Statystyki odwiedzin  

Dzisiaj: 5
Wczoraj: 8
Poprzedni tydzień: 18
Poprzedni miesiąc: 107
Ogółem: 88002

Poland 56.7%Poland
United States 36.4%United States
China 1.3%China
Netherlands 1.3%Netherlands
Spain 1.3%Spain
   

My na Facebooku  

 
   
   
 
   

Jakości powietrza  

   

Spis treści

Archiwum artykułów: 2015 - Grudzień

VI Koncert Charytatywny. Już po raz szósty odbędzie się Koncert Charytatywny na którym zaśpiewa Ania Wyszkoni i smallCAFE. Koncert odbędzie się 31 stycznia 2016 roku w hali sportowej w Skrzyszowie o godzinie 18:00. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka do puszek oraz licytacja przedmiotów które będzie można wkrótce zobaczyć na stronie Gminy www.skrzyszow.pl. Patronat nad koncertem objął wójt Gminy Skrzyszów Marcin Kiwior. Bilety w cenie 25 zł i 100 zł na balkonie można nabyć w bibliotekach i szkołach w Gminie oraz w Urzędzie Gminy i w Tarnowskim Centrum Informacji Rynek 7. (2015-12-20)

koncert2016


Zbiórka makulatury. Klub Kobiet Kreatywnych Gracja organizuje zbiórkę makulatury, kontener będzie wystawiony koło kościoła w Skrzyszowie od 18 – 23 grudnia 2015 roku. Dochód będzie przeznaczony na działalność statutową klubu. (2015-12-20)

makulatura


Świąteczne kolędowanie z kapelą góralską "Białopotocanie". Kolędowanie odbędzie się w Łękawicy w budynku OSP 27 grudnia 2015 roku o godzinie 14:30. Patronat objął wójt Gminy Skrzyszów i "Klub Dobrze Nastawionych" przy radiu RDN Małopolska. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny! (2015-12-20)

koledowanie


Kurs tańca. Kurs tańca towarzyskiego I stopnia będzie odbywał się w Bibliotece w Szynwałdzie. Od 4 stycznia 2016 roku przez 2 miesiące w każdy poniedziałek o godzinie 16:30. Organizatorem kursu jest Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie. Liczba miejsc jest ograniczona a zapisy potrwają do 29 grudnia, opłata za kurs wynosi 80 zł. (więcej informacji pod nr. tel. 146 742 346). (2015-12-16)

kurstanca


Nowy harmonogram wywozu odpadów. Od 1 stycznia do 30 czerwca 2016 roku będzie obowiązywał w Szynwałdzie nowy harmonogram wywozu śmieci, odpady wielkogabarytowe będą odbierane 21 maja. (2015-12-16)

terminodpady


swieca

Zapal dzisiaj w swoim oknie o 19:30 świecę "Światło Wolności" w 34 rocznicę ogłoszenia stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku.


Sprawna akcja strażaków OSP Szynwałd uratowała życie Pani Bronisławie. Pani Bronisława od kilku lat choruje na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, która powoduje niewydolność układu oddechowego, przez co prawidłowo może oddychać dzięki podłączeniu do koncentratora tlenu przez 24 godziny na dobę. Urządzenie to jest zasilane prądem. Kilkanaście dni temu nastąpiła awaria prądu, co spowodowało przerwę w pracy koncentratora tlenu, skutkiem czego chora zaczęła się dusić. Sytuacja z minuty na minutę stawała się poważniejsza, gdyż nastąpiło bezpośrednie zagrożenie życia chorej. Rodzina nie czekała bezradnie na uruchomienie dostawy prądu z sieci, tylko wezwała na pomoc miejscową straż pożarną. Ks. Grzegorz Sroka oraz Bartosz Stańczyk, strażacy z OSP Szynwałd, szybko dotarli z ważącym 100 kg agregatem prądotwórczym do domu Pani Bronisławy i podłączyli koncentrator tlenu. Chora zaczęła oddychać normalnie. Dzięki szybko i sprawnie przeprowadzonej akcji życie chorej mieszkanki Szynwałdu zostało uratowane.
Zachęcamy do przeczytania artykułu na stronie Gazety Krakowskiej ››

11ospzaw

(2015-12-12)


 

Życzenia na Mikołajki
mikolaj13

Dzień mikołajek, to nie dzień bajek,
Tu wszystko stać prawdziwe się może.
W noc grudniową, gdy gwiazdka świeci
Mikołaj darzy prezentami dzieci...

Już Mikołaj grzeje sanie,
Czego pragniesz niech się stanie,
Każde z marzeń skrytych w głębi
Święty Mikołaj może spełnić.


policjaUwaga na oszustów. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. W związku z tym nasiliły się przypadki oszustw dokonywanych na osobach starszych. Sprawcy wykorzystują nieuwagę i nieznajomość osób starszych, podszywając się pod ich krewnych oraz policjantów.
Metoda na wnuczka polega na wykonywaniu telefonów do osób starszych, podawaniu się za ich wnuczka, bądź wnuczkę z prośbą o udzielenie im wsparcia finansowego na zakup pojazdu, mieszkania, opłacenia zabiegu w szpitalu itp. Najczęściej przekonują osoby do których dzwonią, że są faktycznie ich rodziną. Proszą o przekazanie dużych sum pieniężnych, czasami oszczędności całego życia – ich znajomemu – który to pojawi się by pieniądze przekazać potrzebującemu.
Każdorazowo przy takim zdarzeniu – ważnym jest skontaktowanie się z faktyczną rodziną i potwierdzenie, czy do takiego zdarzenia doszło. Wystrzegajmy się przekazywania pieniędzy osobom nieznajomym. Pamiętajmy o tym, że wnuk/wnuczka, jeśli faktycznie potrzebują pomocy – to osobiście się po nią zgłoszą. Jeśli mamy obawy co do tego, czy faktycznie takie zdarzenie ma miejsce – nie bójmy się poinformować o takim fakcie Policji (tel. Całodobowy 14 628 21 22). Dzięki Państwa pomocy wielokrotnie udawało się zatrzymać takie osoby, które żerując na niewiedzy osób starszych dokonywały na nich przestępstw.
Jednocześnie przestrzegamy przed nową metodą oszustwa jaką jest podawanie się za POLICJANTA.
Osoby wykorzystują fakt, iż większość z nas nie zna procedur postępowania policjantów na miejscu zdarzenia. Często nie wiemy, że mamy prawo żądać od policjanta nieumundurowanego ( będącego w ubraniu cywilnym) okazania legitymacji służbowej w sposób umożliwiający odczytanie jego imienia i nazwiska. Ponadto zawsze możemy ustalić u dyżurnego czy policjanci faktycznie wykonują czynności w stosunku do naszej osoby (tel. 14 628 21 22). Umundurowany policjant ma obowiązek na żądanie osoby, co do której wykonuje czynności – okazać również legitymację.
Metoda na Policjanta – to najczęściej wcześniejsza rozmowa z poszkodowanym w celu ustalenia czy posiada on środki pieniężne w domu, lub czy może je pobrać z banku. Drodzy Państwo- my prawdziwi policjanci nigdy o takie rzeczy nie pytamy przez telefon. Ponadto pamiętajcie, że Policja nie zabiera z domu pieniędzy by je sprawdzić. Jeśli zachodzi taka konieczność, jak sprawdzenie pieniędzy – zawsze pozostawiają pokwitowanie. Bardzo ważną rzeczą jest, by otrzymując telefonicznie pytanie o depozyty bankowe, lub możliwość sprawdzenia gotówki w domu – zorientować się w najbliższej jednostce Policji – czy taka czynność jest faktycznie prowadzona. Pamiętajmy o podaniu własnego adresu i czasu kiedy dana osoba się z nami umówiła. Pozwoli to na ustalenie ewentualnego sprawcy.
W okresie świątecznym dochodzi także do większej niż zazwyczaj ilości włamań do domów. Sprawcy wykorzystując naszą nieobecność włamują się do domów. Prosimy Państwa o szczególną ostrożność w tym czasie. Każdy samochód, który pojawia się w ciemnych uliczkach, stojący dłużej niż zwykle w miejscach nieuczęszczanych, osoby obce kręcące się w rejonie posesji sąsiadów – w czasie ich nieobecności – to prawdopodobnie ewentualni sprawcy. Zapamiętajmy numery rejestracyjne pojazdów, a jeśli ich obecność nie daje nam spokoju poinformujmy o tym Policję – 14 628 21 22.
Zadbajmy by ten czas świąt był dla nas wszystkich szczęśliwym.
Policjanci Posterunku w Skrzyszowie

(Info: www.skrzyszow.pl 2015-12-05)


Język angielski dla każdego. Zajęcia z języka angielskiego dla dzieci i dorosłych będą się odbywały w Łękawicy w Pracowni Orange. Zajęcia rozpoczną się od stycznia 2016 roku, opłata miesięczna wyniesie 10 zł. Zapisy są przyjmowane do 18 grudnia 2015 roku w Bibliotece w Łękawicy, dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 146 744 234. (2015-12-05)

angielskikurs


Wesołych i pogodnych świąt

Radość niech panuje w całym ludzkim rodzie
Bóg raz jeden w życiu na ten świat przychodzi.
By odkupić winy wszystkich ludzi świata
By bliskich pojednać a nawet pobratać.

Niech radość ogromna rozświetli Was
Łamiąc się opłatkiem jak każe nam zwyczaj.
W tym akcie składajcie najlepsze życzenia
Niech to, co nas cieszy, nigdy się nie zmienia.

Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,
jest taka moc, co smutek w radość przemienia,
jest taka siła, co spełnia marzenia...
To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.


Turniej sportowy. W Łękawicy odbędzie się 5 grudnia Mikołajkowy turniej sportowy o puchar pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Łękawicy. Turniej rozpocznie się o godzinie 9:00 w Hali sportowej w Łękawicy. (2015-12-04)

turniejpilka


Turniej szachowy. W Bibliotece w Szynwałdzie odbędzie się "Mikołajkowy Turniej Szachowy", rozpoczęcie turnieju nastąpi o godzinie 16:00 7 grudnia w poniedziałek. Organizatorem spotkania jest Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie, serdecznie zapraszamy do rywalizacji – wstęp wolny (więcej informacji pod nr. tel. 146 742 346). (2015-12-04)

turniej szachowy


W Kuźni u Kowala. W sobotę 28 listopada w Bibliotece w Szynwałdzie zagrał zespół ludowy "W Kuźni u Kowala" z Kowalowej. Zespół zaśpiewał piosenki i zagrał muzykę ludową z naszego regionu, w dalszej części zespół wraz z publicznością śpiewał piosenki biesiadne. Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i dobrej zabawie. (2015-12-03)

Występ zespołu ludowego "W Kuźni u Kowala" w Szynwałdzie cz. 1

Występ zespołu ludowego "W Kuźni u Kowala" w Szynwałdzie cz. 2

(filmy zrealizował Stanisław Podraza)


UWAGA! Darmowe jabłka od polskich rolników. Uprzejmie informujemy, że w dniu 4.12.2015r. (tj. piątek) będą rozprowadzane darmowe jabłka. Pomoc ta jest skierowana dla osób najbardziej potrzebujących z terenu Gminy Skrzyszów. Odbiór jabłek będzie w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzyszowie w godzinach od 9:00 – 13:00. (Info: skrzyszow.pl 2015-12-02)


"DemoGRAM!" Radio RDN Małopolska powraca z programem "DemoGRAM!". W każdą sobotę, o godz. 17:00 Rafał Huszno prezentuje twórczość zespołów z regionu Ziemi Tarnowskiej i Sądecczyzny. Grasz, śpiewasz, masz swój zespół? Nie masz gdzie się pokazać? Nie ma problemu! Prześlij do nas swoje demo! Być może już niedługo będziesz mógł pochwalić się znajomym, że Twoja muzyka jest grana w radiu!

To jedna z niewielu szans na to, aby zaistnieć na antenie radiowej. Chyba jako jedyna stacja w Polsce, dajemy taką możliwość wykonawcom, którzy nie są gwiazdami, a chcą podzielić się swoją twórczością z szerszym gronem odbiorców. Jak dobrze wiecie, nawet gwiazdy mają dzisiaj problem z tym, aby przebić się do mediów. Odwagi! Zapraszam –mówi Rafał Huszno.
Chętnych, którzy chcą zaprezentować swoją twórczość, zachęcamy do przesyłania zapisów swojej twórczości w postaci plików *.mp3 (nagranych na płycie CD) na adres:

RDN Małopolska
ul. gen. Józefa Bema 14
33-100 Tarnów
lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

demogram

(Info: www.skrzyszow.pl 2015-12-02)


Archiwum artykułów: 2015 - Listopad

Zaproszenie na turniej piłki siatkowej "O puchar wójta gminy Skrzyszów". Wójt Gminy Skrzyszów i Zespół Szkoły Podstawowej Nr 1 i Gimnazjum w Skrzyszowie zapraszają na TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ "O PUCHAR WÓJTA GMINY SKRZYSZÓW". Turniej odbędzie się 12 grudnia 2015 r. w hali sportowej w Skrzyszowie. Rozpoczęcie o godzinie 9:00 . Udział drużyn w turnieju należy zgłaszać do dnia 9 grudnia 2015 r. do Pana Andrzeja Stelmacha, pod numerem telefonu: 662 849 111. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. (Info: skrzyszow.pl 2015-11-28)

sportszalik


Baron Cygański. Wyjazd na operetkę 22 stycznia 2016 roku organizuje Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie. Zgłoszenia i wpłaty za wyjazd w cenie 80 zł. są przyjmowane do 18 grudnia 2015 roku w Bibliotece w Skrzyszowie. Autokar wyjedzie o godzinie 15:00 z parkingu przed Szkołą w Skrzyszowie. (2015-11-26)

baroncyganski


Gazetka Gimnazjalisty. W jesiennym numerze gazetki możemy przeczytać między innymi o wyborach do Młodzieżowej rady Gminy. Gimnazjaliści opisali swoje wrażenia z wycieczki do Oświęcimia, byli również na Małopolskiej Nocy Naukowców w Tarnowie Czytaj Gazetkę Gimnazjalisty ››

Gazetka Gimnazjalisty

(2015-11-24)


Złota jesień Szynwałdu 2015 – Makro
Galeria Makro Fotografii wykonanych 8 listopada w Szynwałdzie, zobacz wszystkie zdjęcia w Galerii Złota jesień Szynwałdu 2015 - Makro ››

 

(fot. Plebanek Stanisław 2015-11-22)


ciastkoDarmowe dożywianie. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Skrzyszowie informuje o możliwości korzystania przez dzieci z posiłków dofinansowanych przez tut. GOPS od miesiąca stycznia do czerwca 2016 r. W celu ubiegania się o tą formę pomocy należy przedłożyć w terminie 1.12.2015 – 11.12.2015r. zaświadczenia lub oświadczenia o dochodach netto za miesiąc listopad br. oraz następujące dokumenty:

1. Podanie o pomoc w formie dożywiania dzieci
2. Zaświadczenia lub oświadczenia o dochodach netto za miesiąc listopad wszystkich pracujących członków rodziny, tj. Zaświadczenie od pracodawcy, odcinek renty lub emerytury
3. Odcinek opłaconego ubezpieczenia rolniczego za IV kwartał osób podlegających takiemu ubezpieczeniu
4. Aktualne rachunki potwierdzające miesięczne wydatki /gaz,prąd, telefon, itp./

Wszelkie informacje udzielane są w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skrzyszowie, pokój nr 9 i 10 oraz pod nr telefonu 146 887 017. (Info: skrzyszow.pl 2015-11-21)


Święto niepodległości. W czasie apelu dokonano podsumowania wspaniałej akcji przygotowanej przez Samorząd Szkoły "tym, co swoich imion nie mają....". Nagrody dla indywidualnych zwycięzców zasponsorował ksiądz Grzegorz, natomiast dla wyróżnionych oddziałów Dyrektor Szkoły. Wśród nagrodzonych byli: Miczek Kinga, Kępowicz Mateusz, Agata Wardzała, Patrycja Armatys, Anna Mazur, Oliwia Mazur, Tomasz Mazur, Dominika Zegar, Natalia Zegar, Szymon Boruch, Łukasz Jeleń, Wiktoria Kusek, Marcinek, Patryk Ostrowski, Bartłomiej Antosz, Natalia Ruścińska, Szymon Stańczyk, Aleksandra Sarad, Mateusz Furmański, Patrycja Kmiecik, Wiktoria Kipias, Wiktoria Stepek, Emilia Wzorek, Paulina Jop, Aleksandra Zegar, Dominika Micek, Katarzyna Laska, Martyna Laska, Gabriela Antosz, Karolina Świdzińska, Mariola Plebanek, Edyta Prusak, Wiktoria Żaba, Sylwia Wawrzon, Karolina Drozd, Julia Mącior, Krzysztof Kepowicz.

Bardzo dziękujemy Opiekunom Samorządu za tę akcję.

(Info: www.zaxon.pl/zspig 2015-11-18)


Obchody 97 rocznicy odzyskanie przez Polskę niepodległości. 11 listopada w Skrzyszowie odbyło się Święto Niepodległości które rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym w intencji ojczyzny. We mszy św. brali udział księża przedstawiciele instytucji państwowych i mieszkańcy z Gminy Skrzyszów, patriotyczne kazanie wygłosił ks. Zbigniew Gniewek. Dalsza część uroczystości odbyła się przed Pomnikiem Wdzięczności gdzie przeszły poczty sztandarowe wszystkich szkół z Gminy, Strażaków, Bractwa Kurkowego i Pszczelarzy. Patriotyczne przemówienie wygłosił pan wójt Marcin Kiwior. Wieńce i wiązanki przed pomnikiem złożyli pan Wójt z samorządowcami, sołtysami, kombatanci, przedstawiciele szkół i przedszkoli oraz Bractwo Kurkowe i Pszczelarze. Obchody uświetnił występ słowno - muzyczny przygotowany przez młodzież ze Szkoły w Skrzyszowie. Odbył się również okolicznościowy koncert Orkiestry Dętej Zakładów Azotowych w Tarnowie. Na zakończenie uczestnicy obchodów zostali poczęstowani rogalikami świętomarcińskimi. (2015-11-13)

Skrzyszów - obchody Święta Niepodległości 11.11.2015r. cz.1

Skrzyszów - obchody Święta Niepodległości 11.11.2015r. cz.2

(filmy zrealizował Stanisław Podraza)


policjaInformacja. Informujemy, iż dzielnicowi Posterunku Policji Skrzyszów zostali wyposażeni w telefony służbowe do kontaktu ze społeczeństwem. Wymienione telefony służą im do odbierania i nawiązywania połączeń z mieszkańcami Gminy Skrzyszów w czasie służby. Po służbie telefon odbiera tylko wiadomości sms. Na telefon nie można sms-em zgłosić zdarzenia, gdyż nie jest to zgłoszenie ważne.

mł.asp. Krzysztof Liszka – 604476419 Podległy rejon: miejscowości: Ładna i Pogórska Wola
asp. Gryzło Wojciech – 604760040 Podległy rejon: miejscowości: Szynwałd, Łękawica, Skrzyszów

(Info. www.skrzyszow.pl 2015-11-02)


Echo Gminy. Ukazał się kolejny numer "Echa Gminy", na lipiec - wrzesień 2015 roku. Ważniejsze tematy numeru: W dniach 22-23 sierpnia na terenie Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szynwałdzie odbyły się XX DOŻYNKI GMINY SKRZYSZÓW 2015. Wielkie mozoły, nim miód zniosą pszczoły. Sukcesy naszych przedsiębiorców. Patriotyzm "SPODZIEWALI SIĘ NAJGORSZEGO – ALE NIE TEGO, CO NIEWYOBRAŻALNE". Na grobach narodowych bohaterów. Inwestycje: Chodniki, kanalizacja i drogi. Z kulturą bez barier. Ponownie maszerowali dla trzeźwości. Stacja Niebo. Gminny Klub Trzeciego Wieku w Gminie Skrzyszów, Jak napisać projekt? Mini ogród sensoryczny. Bal dzieci niepełnosprawnych w Ładnej. LUKS Skrzyszów górą! Rodzinny Rajd Rowerowy. czytaj/pobierz ebooka›› (2015-11-05)

echo15 3


zarowka

PLANOWANE SĄ WYŁĄCZENIA ENERGII ELEKTRYCZNEJ

SZYNWAŁD GRANICA SKRZYSZOWA I DROGA DO PILZNA
Rozpoczęcie: 27/11/2015 10:00:00
Zakończenie: 27/11/2015 13:00:00
Tauron Polska Energia - za utrudnienia Przepraszamy. (2015-11-25)


Andrzejki w Remizie OSP w Szynwałdzie. W sobotę 21 listopada o19:30 odbędą się Andrzejki organizowane przez OSP Szynwałd. Na Andrzejkach zagra zespół "Comodo", cena biletu za wstęp wyniesie 150 zł więcej informacji pod nr. tel. 726 270 000. Serdecznie zapraszamy i miłej zabawy. (2015-11-17)

andrzejki


Muzyczne ostatki na ludowo. W Bibliotece w Szynwałdzie zagra zespół ludowy "W Kuźni u Kowala" z Ryglic, występ odbędzie się w sobotę 28 listopada o godzinie 18:00 wstęp wolny!. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z muzyką ludową. (2015-11-17)

wkuzniaukowala


Uśmiechnij się - na jesienne wieczory Koziołek Matołek i córka ;-) 

kozy2

(fot. Plebanek Stanisław 2015-11-17)


Złota jesień Szynwałdu 2015

Galeria Fotografii wykonanych 8 listopada w Szynwałdzie, zobacz wszystkie 50 zdjęć w Galerii  Złota jesień Szynwałdu 2015 ››

(fot. Plebanek Stanisław 2015-11-15)


Klub Kobiet Kreatywnych Gracja ze Skrzyszowa ma szansę na otrzymanie nagrody w plebiscycie Kryształy Soli. Jej fundatorem jest marszałek województwa małopolskiego. O tym dowiemy się, gdy zakończy się trwające głosowanie. Zachęcamy do wsparcia klubu. Można to uczynić na stronie:

www.gazetakrakowska.pl - Konkurs o Nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego "Kryształy Soli" - Edycja XI ››

Klub Kobiet Kreatywnych GRACJA przeznaczony jest dla pań, które pragną się rozwijać, wzajemnie inspirować, a także wspierać w twórczym i samodzielnym kreowaniu własnego życia osobistego, społecznego i zawodowego. Głównym celem Stowarzyszenia jest wspieranie kreatywności i przedsiębiorczości kobiet, aktywizacja obywatelska, społeczna i zawodowa, szeroko pojęta edukacja, wsparcie rodziny, organizacja czasu wolnego. Stowarzyszenie w chwili obecnej liczy 40 członkiń oraz 3 członków wspierających. Zostało zarejestrowane w 2011 roku i już od pierwszych chwil istnienia rozpoczęło dynamiczne działania na terenie Gminy Skrzyszów. Przez cały okres dotychczasowej działalności prowadzi zbiórkę nakrętek w kilkunastu punktach na terenie gminy. W swojej działalności pamięta również o najuboższych. Już po raz kolejny KKK GRACJA rozpoczęło zbiórkę produktów w ramach akcji pod nazwą "Świąteczna Paczka z Gracją". Organizacja propaguje zdrowy styl życia poprzez aktywną edukację w formie zajęć z zakresu fitnessu, jest autorem 3 projektów tj. dwóch edycji projektu pn.: "W lżejszym ciele zdrowia wiele" oraz projektu "Pierwsze kroki w fitnessie". Klub Kobiet Kreatywnych GRACJA oprócz własnych projektów często angażuje się w realizację innych inicjatyw w ramach partnerstwa. Członkinie klubu to nie tylko wolontariuszki, ale i aktywne organizatorki oraz koordynatorki tych projektów. (Info: skrzyszow.pl 2015-11-13)

1gracja


Kalendarze parafialne na 2016 rok. Kalendarze ze zdjęciami z Nawiedzenia obrazu Pana Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny w Parafii NMP Szkaplerznej oraz u Sióstr Służebniczek w Szynwałdzie. Kalendarze można zakupić u ministrantów po każdej mszy świętej oraz w Bibliotece w Szynwałdzie w cenie 21 złotych. (2015-11-12)

kalendarz 2016
kalendarz1


Warsztaty bożonarodzeniowe dla dzieci. Warsztaty odbędą się w Bibliotece w Szynwałdzie 25 listopada o godzinie 16:00. Organizatorem jest Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie, wstęp wolny! Zapisy potrwają do 13 listopada, więcej informacji można uzyskać w Bibliotece w Szynwałdzie pod numerem tel. 146 742 346 - serdecznie zapraszamy. (2015-11-06)

warsztatyświeteczne


97 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Samorząd Gminy Skrzyszów oraz Zespół Szkoły Podstawowej nr. 1 i Gimnazjum w Skrzyszowie i Parafia Skrzyszów zapraszają na obchody 97 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Program obchodów

9:00 - Msza Święta w intencji Ojczyzny

10:15 - Program artystyczny w wykonaniu młodzieży szkolnej przed Pomnikiem Wdzięczności

10:45 - Złożenie wieńców i wiązanek i kwiatów

11:00 - Koncert Orkiestry Dętej z Zakładów Azotowych w Tarnowie i wspólny śpiew pieśni patriotycznych

11listopada

(2015-11-06)


Archiwum artykułów: 2015 - Październik

Ślubowanie uczniów klas I SP. W dniu 28 października podczas uroczystej akademii, przyjęto do grona uczniów naszej szkoły 42 PIERWSZOKLASISTÓW. Przed złożeniem przyrzeczenia oraz pasowaniem na ucznia Pierwszaki zaprezentowały nam swoje umiejętności. Pięknie recytowali wiersze, śpiewali i tańczyli. Ich występ został nagrodzony rzęsistymi brawami. Wszyscy zaproszeni goście, rodzice oraz koleżanki i koledzy z klas I-III byli zachwyceni. WITAMY WAS I ŻYCZYMY SAMYCH SUKCESÓW! A paniom wychowawczyniom: mgr Maryli Chwistek oraz mgr Edycie Piotrowskiej bardzo dziękujemy za zaproszenie na tę piękną uroczystość. (Info. www.zaxon.pl 2015-10-29)


Wyniki Wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. W zawiązku z zakończeniem Wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, które odbyły się w dniu 25 października 2015 r. informujemy, iż frekwencja w Gminie Skrzyszów wyniosła 51,9 % ogółu uprawnionych do głosowania. Komisje wyborcze wydały do Sejmu 5661 i do Senatu 5656 kart do głosowania. (Info. www.skrzyszow.pl 2015-10-28)

Poniżej przedstawiamy wyniki głosowania w Gminie Skrzyszów


Informacja o stanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dotyczące terenu Gminy Skrzyszów w okresie od stycznia do września 2015 roku.

Zdarzenia w rejonie obsługiwanym przez KMP Tarnów i w Gminie Skrzyszów za 9 miesięcy 2015 roku

   Wypadki  Zabici  Ranni  Kolizje
 Rok    2014   2015   2014   2015   2014   2015   2014   2015 
 Gmina Skrzyszów    8  9  -  2  12  8  104  53

autoZaznaczyć należy, iż pomimo wzrostu ilości wypadków drogowych o 1, w stosunku do roku poprzedniego, to liczba rannych spadła o 4 osoby. Niestety wypadki śmiertelne wzrosły o 2 osoby. Warto zwrócić uwagę na znaczna bo prawie 50% poprawę stanu bezpieczeństwa – jeśli chodzi o kolizje drogowe. Spadek ze 104 na 53 pokazuje jak dużą rolę odegrały planowane działania zmierzające do wyeliminowania zjawiska związanego z przekraczaniem prędkości na obszarach zabudowanych, jak też i poprawa infrastruktury drogowej na terenie Gminy Skrzyszów. Wybudowanie nowych chodników, poprawa jakości dróg, a także oświetlenie wielu odcinków dróg – znacząco wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów, jak tez i kierujących pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo znaczący spadek ilości pojazdów poruszających się drogą K4, po oddaniu odcinka autostrady, również przyczynił się do obniżenia zagrożenia na tym terenie. (Info. www.skrzyszow.pl 2015-10-26)


Pierwsza inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Gminy Skrzyszów. W dniu 21 października br. obrady zainaugurowała Młodzieżowa Rada Gminy Skrzyszów. Sesję zwołał Przewodniczący Rady Gminy Skrzyszów – Pan Czesław Boruch. Pierwsze spotkanie rozpoczęło się od zaśpiewania hymnu i wystąpienia Wójta Gminy Skrzyszów. Następnie Wójt Gminy Marcin Kiwior wręczył zaświadczenia o wyborze. Wszyscy radni złożyli uroczyste ślubowanie. Młodzi radcy wybrali prezydium. W jego skład weszli: przewodnicząca Natalia Prokop, wiceprzewodnicząca Agnieszka Sysło i sekretarz Krzysztof Zegar. Do pomocy w wykonywaniu swoich zadań Rada powołała ze swojego składu trzy stałe komisje, tj. Komisja ds. Kultury i Rozrywki, Komisja ds. Edukacji Komisja ds. Sportu i Rekreacji. Dzięki powołaniu Młodzieżowej Rady Gminy Skrzyszów, młodemu pokoleniu ma być przybliżona idea i funkcjonowanie samorządu. Poprzez uczestnictwo w jej pracach, mają też okazję współdecydowania o przyszłości naszej gminy. To ważne, żeby młodzi ludzie brali udział w działaniach mających znaczenie dla ich przyszłości i czuli wewnętrzną potrzebę działania w tym kierunku. (Info. www.skrzyszow.pl 2015-10-25)

1sesja 2sesja
3sesja 4sesja

Nagrody w konkursie plastycznym. W czwartek, 22 października w Zespole Szkoły Podstawowej Nr 1 i Gimnazjum w Skrzyszowie odbyło się Święto Szkoły. W trakcie uroczystej akademii organizatorzy ogłosili wyniki gminnego konkursu plastycznego "Z Wadowic do Watykanu. Najważniejsze wydarzenia z życia Karola Wojtyły". Naszą szkołę na uroczystości reprezentowały uczennice, które zdobyły wysokie lokaty w konkursie i otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Martynka Kępowicz, uczennica klasy IV b zajęła I miejsce w kategorii uczniów klas IV-VI,
Agatka Wardzała, uczennica klasy II a zajęła III miejsce w kategorii klas I-III.
Uczennicom gratulujemy i zachęcamy do dalszej pracy;-)

(Info. www.zaxon.pl/zspig 2015-10-24)


Zumba. Taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. W Bibliotece w Szynwałdzie we środy od 4 listopada o godzinie 18:00 odbędą się spotkania z zumbą. Dla dzieci i młodzieży do 16 lat wstęp wolny, dla osób dorosłych opłata wynosi 5 zł. Zapisać się można do 30 października w Bibliotece w Szynwałdzie, więcej informacji pod numerem tel. 146 742 346. Serdecznie zapraszamy wszystkich którzy chcą się dobrze bawić i poprawić kondycję fizyczną. (2015-10-19)

zumba


Produkuj prąd ze słońca – ogniwa fotowoltaiczne. Spotkanie na temat pozyskania dofinansowania z kredytem oraz bez kredytu, odbędzie się w Bibliotece w Szynwałdzie 22 października o godzinie 15:30. (2015-10-19)

fotowoltanika


ŻYCZENIA NA DZIEŃ NAUCZYCIELA!

 

Każdemu uczniowi radość się udziela,
gdy zbliża się Dzień Nauczyciela.
Z okazji tego zaszczytnego Święta
niech każda buzia będzie uśmiechnięta.

Wszyscy nasi kochani nauczyciele,
dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele.
Za naukę, za trud jaki jest wkładany
przeogromny bukiet życzeń składamy.

Życzenia szczere, prawdziwe z serc płynące
jak świeże kwiaty pachnące, na łące.
Życzymy Wam szczęścia na następne lata
- niech żyje i rozkwita nasza oświata!!!

(2015-10-14)


Twarze – ogólnopolski konkurs fotograficzny. Celem konkursu jest stworzenie możliwości wyrażania swoich pasji i artystycznych zainteresowań związanych z fotografią. Prace będą rozpatrywane w dwóch kategoriach wiekowych: autorzy do 16 roku życia i powyżej 16 roku życia. Każdy z uczestników może nadesłać do 5 fotografii nigdzie wcześniej nie publikowanych. Konkurs potrwa od 1 października 2015 r. do 31 stycznia 2016 r. Autorzy wyróżnionych prac otrzymają nagrody pieniężne w każdej kategorii wiekowej: I miejsce - 700 zł, II miejsce - 500 zł, III miejsce - 400 zł. Organizatorem konkursu jest Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie. Więcej szczegółów na stronie www.gcb-skrzyszow.pl ››

Twarze – ogólnopolski konkurs fotograficzny

(2015-10-14)


Sanda dla dzieci. Na zajęciach będą się odbywać ćwiczenia ogólno rozwojowe jak również gimnastyka z elementami akrobatyki. Odbędą się także zabawy i gry doskonalące sprawność fizyczną, będzie się można zapoznać z elementami samoobrony i udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia będą się odbywać w sali sportowej w Ładnej w środy od 18:00 do 19:00. Organizatorem jest i zapisy przyjmuje Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie pod numerem tel. 146 745 508. (2015-10-12)

sanda


Spotkania z fryzjerką. Od 23 października w Bibliotece w Szynwałdzie odbędą się spotkania z fryzjerką, więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 146 742 346. Zapisać się można do 16 października, opłata za spotkania wynosi 20 zł. Na spotkania zaprasza Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie. (2015-10-11)

fryzjerstwo


Bezpłatne warsztaty dla dzieci od 7 – 12 lat. Organizatorem jest Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie.

Plan warsztatów

Poniedziałek 2015-10-04 od 16:00 do 16:45 zajęcia plastyczne, duże ekologiczne zwierzaki ze śmieci
Środa 2014-10-07 od 16:00 do 16:45 zajęcia plastyczne, małe ekologiczne zwierzaki ze śmieci
Poniedziałek 2014-10-19 od 16:00 do 16:45 spotkanie z dietetykiem, warsztaty zdrowego żywienia cz. 1
- w czasie zajęć uczestnicy przygotują koktajl owocowy
Środa 2014-10-21 od 16:00 do 16:45 spotkanie z dietetykiem, warsztaty zdrowego żywienia cz. 2
- podczas zajęć uczestnicy zrobią sałatkę owocowo - warzywną
- dodatkowo quis oraz filmy o tematyce zdrowego odżywiania się
Warsztaty odbędą się w budynku "Starej Szkoły" w Skrzyszowie, zapisać się można w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie tel. 146 745 508. (2015-10-11)

warsztaty


Festiwal tańca Star Dance. W hali sportowej w Skrzyszowie 17 października odbędzie się Festiwal tańca "Star Dance". Będzie on podzielony na bloki, pierwszy rozpocznie się o godzinie 10:00 w którym wystąpią pary do 11 lat w różnych klasach. Blok 2 rozpocznie się o godzinie 13:00 w którym wystąpią pary od 10 do 13 lat w różnych klasach oraz solistki od 10 do 11 lat. Gala wieczorna odbędzie się o 17:00 gdzie wystąpią pary od 12 do 18 lat oraz nastąpi wręczenie pucharów zwycięskim parom. Wstęp na Festiwal jest bezpłatny a w czasie niego będą zbierane dobrowolne datki na pomoc dla wybitnego tancerza Sławka który doznał urazu kręgosłupa. (2015-10-04)

festiwal tańca


Poniżej prezentujemy listę radnych I Kadencji Młodzieżowej Rady Gminy Skrzyszów.

1. Adamski Mateusz Skrzyszów, 2. Armatys Martyna Szynwałd, 3. Broccato Daniel Szynwałd, 4. Ciurej Aleksandra Skrzyszów, 5. Dziurawiec Gabriela Skrzyszów, 6. Iwan Tomasz Szynwałd, 7. Kamień Aleksandra Pogórska Wola, 8. Kara Katarzyna Pogórska Wola, 9. Leśniowska Julia Skrzyszów, 10. Mącior Julia Szynwałd, 11. Michoń Beata Pogórska Wola, 12. Mróz Jakub Skrzyszów, 13. Prokop Natalia Skrzyszów, 14. Sobarnia Wiktoria Skrzyszów, 15. Sysło Agnieszka Skrzyszów, 16. Sztorc Karolina Pogórska Wola, 17. Zegar Krzysztof Skrzyszów

(2015-10-04)


Archiwum artykułów: 2015 - Wrzesień

Apetyt na czereśnie. Na spektakl Teatru im. Ludwika Solskiego zaprasza Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie. Przedstawienie odbędzie się w sali widowiskowej Biblioteki Publicznej w Szynwałdzie. Zapisać się można w Bibliotece Publicznej w Skrzyszowie tel. 146 745 508, spektakl odbędzie się 21 listopada 2015 roku o godzinie 18:00, w ramach programu "Kultura dostępna". (2015-09-30)

apetytnaczeresnie


Warsztaty z akwarystyki. Biblioteka Publiczna w Szynwałdzie organizuje cykl spotkań pod tytułem "Rybki lubią pływać". Warsztaty będą się odbywać we środy od 14 października o godzinie 17:00 w Bibliotece w Szynwałdzie. Zapisać się można w bibliotece do 9 października tel. 146 742 346, opłata wynosi 15 zł a liczba miejsc jest ograniczona. (2015-09-28)

Akwarystyka


Zobacz album ze zdjęciami o Muzeum Fotografii "Jadernówka" w Mielcu, największe muzeum fotografii w Polsce. Muzeum znajduje się w byłym domu Augusta Jaderny fotografa mieleckiego pracującego tam od 1898, zakład fotograficzny mieścił się w tym budynku 80 lat. Muzeum Fotografii "Jadernówka" w Mielcu ››

(fot. Plebanek Stanisław 2015-09-28)


Zobacz album ze zdjęciami z Podkarpackich Pokazów Lotniczych które odbyły się na Mieleckim lotnisku 12 września 2015. Podkarpackie Pokazy Lotnicze - Mielec 2015-09-12 ››

(fot. Plebanek Stanisław 2015-09-27)


"Słowo za słowo". Wywiad z Marcinem Kiwiorem wójtem Gminy Skrzyszów. W wywiadzie rozmawiano przede wszystkim o niedawno powstałej Hali Sportowej w Łękawicy. Ewentualnym zagospodarowaniu w przyszłości terenu wokół zbiornika retencyjnego w Skrzyszowie do celów rekreacyjnych oraz o nowych chodnikach powstałych w Szynwałdzie. Wywiad przeprowadził Łukasz Pelc, 24 września 2015 roku w radiu RDN – Małopolska. (2015-09-27)


Czas na kampanię - Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Skrzyszów. Zakończył się pierwszy etap wyborów do Młodzieżowej Rady Gminy Skrzyszów. Poznaliśmy kandydatów, którzy powalczą o mandat radnego. Teraz przed nimi kampania wyborcza, która potrwa od 14 do 28 września. Uczniowie swoich przedstawicieli wybiorą 29 września. Przypomnijmy, że o powołaniu Młodzieżowej Rady Gminy zadecydowali radni Gminy Skrzyszów. Ma reprezentować dzieci i młodzież na forum gminnym. Jej kadencja potrwa dwa lata. Liczyć będzie 17 osób. Dziewięciu radnych wybiorą uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum w Skrzyszowie, po czterech młodzież z Zespół Szkoły Podstawowej Nr 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie i Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pogórskiej Woli. Poniżej przedstawiamy listy kandydatów do Młodzieżowej Rady Gminy Skrzyszów z Szynwałdu:

OBWÓD Nr 2 – SZYNWAŁD

Siedziba: Zespół Szkoły Podstawowej Nr 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie Szynwałd 11, 33 – 158 Szynwałd Lista kandydatów:

1. MĄCIOR Julia

2. DROZD Karolina

3. GURGA Martyna

4. ARMATYS Martyna

5. IWAN Tomasz

6. BROCCATO Daniel

7. PRUSAK Edyta

(Info. www.skrzyszow.pl 2015-09-25)

 


Tango Life. W Centrum Sztuki Mościce odbędzie się spektakl Teatru Tańca Współczesnego w choreografii Romana Komassa. Pogodził on taniec współczesny z tańcem towarzyskim dodając elementy baletu klasycznego. Na spektakl zaprasza Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie. Zapisać się można w Bibliotece Publicznej w Skrzyszowie tel. 146 745 508, spektakl odbędzie się 24 października 2015 roku o godzinie 19:00, w ramach programu, "Kultura dostępna". (2015-09-24)

tango life


Koncert symfoniczny w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Krakowskiej. W którym weźmie udział pianista Lukas Geniušas, laureat wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych. Koncert odbędzie się 17 października 2015 r. o godzinie 18:00 w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego. Zapisać się można w Bibliotece Publicznej w Skrzyszowie tel. 146 745 508, koncert odbędzie się w ramach programu, "Kultura dostępna". (2015-09-20)

Koncert Synfoniczny


IX Festiwal Kultury Pogórzańskiej w Ryglicach na runku, 20 września - więcej szczegółów na plakacie

festpogorza1

(2015-09-18)


Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu. Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie zaprasza do teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, na spektakl w reżyserii Joanny Szczepkowskiej. Spektakl odbędzie się 26 września 2015 roku o godzinie 20:00, zapisać się można w Bibliotece Publicznej w Skrzyszowie tel. 146 745 508. Sztuka zostanie wystawiona w ramach programu, "Kultura dostępna". (2015-09-18)

pelcia


Nie bądź pionkiem zostań królem. Pod tym hasłem odbywają się cotygodniowe rozgrywki szachowe o godzinie 17:00 w każdy poniedziałek. Miejscem spotkań jest Biblioteka Publiczna w Szynwałdzie, więcej informacji pod nr. tel. 146 742 346. (2015-09-18)

szachy(2015-09-18)


Piękna Lucynda. Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie zaprasza na spektakl inaugurujący Festiwal "Talia" do teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Autorem spektaklu jest Marian Hemar a reżyserem Ewelina Pietrowiak. Sztuka zostanie wystawiona 19 września 2015 roku o godzinie 20:00, zapisać się można w Bibliotece Publicznej w Skrzyszowie tel. 146 745 508. (2015-09-08)

Lucynda


Zebranie wiejskie. W najbliższy czwartek – 10 września o godzinie 18.00, w remizie OSP odbędzie się zebranie wiejskie. Tematy: fundusz sołecki i bieżące sprawy sołectwa. Pani Sołtys Maria Żywiec serdecznie zaprasza. (2015-09-08)


Mini ogród sensoryczny miejscem relaksu i odpoczynku w Szynwałdzie. Ciekawy projekt będzie realizowany w Przedszkolu Publicznym im Ks. Prałata Aleksandra Siemieńskiego w Szynwałdzie. Niewykluczone, że otrzyma dodatkowe środki. Chodzi o program "Mini ogród sensoryczny miejscem relaksu i odpoczynku w Szynwałdzie". Dzięki wizycie w nim dzieci będą samodzielnie odkrywać przyrodę z wykorzystaniem zmysłów wzroku, słuchu, powonienia i dotyku. Mini ogród będzie pierwszym takim w powiecie tarnowskim. Ma pobudzać nie tylko zmysły, ale też służyć relaksowi. Ma to być miejsce z którego będzie można też podziwiać panoramę Szynwałdu. Całość środków na realizację projektu w kwocie 4000 złotych została pozyskana w ramach II edycji konkursu "Tu mieszkam, tu zmieniam". Wizualizację ogrodu nieodpłatnie wykonała Pani Joanna Marszałek z firmy Archi-PLANT. Projekt może być dodatkowo nagrodzony kwotą 5 tysięcy, 3,5 tysiąca lub dwóch tysięcy złotych. (Info. www.skrzyszow.pl 2015-09-06)

ogrod


czytam

Wyprawka Szkolna 2015/16. Przypominamy, iż dnia 7 września 2015 r. upływa ostateczny termin składania w szkole wniosków o przyznanie dofinansowania zakupu podręczników na rok szkolny 2015/2016 w ramach rządowego programu pomocy uczniom "wyprawka szkolna". W załączeniu kryteria przyznawania pomocy, wniosek oraz tabela dofinansowania. UWAGA! zmiana w sposobie ustalania dochodu - dane za rok 2013 uwzględniające zmiany (utrata lub uzyskanie dochodu) po roku 2013 zgodnie z ustawą o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2015 r. Poz. 114). (Info. www.skrzyszow.pl 2015-09-06)


Zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Wójt Gminy Skrzyszów i Firma TRANS-FORMERS KARPATIA organizują zbiórkę odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu RTV i AGD. Odpady powinny być wystawione do godz. 6:00 w miejscu, z którego odbierane są odpady komunalne (pojemniki). Zbiórka przeprowadzona będzie w Szynwałdzie 26 września 2015 r. (Info. www.skrzyszow.pl 2015-09-02)


Archiwum artykułów: 2015 - Sierpień

Fotorelacja "Na żywo "!!! z Dożynek Gminnych w Szynwałdzie. Serdecznie zapraszamy do oglądania aktualnych zdjęć. Dożynki rozpoczęły się mszą Dożynkową w kościele Parafialnym w Szynwałdzie a dalsza część uroczystości trwa przed szkołą w Szynwałdzie. W tegorocznym konkursie na wieniec dożynkowy pierwsze miejsca zajął wieńce z Szynwałdu i Ładnej, drugie miejsca zajął wieńce Skrzyszowa a trzecie wieńce z Łękawicy i Pogórskiej Woli. (fot. Plebanek Stanisław 2015-08-23)

Przejazd korowodu Dożynkowego ze Starostą i Starościną dożynek

Przemarsz korowodu dożynkowego do kościoła parafialnego . Msza św.

Przemarsz korowodu dożynkowego z kościoła na plac szkolny, rozpoczęcie uroczystości

Prezentacja wieńca dożynkowego z Szynwałdu

Prezentacja wieńca dożynkowego z Ładnej

Prezentacja wieńca dożynkowego ze Skrzyszowa

Prezentacja wieńca dożynkowego z Łękawicy

Występ zespołu "Bciary"

(filmy zrealizował Stanisław Podraza)


"Dożynki Gminne Szynwałd - 2015" - fotorelacja "Na żywo". Serdecznie zapraszam na "Foto – relację na żywo" z Dożynek Gminnych które odbędą się w Szynwałdzie 23 sierpnia 2015 roku. Na stronie będą publikowane aktualne zdjęcia z Dożynek (szczegółowy program dożynek poniżej oraz na plakacie).

Musisz tam koniecznie być!!!, a jeśli nie to obserwuj aktualne zdjęcia z fotorelacji "Na żywo". (2015-08-21)


Dożynki Gminy Skrzyszów w Szynwałdzie. Już w sobotę 22 sierpnia o 17:00 rozpoczną się Dożynki Gminne koncertami zespołów młodzieżowych z Szynwałdu. Natomiast 23 sierpnia w niedzielę o godzinie 13:00 w kościele parafialnym w Szynwałdzie rozpocznie się msza św. Dożynkowa. Następnie korowód przejdzie pod szkołę gdzie nastąpią dalsze uroczystości dożynkowe. Czyli powitanie i wręczenie chleba gospodarzowi Gminy, konkurs na wieniec dożynkowy. Wystąpi zespół Baciary oraz odbędzie się zabawa taneczna z zespołem Alvaro. Będzie również pokaz fajerwerków, bogata gastronomia i wiele atrakcji dla dzieci. (2015-08-15)

dozynki15


Turnieju o Puchar Wójta Gminy Skrzyszów. LUKS Skrzyszów okazał się zwycięzcą tegorocznej edycji turnieju o Puchar Wójta Gminy Skrzyszów. W imprezie, która odbyła się na obiekcie Pogorii Pogórska Wola wystartowało pięć zespołów. Drugie miejsce przypadło Ładnej, trzecie gospodarzom, czwarte Szynwałdowi, a piąte Łękawicy. Obserwatorzy zawodów, podkreślali ich dobry poziom, a także ich organizację. – Z roku na rok zawody są coraz bardziej profesjonalnie przeprowadzane. Zawodnicy mogą rywalizować o bardzo ciekawe nagrody. Ponadto ta impreza to zawsze świetna okazja do integracji – uważał Jerzy Sysło, wiceprezes Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Obecny na imprezie Wójt Gminy Skrzyszów Marcin Kiwior, chwalił zaangażowanie zawodników, trenerów oraz wszystkich działaczy. Zaznaczał, że rola sportu jest teraz bardzo ważna nie tylko ze względu na zmagania sportowe, ale także działania prozdrowotne oraz zagospodarowanie czasu wolnego. Zachęcał do jego uprawiania. Przypominał też o wspieraniu sportowych przedsięwzięć i inwestycji przez lokalny samorząd.

Poniżej prezentujemy wyniki poszczególnych meczy:

13.00 Łękawica- Skrzyszów – 0:3
13.35 Ładna – Szynwałd – 2:0
14.10 Pogórska Wola – Łękawica – 0:0
14.45 Skrzyszów – Ładna – 1:1
15.20 Szynwałd – Pogórska Wola – 0:1
15.55 Łękawica – Ładna – 0:3
16.30 Skrzyszów – Pogórska Wola – 3:1
17.05 Szynwałd - Łękawica – 3:1
17.40 Ładna – Pogórska Wola – 1:1
18.15 Skrzyszów – Szynwałd – 0:0

(2015-08-15)

 


Echo Gminy. Ukazał się 2 numer "Echa Gminy", na 2015 rok. Ważniejsze tematy numeru: Wybory sołtysów i rad sołeckich - W gminie Skrzyszów wybrano sołtysów i rady sołeckie na nową kadencję 2015 2019. Inwestycje pełną parą - Ponad osiem milionów złotych kosztują inwestycje realizowane obecnie na terenie gminy Skrzyszów. Świętowali samorządowy jubileusz - Biblioteka Publiczna w Szynwałdzie była miejscem uroczystej sesji Rady Gminy Skrzyszów. Poświęcona została 25-leciu Samorządu Terytorialnego. ASPEKTUS - Wśród wielu propozycji biblioteki w Szynwałdzie znalazła się wystawa obrazów Pauliny Góry. Wernisaż odbył się 18 kwietnia. Na wystawie można było podziwiać 49 obrazów artystki, z których spoglądały na zwiedzających niezwykłe postacie małych dziewczynek o hipnotyzujących oczach. (Paulina Góra jest mieszkanką Szynwałdu, tutaj się wychowała i tutaj tworzy swoje prace). Gminny Klub Trzeciego Wieku w Gminie Skrzyszów - Z inicjatywy wójta Marcina Kiwiora działa w Gminie GMINNY KLUB TRZECIEGO WIEKU. 16 Festyn Rodzinny - świetna zabawa zorganizowany przez Parafię Rzymsko-Katolicką w Skrzyszowie oraz GCKiB towarzyszyła uczestnikom 16 Festynu Rodzinnego, który odbył się 28 czerwca w Skrzyszowie. Witaj Majowa Jutrzenko - tegoroczne obchody Święta Narodowego z okazji 224 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, mieszkańcy gminy Skrzyszów obchodzili w Łękawicy. Grać jak Lewandowski - Piękne plany i marzenia ma 13-letnia Gabriela Krawczyk. – Marzę o grze w piłkarskiej reprezentacji Polski. czytaj/pobierz ebooka ›› (2015-08-09)

echo15 2


Pożar stajni w naszej miejscowości. W sobotę 1 sierpnia o godzinie 18:45 zostaliśmy zadysponowani do pożaru stajni w naszej miejscowości. Po dojeździe na miejsce zastaliśmy strych zajęty ogniem. Nasze działania polegały na ugaszeniu palącej się słomy oraz elementów więźby dachowej.
Siły i Środki:

- GBARt i GBM OSP KSRG Szynwałd
- GCBARt OSP KSRG Skrzyszów
- GBA OSP Pogórska Wola
- GBAM OSP Łękawica
- GBA OSP Ładna
- GCBARt JRG 2 Tarnów
- GCBA JRG 1 Tarnów

(Info. www.facebook/OSP KSRG Szynwałd 2015-08-05)


Ruszyło internetowe głosowanie na Pracownie Orange. Pięćdziesiąt miejscowości z całej Polski, wśród nich pięć z województwa małopolskiego, w tym jedna z naszej gminy-Łękawica- mają szansę na wygranie multimedialnej świetlicy, otwartej dla mieszkańców. Wszystko w rękach internatów, bo to właśnie oni w plebiscycie online zdecydują, gdzie powstanie 26 nowych, w pełni wyposażonych Pracowni Orange. Głosy można oddawać do 10 sierpnia na www.pracownieorange.pl, więcej szczegółów na stronie www.skrzyszow.pl(Info. www.skrzyszow.pl 2015-08-04)

pracownia


Archiwum artykułów: 2015 - Lipiec

To były niezapomniane emocje. W sobotę Skrzyszów był miejscem, w którym odbyły się zawody rowerowe Dare2b MTB Maraton. Odbywały się w ramach programu "Rusz się". Impreza promowała malownicze zakątki naszego regionu, ale też promowała zdrowy styl życia. Uczestnicy zmagali się na trzech trasach. Pierwsza liczyła 30 kilometrów i przebiegała pomiędzy Skrzyszowem a Karwodrzą i Trzemesną. Druga trasa miała 63 km i prowadziła przez Pogórze Ciężkowickie z wspaniałymi panoramami doliny rzeki Biała i Szwedka. Ostatni dystans liczył około 87 km. Na starcie zmagań stanęło prawie dwustu uczestników. Przyjechali z różnych miejsc. Chwalili trasy, na których przyszło im się zmagać oraz walory naszego regionu. (Info. www.skrzyszow.pl 2015-07-20)


25 lat Samorządu Terytorialnego. W Bibliotece Publicznej w Szynwałdzie odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Skrzyszów poświęcona 25-leciu Samorządu Terytorialnego. Rozpoczęła się od okolicznościowych wystąpień Przewodniczącego Rady Gminy Skrzyszów i Wójta Gminy Skrzyszów. Podczas niej wręczono medale okolicznościowe i dyplomy uznania osobom zasłużonym dla rozwoju samorządności. Spotkanie było też okazją do wspomnień związanych z mijającym ćwierćwieczem funkcjonowania samorządu. Na ten temat wypowiadali się m.in. były wójt, byli Przewodniczący Rady Gminy oraz radni. W sesji uczestniczyli byli i obecni radni gminni, powiatowi, sołtysi, dyrektorzy szkół i przedszkoli i pracownicy urzędu, którzy ze skrzyszowskim samorządem związani byli od 25 lat. (Info. www.skrzyszow.pl 2015-07-09)


Wakacje w Gminie. W tym roku Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie przygotowało szereg atrakcji dla młodzieży w okresie wakacyjnym od 13 lipca do 26 sierpnia. Będzie to między innymi wycieczka do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie, wycieczka do Ciężkowic, warsztaty z malarstwa plenerowego, kino pod chmurką. Oraz wiele ciekawych zajęć dla dzieci i młodzieży. Więcej informacji w Bibliotece w Skrzyszowie oraz pod numerem tel. 146 745 508 serdecznie zapraszamy. (2015-07-07)

 


Archiwum artykułów: 2015 - Czerwiec

Fotorelacja "Na żywo"!!! z Festynu Rodzinnego w Skrzyszowie. O 14:00 rozpoczął się XVI Festyn Rodzinny, na początku został rozegrany Turniej Szachowy o puchar proboszcza Parafii Skrzyszów. Następnie o 15:00 ZUMBĘ dla dzieci poprowadził Andrzej Schetz. Odbył się również pokaz walk Kung Fu w wykonaniu dzieci ze Skrzyszowskiego klubu Kung Fu. Jest również loteria fantowa i moc atrakcji dla dzieci.

Został już rozstrzygnięty turniej szachowy o puchar proboszcza parafii oraz zakończyło się losowanie nagród w loterii fantowej. Do wygrania było dużo atrakcyjnych nagród, laptop, odkurzacze, telewizor, sprzęt AGD a nagrodą główną był skuter. Jako gwiazda festynu zaśpiewał zespołu "BAYER FULL", na zakończenie odbyła się zabawa taneczna na której grał zespół "TENDER" (najnowsze zdjęcia są dodawane na początku Albumu) Zapraszamy na dalsze śledzenie Festynu na żywo. (fot. Plebanek S. 2015-06-28)


Fotorelacja "Na żywo"!!! z Festynu Rodzinnego. Serdecznie zapraszam wszystkich na fotorelację "Na żywo", gdzie będą publikowane aktualne zdjęcia z Festynu który odbędzie się w niedzielę 28 czerwca o godzinie 14:00 w Skrzyszowie. (2015-06-26)


Absolutorium za budżet za 2014 rok. Radni gminy Skrzyszów udzielili absolutorium Wójtowi Gminy Skrzyszów z tytułu wykonania budżetu za rok 2014. Dochody w budżecie zaplanowano w kwocie prawie 38 milionów złotych, zrealizowano je w 99,32 procentach. Wydatki wyniosły ponad 43 miliony złotych. To 98,43 procent założonego planu. W ubiegłym roku na inwestycję skrzyszowski samorząd przeznaczył prawie 12 milionów złotych. Ostatecznie wykorzystano 99,76 procent założonej kwoty.

Największymi inwestycjami realizowanymi w 2014 roku były: kontynuacja budowy hali gimnastycznej w Łękawicy – na ten cel przeznaczono ponad 1,5 miliona złotych, budowa kanalizacji i wodociągu w Ładnej – prawie 4 miliony złotych, ponad 755 tysięcy złotych kosztowało dokończenie rozbudowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Pogórskiej Woli, dokończono Bibliotekę Publiczną w Szynwałdzie – na ten cel wydano prawie 840 tysięcy złotych. Ponadto wykonano termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 2 w Skrzyszowie – ponad 260 tysięcy złotych, Szkoły Podstawowej w Ładnej – ponad 544 tysiące złotych, Przedszkola i Domu Nauczyciela w Szynwałdzie – ponad 601 tysięcy złotych. Sporą część środków tj. prawie 2,5 miliona złotych przekazano również na budowę chodników, remont dróg oraz nakładek asfaltowych. Ważną pozycję zajmowały również wydatki na oświatę, które w 2014 roku wyniosły ponad 17,5 miliona złotych.
Ubiegłoroczny budżet gminy Skrzyszów pozytywnie oceniła również Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie. (Info. www.skrzyszow.pl 2015-06-24)


Bajkowe piątki. Przez całe wakacje w Bibliotece w Szynwałdzie odbędą się prezentacje bajek na DVD, filmy będzie można oglądać o godzinie 11:00. Więcej informacji w Bibliotece oraz pod numerem tel. 146 742 346, wstęp wolny serdecznie zapraszamy. (2015-06-23)


XVI Wiosenny Rajd Rowerowy Skrzyszów-Ładna-Szynwałd-Łękawica-Skrzyszów. W sobotę 30 maja odbył się już XVI Wiosenny Rajd Rowerowy po drogach Gminy Skrzyszów w którym wzięło udział ponad sto osób. W rajdzie uczestniczyły całe rodziny z dziećmi, najmłodsza uczestniczka miała 5 lat a trasa liczyła około 25 kilometrów. Rajd zakończył się w lesie Kruk gdzie zostały wręczone puchary i dyplomy był również grill i poczęstunek dla wszystkich uczestników. (fot. Plebanek S. 2015-06-22)

Zobacz wszystkie zdjęcia w Albumie Wiosenny Rajd Rowerowy Skrzyszów-Ładna-Szynwałd-Łękawica-Skrzyszów 2015 ››

Zobacz reportaż XVI Wiosennego Rajdu Rowerowego ››


Łukasz Zegar – laureat ogólnopolskiego konkursu "Losy żołnierza...". W dniach od 11 do 13 czerwca 2015 r. uczeń Szkoły Podstawowej Nr 1 w Szynwałdzie wraz z nauczycielem historii panią Jolanta Krakowską uczestniczył w etapie centralnym XX Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. Majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 – 1514. Od Cedyni do Orszy". Uczestnikami etapu centralnego byli uczniowie z 16 województw, którzy na etapie wojewódzkim zdobyli I i II miejsce. Łukasz Zegar był jednym z dwóch uczniów, którzy reprezentowali Województwo Małopolskie, gdyż na etapie wojewódzkim zajął I miejsce. Zawody finałowe w Warszawie zostały rozegrane w pięciu konkurencjach: broń i barwa, eksponat muzealny, geografia militarna, zabytki i obiekty historyczne, historia oręża polskiego w sztuce. Zmagania konkursowe odbywały się w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie oraz w 2 Mazowieckim Pułku Saperów w Kazuniu. Uroczysta gala podsumowująca odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie 13 czerwca bieżącego roku. Wtedy to laureaci otrzymali Medale od Klubu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari oraz nagrody. W spotkaniu uczestniczyło wielu znakomitych gości, m.in. podsekretarz stanu MON Maciej Jankowski. Uroczystość uświetnił występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Podczas kilkudniowego pobytu w Warszawie Łukasz brał udział w uroczystościach przy Grobie Nieznanego Żołnierza i odwiedził m.in. Łazienki Królewskie, Twierdzę Modlin i uczestniczył w prezentacji sprzętu saperskiego. Łukasz był jednym z najmłodszych uczestników konkursu /klasa V/ i doskonale poradził sobie z postawionymi przed nim konkurencjami finałowymi, uzyskując wysoką lokatę. Jest to bowiem uczeń niezwykle zdolny, bardzo chłonny wiedzy, czerpiący radość z jej zdobywania, odznaczający się wzorową postawą, Gratulujemy Łukaszowi dużego sukcesu, gratulujemy jego rodzicom, nauczycielom, wychowawcy. Jesteśmy dumni z ucznia – historyka, który rozsławił swoją szkołę, rodzinną miejscowość, gminę, powiat i województwo na ogólnopolskim forum. (Info. www.skrzyszow.pl 2015-06-21)


Festyn rodzinny. Już po raz XVI 28 czerwca o godzinie 14:00 w Skrzyszowie odbędzie się Festyn rodzinny. Organizowany przez Parafię Rzymsko – Katolicką w Skrzyszowie i Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie. Festyn odbędzie się przy Szkole Podstawowej nr. 1 w Skrzyszowie, będzie dużo atrakcji dla dzieci smaczne potrawy, grill oraz loteria fantowa - serdecznie wszystkich zapraszamy.

W programie:
14:00 Turniej szachowy o Puchar Ks. Proboszcza
Występy artystyczne:
15:00 - ZUMBA dla dzieci poprowadzi Andrzej Schetz
15:30 - Grupa Taneczna "Szase"
16:00 - Klub Tańca Sportowego "STARDANCE"
15:30 - Pokaz SAMBY w wykonaniu dzieci i młodzieży
16:00 - Pokazy jeździeckie (historyczne i westemowe) w wykonaniu Ośrodka Jazdy Konnej "FURIOSO"
17:30 - ZUMBA dla dorosłych
18:00 - Zespół "AD DEI GLORIAM"
19:00 - Rozstrzygnięcie turnieju szachowego i loterii fantowej - losowanie nagród
20:00 - Zespól muzyczny TENDER
21:00 - Gwiazda wieczoru "BAYER FULL", po występie zabawa taneczna do godz. 1:00, zagra Zespół Muzyczny "TENDER"

(2015-06-21)


Śniadanie z pomysłem. Czyli warsztaty kulinarne, które odbędą się w Bibliotece w Szynwałdzie 9 lipca o godzinie 11:00. Wstęp wolny - zapisać się można do 3 lipca w Bibliotece, więcej informacji pod numerem tel. 146 742 346. Wszystkich serdecznie zapraszamy. (2015-06-20)


Nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych. Od 1 lipca 2015r. w Gminie Skrzyszów za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych odpowiadać będzie firma TRANS-FORMERS KARPATIA Spółka z o.o. ul. Krakowska 46, 33-100 Tarnów, tel. 14 621 45 85. Firma ta obsługiwać będzie również Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Punkt czynny będzie we wtorki w godzinach od 14:00 do 18:00 i soboty od 8:00 do 12:00. Harmonogram odbioru odpadów będzie taki sam dla całej miejscowości, a odbiór odbywał się będzie w cyklu dwa razy w miesiącu odpady zmieszane i raz w miesiącu odpady segregowane. (2015-06-19)


Warsztaty fotograficzne. W Bibliotece w Szynwałdzie odbędą się warsztaty fotograficzne dla początkujących gdzie będzie można poznać podstawy fotografii. Będą zajęcia teoretyczne, wyjście w plener podstawy edycji zdjęć na komputerze, planowana jest również mała wystawa najlepszych zdjęć. Uczestnicy warsztatów muszą mieć własny aparat, pierwsze zajęcia rozpoczną się 22 lipca o godzinie 11:00. Zapisywać na zajęcia można się do 15 lipca, więcej informacji w Bibliotece pod numerem tel. 146 742 346. Wstęp wolny serdecznie zapraszamy. (2015-06-19)


Galerie zdjęć.
Ze Skansenu Karpackiej Troi w Trzcinicy miejsce w którym jest cenne znalezisko archeologiczne. Znajdowało się tam najstarsze siedlisko plemion Słowiańskich.
Z jedynego Muzeum Marii Konopnickiej, Muzeum znajduje się w Żarnowcu w dworku, darze polaków dla poetki i patriotki z okazji 25 - lecia pracy twórczej. (2015-06-18)

Skansen Karpackiej Troi w Trzcinicy ››

Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu ››

 


Lekcje gry na gitarze. Lekcje będą prowadzone dla uczniów Szkoły Podstawowej w wakacyjne poniedziałki o godzinie 11:00. Lekcje będą prowadzone bezpłatnie, zapisy do 30 czerwca w Bibliotece w Szynwałdzie. Więcej informacji pod numerem tel. 146 742 346. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy, organizatorem jest Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie. (2015-06-18)

 


Szkolny Festyn Rodzinny. Tegoroczny już XIII Festyn Rodzinny zorganizowany przez Zespół Szkoły Podstawowej nr. 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie przebiegał pod hasłem "Szkoła i Rodzina to Jedna Drużyna". W niedzielne popołudnie dzieci i rodzice na Festynie mieli zapewnione moc atrakcji. Występowały zespoły szkolne takie jak "Mali Szynwałdzianie", "Retro" były również pokazy judo. Swoje sztuczki zaprezentował również iluzjonista, były także konkursy smaczna kuchnia, zabawa oraz loteria. Festyn zakończyła zabawa taneczna prowadzona przez wodzireja. (Zdjęcia z Festynu poniżej) (2015-06-03)

(filmy zrealizował Stanisław Podraza)


Archiwum artykułów: 2015 - Maj

XIII Szkolny Festyn Rodzinny – Fotorelacja "Na żywo"!!!

Serdecznie zapraszam wszystkich na fotorelację "Na żywo", gdzie będą publikowane aktualne zdjęcia z Festynu Szkolnego który odbędzie się w niedzielę.

Najnowsze zdjęcia z festynu (najnowsze zdjęcia są dodawane na początku Albumu) (fot. Plebanek S. 2015-05-31)


XII Szkolny Festyn Rodzinny. Festyn rozpocznie się w niedzielę 31 maja przy Szkole Podstawowej o godzinie 15:00. Organizatorem festynu jest Zespół Szkoły Podstawowej nr. 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie. W programie jak zwykle bardzo wiele atrakcji występy zespołów szkolnych i ciekawe zabawy oraz loteria fantowa i poczęstunek. Musisz tam koniecznie być!!!, a jeśli nie to obserwuj aktualne zdjęcia z fotorelacji "Na żywo".  (2015-05-29)

 

XII Szkolny Festyn Rodzinny


Małopolski Festiwal Innowacyjności. W piątek 29 maja w godzinach od 9:00 do 19:00 odbędzie się Festiwal Innowacyjności. Spotkanie będzie podzielone na dwie sesje dla uczniów od godziny 9:00 do 14:00 oraz dla dorosłych od 16:00 do 19:00. Festiwal odbędzie się w Zespole Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum w Skrzyszowie. (2015-05-27)


Dzień Dziecka. Serdecznie wszystkich zapraszamy 6 czerwca od 13:00 do 19:00 do Skrzyszowa na Dzień Dziecka który odbędzie się na boisku "Orlik". Będą między innymi konkursy rowerowe oraz sprawnościowe z nagrodami. Zobaczymy również pokazy służb mundurowych, zatrzymanie osoby w pojeździe, pożar samochodu, przeszukanie pojazdu przez psa policyjnego. Będzie dużo atrakcji takich jak alkogogle, kłady, amfibie oraz motocykle. (2015-05-27)


ŻYCZENIA NA DZIEŃ MATKI!

Mamo -Ty mnie życia uczyłaś,
wszystko co miałaś mi poświęciłaś,
nikt nie ofiaruje mi nigdy więcej,
dziś Ci więc daje serce w podzięce!

   

Nie umiem mówić głośno,
jak kocham i co czuję...,
więc patrząc Mamie w oczy,
cichutko... podziękuję.

Lecz jeden dzień szczególnie
swym blaskiem w maju kusi:
dla jednych to - Dzień Matki,
a dla mnie - Dzień Mamusi.

 

Któż nad moją kołyską
czuwał nieraz w noc ciemną.
Któż gorąco się modląc
łzy wylewał nade mną.

(2015-05-26)


Konkurs matematyczny. Już po raz siódmy w naszej szkole odbył się Konkurs Matematyczny dla klas I-III pod hasłem "Zostań Mistrzem Matematyki". Każdą klasę reprezentowało troje najlepszych matematyków.

Klasa Ia: Usarz Martynka, Matraj Krzysztof, Klaudia Wilk.
Klasa Ib: Szczęch Jakub, Marcinkowski Jan, Kopacz Jakub.
Klasa IIa: Antosz Anna, Sądowicz Paulina, Sądowicz Angelika.
Klasa IIb: Jeleń Łukasz, Nalepka Tomasz, Wyszyński Jakub.
Klasa IIIa: Mącior Martyna, Chrupek Hubert, Zegar Eliza.
Klasa IIIb: Kozioł Radosław, Siedlik Miłosz, Jop Justyna.

Rozstrzygnięcie konkursu nastapi niebawem. Gratulujemy wszystkim reprezentantom.

(Info. www.zaxon.pl/zspig 2015-05-26)


Konkurs ekologiczny. W dniu 30 kwietnia został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Ekologiczny. Największą wiedzą wykazali się uczniowie:

I miejsce - Szymon Magdziarczyk z klasy VI a;
II miejsce - Łukasz Zegar z klasy V a;
III miejsce - Jakub Jurczyk z klasy V a.
Wyróżnieni: Kamil Piątek z kl. Va, Edyta Prusak z kl. VIa, Mariola Plebanek z kl. VIa, Daniel Jop z kl. VIa.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! (Info. www.zaxon.pl/zspig 2015-05-26)

ekologia


Konkurs recytatorski. 19 maja, dzieci z oddziałów przedszkolnych: Martynka Kipias i Dominik Cup, wzięły udział w IX Konkursie Recytatorskim "Ekologiczny Wiersz w Przedszkolu". Nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale, wykazując bogatą wiedzę i zdolności recytatorskie. Gratulujemy. (Info. www.zaxon.pl/zspig 2015-05-25)

wiersz1 wiersz2

 


Wiosenny Rajd Rowerowy. Zapraszamy na Rajd Rowerowy który odbędzie się w sobotę, 30 maja 2015 r. Zbiórka chętnych od godz.8:20, na parkingu przy Urzędzie Gminy Skrzyszów, skąd nastąpi start o godzinie 9:00. Trasa rajdu obejmuje Skrzyszów, Ładną, Szynwałd, Trzemesną, Łękawicę, z metą w lesie "Kruk", ok. godz.13:00. Rajd zakończy wspólny grill oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów. (2015-05-25)

 

Wiosenny Rajd Rowerowy


XIV Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Jana Pawła II. 15 maja 2015r. w Zespole Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II i Gimnazjum w Skrzyszowie odbył się XIV Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Jana Pawła II, nad którym honorowy patronat objął Wójt Gminy Skrzyszów – Pan Marcin Kiwior. W zmaganiach wzięło udział 15 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjów z naszej gminy. Konkurs przeprowadzony został w trzech kategoriach – odrębnie dla gimnazjów, szkół podstawowych – klasy 4 – 6 i klasy 1 – 3. Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły Robert Wadycki powitaniem gości, po czym wszyscy uczestnicy konkursu przedstawili własną interpretację dwóch utworów Ojca Świętego Jana Pawła II.

Komisja wyłoniła zwycięzców, którzy otrzymali nagrody książkowe. Nagrody zostały wręczone w trakcie koncertu w wykonaniu uczniów poświęconemu pamięci Świętego Jana Pawła II. Wyniki konkursu prezentują się następująco:

SZKOŁA PODSTAWOWA /1-3/
I miejsce – Daria Jasiak, ZSP1G Skrzyszów
II miejsce – Emilia Dobosz, ZSPiG Pogórska Wola
III miejsce – Oliwia Chrupek, SP Ładna

SZKOŁA PODSTAWOWA /4-6/
I miejsce – Jakub Kiwior, SP Pogórska Wola
II miejsce – Karolina Bednarz, ZSP1G Skrzyszów
III miejsce –Aleksandra Kiwior, SP2 Skrzyszów

GIMNAZJUM – /1-3/
I miejsce – Gabriela Gryzło, ZSP1G Skrzyszów
II miejsce – Karolina Lebryk, ZSP1G Szynwałd
III miejsce – Karolina Kozioł, ZSP1G Szynwałd

(Info. www.skrzyszow.pl 2015-05-23)

XIV Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Jana Pawła II


Komunikat dla przedsiębiorców. W związku z rozbudową Systemu Informacji Przestrzennej o kolejne informacje dotyczące przedsiębiorstw z terenu gminy, zwracamy się z prośbą o kontakt wszystkich zainteresowanych umieszczeniem swoich danych (m.in.: nazwa, lokalizacja, nr. tel., e-mail, strona internetowa) w naszym systemie. Pozwoli to Państwu na dotarcie z informacjami o swojej działalności i ofercie do szerokiego grona odbiorców. Osoby odwiedzające gminny portal mapowy będą mogły z łatwością zlokalizować Państwa siedzibę i zapoznać się z przedstawionymi informacjami.

Więcej informacji pod numerem tel. (14) 632-63-43. (Info. www.skrzyszow.pl 2015-05-22)


Ogród doświadczeń. Wyjazd do muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie gdzie będzie można zwiedzać między innymi:

 historia polskiej motoryzacji
 historia drukarstwa krakowskiego
 wystawy interaktywne
 doświadczenia
 zjawiska fizyczne i przyrodnicze
› konkurs na najdalej wystrzeloną rakietę

Wyjazd 6 czerwca (sobota) z parkingu przy szkole w Skrzyszowie o 7:30, koszt wyjazdu to 35 zł. Zgłoszenia i wpłaty przyjmowane są do 23 maja w Bibliotece w Skrzyszowie tel. 146 745 508. (2015-05-22)

Muzeum Lema


Muzyczne Wspomnienia. W sobotę 17 maja w Bibliotece w Szynwałdzie mogliśmy posłuchać przebojów z lat 50-tych i 60-tych. Które zaprezentował zespół w składzie Janusz Chrupek (perkusja i wokal), Tadeusz Jachym (akordeon i wokal), Edward Salamon (saksofon), Roman Uriasz (trąbka). Sylwetki i historię twórczości autorów wykonywanych przebojów zaprezentowała pani Agnieszka. Do wspólnego śpiewania włączyła się również publiczność a część z nich nawet tańczyła. (2015-05-21)

"Muzyczne Wspomnienia" (cz. 1)

(film zrealizował Stanisław Podraza)

"Muzyczne Wspomnienia" (cz. 2)

(film zrealizował Stanisław Podraza)


Piesza wycieczka pasmem Brzanki. W sobotę 23 maja jest organizowana przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie wycieczka pasmem Brzanki. Zbiórka o 8:00 przy szkole w Skrzyszowie na miejscu wędrówka przez Brzankę a na szczycie 2 godzinny odpoczynek, powrót około 16:00 (więcej szczegółów na plakacie). (2015-05-15)

Brzanka

 


Kabaret "Na Ten Czas" – Tarnowski Kabaret Literacki. Kabaret przedstawił program pod tytułem "Recepta na odchudzanie" Występ odbył się w Bibliotece w Szynwałdzie 8 Maja, gdzie przedstawił humorystyczne skecze monologi i piosenki. Głównym tematem przedstawienia był odwieczny konflikt w relacjach między kobietą a mężczyzną. Zabawne skecze i monologi bardzo przypadły do gustu widowni która wynagrodziła je gromkimi brawami. Występ zorganizowało w ramach XII Ogólnopolskiego Dnia Bibliotek Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie. Kabaret działa przy Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego. (2015-05-12)

Zobacz wszystkie zdjęcia w Albumie "Kabaret "Na Ten Czas" – Tarnowski Kabaret Literacki" ››


Zbiornik retencyjny w Skrzyszowie (fotoreportaż). Wstępne analizy przewidywały że zbiornik będzie się napełniał od 5 – 7 lat, po 7 miesiącach zbiornik jest już w połowie napełniony wodą. Co świadczy o dobrym wyborze miejsca w którym został wykonany. W przyszłości istnieje możliwość wykorzystania zbiornika do celów rekreacyjnych. (2015-05-10)


Dzień Bibliotekarza i BibliotekDzień Bibliotekarza i Bibliotek. 8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z okazji tego święta pragnę przekazać serdeczne życzenia Bibliotekarzom, którzy spełniają ważną misję upowszechniania czytelnictwa i kultury słowa.

Życzę spełnienia marzeń i wszystkiego co najlepsze w życiu osobistym i zawodowym, a praca wśród książek i z czytelnikami niech nadal daje wiele zadowolenia i satysfakcji.
Dziękuję również za włączenie się w realizację działań skierowanych do mieszkańców społeczności lokalnej - czytelników biblioteki na rzecz upowszechniania informacji o rynku pracy i usług poradnictwa zawodowego oraz promocji idei uczenia się przez całe życie.

Anna Michałek – Kiełbasa, Kierownik Zespołu Zamiejscowego w Tarnowie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie wraz ze współpracownikami (Info. www.gcb-skrzyszow.pl 2015-05-07)


Muzyczne Wspomnienia. Na spotkaniu będziemy mogli posłuchać niezapomnianych przebojów z lat 50-tych i 60-tych które wykona lokalny zespół. Na spotkanie zapraszamy nie tylko osoby pamiętające te czasy ale również młodsze pokolenie, będzie również wspólne śpiewanie. Serdecznie wszystkich zapraszamy 17 Maja o godzinie 17:00 do Biblioteki w Szynwałdzie wstęp wolny! (2015-05-05)

wspomnienia


Święto Konstytucji 3 Maja. Obchody Święta Konstytucji w Gminie Skrzyszów były obchodzone w Łękawicy. Obchody rozpoczęły się mszą św. w kościele parafialnym, dalsza część uroczystości odbyła się po mszy św. przed pomnikiem "Poległym za Ojczyznę". Okolicznościowe przemówienie wygłosił pan wójt Marcin Kiwior oraz Józef Rojek poseł RP. Obchody uświetniły dzieci ze Szkoły w Łękawicy które zaprezentowały przedstawienie patriotyczne. Przed pomnikiem złożyli kwiaty i wiązanki przedstawiciele władz Gminy samorządowcy młodzież Szkolna oraz dzieci przedszkolne. (fot. Plebanek S. 2015-05-03)

Zobacz wszystkie zdjęcia w Albumie "Święto 3 Maja – Łękawica 2015" ››

(film zrealizował Stanisław Podraza)


Sołtysi i rady sołeckie wybrane. Chcą dbać o rozwój miejscowości. W niedzielę poznaliśmy sołtysów i członków rad sołeckich Gminy Skrzyszów. Na nową kadencję 2015 – 2019 wybrano czterech dotychczasowych sołtysów: Panią Marię Żywiec z Szynwałdu, Pana Stanisława Barnasia z Ładnej, Pana Stanisława Starostkę z Łękawicy i Panią Halinę Mondel ze Skrzyszowa. Pierwszy raz funkcję sołtysa w Pogórskiej Woli pełnić będzie Pani Anna Czosnyka. Wszyscy sołtysi byli jedynymi kandydatami na swoje funkcje. Zgodnie ze statutami sołectw w takim przypadku nie przeprowadza się głosowania. Ich kadencja potrwa cztery lata. Wybrano również nowe rady sołeckie. W ich skład weszli w Ładnej: Piotr Chrupek, Eugeniusz Siedlik, Grzegorz Sierżęga, w Łękawicy: Adam Budzik, Andrzej Januś, Andrzej Obal, w Pogórskiej Woli: Paweł Irla, Janusz Kozioł, Janusz Madura, w Skrzyszowie Agnieszka Barnaś, Piotr Młyński, Marek Bednarz w Szynwałdzie Tomasz Bańdur, Stanisław Mącior, Kazimierz Stańczyk.

Wszystkim wybranym gratulujemy i życzymy owocnej pracy. (Info. www.skrzyszow.pl 2015-05-01)


Szczepienie lisów. Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że na terenie województwa małopolskiego w dniach od 24 kwietnia do 3 maja 2015 r. zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie. Szczepienie lisów będzie wykonane za pomocą przynęt zawierających szczepionkę doustną, która zostanie zrzucona w wyżej wymienionym okresie z samolotów oraz wyłożona ręcznie. Przynęta jest mieszaniną mączki rybnej, oleju kokosowego, parafiny i tetracykliny w kolorze szarozielonym. W jej wnętrzu umieszczona jest plastikowa kapsułka zawierająca wirus szczepionkowy z opisem zawartości.

W okresie wykonywania szczepień i 14 dni po szczepieniu zaleca się:
1) nie wchodzić na teren lasu,
2) zachować ostrożność w czasie pobytu na polach i terenach przyleśnych oraz w wąwozach i jarach,
3) nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa.
W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej,
4) kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii, w celu poddania zwierzęcia obserwacji,
5) nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w bezpiecznym kagańcu.

W celu skutecznego i bezpiecznego przeprowadzenia szczepień, proszę wszystkich mieszkańców województwa o dostosowanie się do obowiązujących w tym zakresie przepisów i zaleceń. (Info. www.skrzyszow.pl 2015-05-01)


Archiwum artykułów: 2015 - Kwiecień

izbarolniczaObwieszczenie Obwodowej Komisji Wyborczej do Izb Rolniczych. Uchwała nr 4 z dnia 24.04.2015 r. Okręgowej Komisji Wyborczej nr 74 w SKRZYSZOWIE Obwieszczenie Obwodowej Komisji Wyborczej w Skrzyszowie Uchwała nr 9/2014 Krajowej Rady Izb Rolniczych z dnia 25 listopada 2014 r. w sprawie zarządzenia wyborów do zgromadzeń izb rolniczych Terminarz wykonania poszczególnych czynność związanych z przeprowadzeniem wyborów do walnych zgromadzeń izb rolniczych. (Info. www.skrzyszow.pl 2015-04-28)


Karpacki Wyścig Kurierów. Wyścig potrwa od 28 kwietnia do 3 maja, pierwszy etap rozpocznie się w Tarnowie (PWSZ) a zakończenie wyścigu nastąpi w Veszprém.

Program I etapu 29 kwietnia (środa)
11:45 0 km Tarnów (PWSZ) start honorowy
12:00 5 km Skrzyszów (Szkoła) start ostry
12:12 9 km Piotrkowice – premia górska
12:31 20 km Zalasowa – premia górska
12:44 32 km Gilowa Góra – premia górska
12:55 39 km Szerzyny (Urząd Gminy) premia lotna
13:35 62 km Tuchów – (Rynek) premia lotna
13:43 69 km Zalasowa – premia górska
14:01 84 km Ostry Kamień – premia górska
14:41 114 km Gromnik (OSP) premia lotna
14:50 120 km Ciężkowice – (Rynek) Meta

(2015-04-26)

Karpacki Wyścig Kurierów


Wystawa malarstwa Aspectus. W sobotę 18 kwietnia w Bibliotece w Szynwałdzie odbył się wernisaż obrazów Pauliny Góry. Na wystawie zostało zaprezentowanych 49 prac autorki która maluje swoje obrazy techniką olejną. Pani Paulina mieszka i tworzy swoje dzieła w Szynwałdzie. Po krótkim wstępie artystki zabrał głos pan wójt Marcin Kiwior oraz pani dyrektor Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szynwałdzie gdzie pani paulina się uczyła. To właśnie w tej szkole Jej talent odkryła Pani Iwona Poręba nauczycielka plastyki. Obrazy pani Pauliny mogliśmy oglądać na różnych wystawach indywidualnych w Polsce oraz za granicą, wystawę można oglądać w godzinach pracy Biblioteki. (2015-04-23)

(film zrealizował Stanisław Podraza)


NASI UTALENTOWANI UCZNIOWIE!!! Każdy, kto w dniach od 1 kwietnia do 30 czerwca zrobi zakupy na terenie galerii handlowej Gemini, musi zarejestrować swój paragon u hostessy obok KFC.

Rejestrując paragon zdobywają Państwo punkty dla siebie (I nagrody indywidualne:-))

Każdy paragon upoważnia również do oddania głosu na dowolną szkołę.
Nasza szkoła jest zarejestrowana jako: SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. ARMII KRAJOWEJ w SZYNWAŁDZIE
Głos na szkołę można oddać samemu, w domu, klikając na stronę: www.goffline.com/gpt Następnie wybierając zakładkę RANKING SZKÓŁ oraz nazwę naszej szkoły.
W razie pytań proszę o podejście do szkolnej biblioteki. Panie chętnie udzielą pomocy w tej sprawie.
Każdy oddany głos na szkołę jest ważny i potrzebny. Im więcej głosów tym większa szansa, że nasze dzieci zostaną zaproszone na Przegląd.
Uczniowie biorąc udział w PREZENTACJI swoich talentów zdobywają nagrody indywidualne i dla szkoły.

Bardzo prosimy osoby, które robią czasami zakupy na terenie Gemini, aby nie zlekceważyły tej akcji. Zagłosujcie na szkołę.
DZIĘKUJEMY!!!

(Info. www.zaxon.pl/zspig 2015-04-23)


Kabaret "Na Ten Czas" – Tarnowski Kabaret Literacki. Kabaret przedstawi program pod tytułem "Recepta na odchudzanie" (bo co bardziej odchudza niż miłość?). Występ organizowany jest w ramach XII Ogólnopolskiego Dnia Bibliotek który potrwa od 8 – 15 maja 2015 roku. Organizatorem jest Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie, wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy 8 maja o godzinie 17:00 do Biblioteki w Szynwałdzie - wstęp wolny! (2015-04-23)

natenczas


Spotkanie Gminnego Klubu Trzeciego Wieku. Gminny Klub Trzeciego Wieku zainaugurował działalność w lutym. Spotkania Seniorów w każdym sołectwie gminy odbywają się raz w miesiącu. Gościem kolejnego spotkania będzie P. Justyna Obcieszko, dietetyczka, specjalistka medycyny żywienia oraz kosmetyczka, która chętnie podzieli się wiedzą i doświadczeniem z seniorami, zamierzającymi spędzić czas twórczo i ciekawie. Termin spotkania w Szynwałdzie to 11.05.2015 r., o godz.17.00, w Zespole Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum. Przypominamy, że każdy może dołączyć do Gminnego Klubu Trzeciego Wieku. Serdecznie zapraszamy! Wszelkich informacji można zasięgać w Urzędzie Gminy Skrzyszów, pokój nr 6, pod numerami tel. 501-137-561, 608- 400- 124, a także na stronie Urzędu Gminy: www.skrzyszow.pl. (Info. www.skrzyszow.pl 2015-04-19)


Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej. Z sukcesami wrócili z eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej druhowie z Szynwałdu. W konkursie, który odbył się w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie gminę Skrzyszów reprezentowało sześciu członków z OSP Szynwałd. Rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa: Kamil Kusek i Damian Tyrka. Gimnazjum: Marek Krakowski i Paweł Kusek. Szkoły ponadgimnazjalne Michał Kozioł i Daniel Kusek. Egzamin składał się z dwóch etapów: pisemnego i ustnego. Bardzo dobrze przebrnęli przez niego Paweł Kusek i Daniel Kusek. Zajęli odpowiednio drugie i pierwsze miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Dzięki temu awansowali do szczebla wojewódzkiego imprezy, który odbędzie się 17 kwietnia. (Info. www.skrzyszow.pl 2015-04-09)


"Słowo za słowo". Wywiad z Marcinem Kiwiorem wójtem Gminy Skrzyszów. W wywiadzie rozmawiano przede wszystkim o ewentualnym zagospodarowaniu terenu wokół zbiornika retencyjnego w Skrzyszowie do celów rekreacyjnych. Wywiad przeprowadził Łukasz Pelc, 7 kwietnia 2015 roku w radiu RDN – Małopolska. (2015-04-09)


Warsztaty z ogrodnictwa. We wtorek 5 maja w Bibliotece w Szynwałdzie o godzinie 17:00 2015 roku odbędą się warsztaty z ogrodnictwa, będzie to kontynuacja warsztatów z "Ogrodnictwa florystyki i ziołolecznictwa". Opłata miesięczna za warsztaty wynosi 10 zł - więcej informacji w Bibliotece tel. 146 742 346, wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Organizatorem jest Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie. (2015-04-08)

ogrodnictwo


Drugi stopień kursu tańca towarzyskiego. W Bibliotece w Szynwałdzie odbędzie się II stopień kursu tańca towarzyskiego. Pierwszy kurs odbędzie się 10 kwietnia o godzinie 18:00, opłata wynosi 40 zł miesięcznie. Szczegółowe informacje i zapisy w Bibliotece tel. 146 742 346 serdecznie zapraszamy. (2015-04-08)

kurstanca


Życzymy radosnych Świąt Wielkanocnych w dzień zmartwychwstania Pańskiego budzącego się do życia wiary wypełnionej nadzieją. Niech Wam miłe będą świąteczne chwile, ksiądz wam święta błogosławi, niech cieszą Wasze oczy kolorowe pisanki i wielkanocne baranki. Dużo szczęścia i radości, które niechaj zawsze gości w dobrym sercu, w jasnej duszy i niechaj wszystkie żale zagłuszy. Wszystkiego dobrego, jajka wielkiego malowanego. Niech się w śmigus - dyngus woda na Was leje, oby zdrowie dopisało i jajeczko smakowało. Byśmy w święta byli razem jak nam na Wielkanoc zwyczaj każe, niech radosne Alleluja będzie dla Was ostoją miłości i wiary. Życzy redaktor Portalu (2015-04-04)


Spotkanie z wizażystką. Na spotkaniu w Bibliotece w Szynwałdzie będzie się można zapoznać z poradami kosmetyczki oraz zostaną zaprezentowane makijaże pokazowe. Pierwsze spotkanie odbędzie się 20 kwietnia o 17:30, kurs płatny 10 zł – liczba miejsc ograniczona. Zapisy do 17 kwietnia - więcej informacji w Bibliotece tel. 146 742 346, wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Organizatorem jest Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie. (2015-04-01)

makijaz


Konkurs Palm Wielkanocnych. W dniu 27 marca w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji zbliżających się ŚWIĄT WIELKANOCNYCH oraz podsumowanie Konkursu na palmę wielkanocną. W kategorii klas: I miejsce zdobyła klasa IIb gimnazjum; II miejsce zdobyła klasa III a gimnazjum; III miejsce zdobyła klasa OA.

W kategorii indywidualnych wykonawców: I miejsce zdobyła Ola Lisak z klasy IIa; II miejsce ex aequo: Emilka Wzorek z klasy Va i Patrycja Kmiecik z klasy IVa; III miejsce zajął Miłosz Siedlik z klasy IIIb. (Info. www.zaxon.pl/zspig 2015-04-01)

palma1

palma2

palma3


Archiwum artykułów: 2015 - Marzec

Międzynarodowy mecz piłki ręcznej. W środę 1 kwietnia w hali sportowej w Skrzyszowie odbędzie się Międzynarodowy mecz piłki ręcznej juniorów. Zagrają zespoły Luks Skrzyszów i Vöslan z Austrii. Na mecz serdecznie zapraszają Wójt Gminy Skrzyszów, dyrektor ZSP1G w Skrzyszowie, Luks Skrzyszów, UKS Kruki Skrzyszów. (2015-03-30)

mecz


Biblioteka w Szynwałdzie zajęła III miejsce w Konkursie "Bryła roku 2014". Obiekt startował w kategorii "Najlepszy Polski Budynek dla Ludzi", specjalistyczny portal architektoniczny Bryla.pl organizuje corocznie taki konkurs. Budynek biblioteki otrzymał 2710 głosów oddanych przez internautów, I miejsce zajęła Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie 4307 głosów, II miejsce zajął dworzec PKP w Rumi. Urząd Gminy serdecznie dziękuje wszystkim którzy oddali głos na Bibliotekę w Szynwałdzie. (2015-03-27).


Zaćmienie słońca. Nad Polską 20 marca mogliśmy obserwować częściowe zaćmienie słońca na południu Polski można było zobaczyć jak księżyc zasłonił tarczę słońca w 63%. Poniższe fotografie przedstawiają zaćmienie obserwowane z Szynwałdu. (2015-03-21)


Pierwszy krok do zbiorników małej retencji. Opracowany został wstępny plan działań inwestycyjnych w ramach programu "Zabezpieczenie przeciwpowodziowe w dolinie potoku Wątok w gminie miasta Tarnowa oraz gmin Skrzyszów i Ryglice powiatu tarnowskiego". Celem dokumentu opracowanego na zlecenie Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie jest analiza i ocena zagrożenia powodziowego na terenie zlewni potoku Wątok oraz propozycje jego zmniejszenia. Temu ma służyć budowa ośmiu suchych zbiorników małej retencji. Trzy z nich pojawiłyby się na bezpośrednich dopływach potoku Wątok (Czernicha, Japonia, Szynwałd Dolny), cztery na bezpośrednich dopływach potoku Wątoczek (Łękawica, Łękawica Dolna, Bednarzówka, Łękawka) jeden na Wątoczku w górnej części jego biegu (Łękawka Górna). Mapy przedstawiają również zmiany, które związane są z powstaniem inwestycji. W tym przypadku mowa o wykonaniu obwałowań, murów przeciwpowodziowych, niwelacji terenu, podniesieniu dróg, przebudowie wybranych obiektów mostowych, piętrzących wodę w sposób zagrażający terenom przyległym czy odcinkowe regulacje i zabezpieczenia brzegów koryta.

Przedstawiane opracowanie ma być poddane pod konsultacje społeczne. (2015-03-20)


W Stulecie Czynu Legionowego – dla ciebie Polsko. To hasło wystawy prezentowanej w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Skrzyszowie. Wystawa została wypożyczona z Instytutu Pamięci Narodowej i będzie ją można oglądać codziennie od 19 do 26 marca 2015 roku w godzinach od 7 do 18:00. Organizatorzy serdecznie zapraszają. (2015-03-19)

W Stulecie Czynu Legionowego – dla ciebie Polsko


Gminne zagadki dla szkolnej gromadki. To tytuł wiosennego konkursu wiedzy o Gminie Skrzyszów. W konkursie będą mogły wziąć udział dzieci z klas od 4 – 6 Szkoły Podstawowej. Konkurs odbędzie się w Bibliotece w Szynwałdzie 7 kwietnia o godzinie 14:00 – przyjdź i wykaż się swoją wiedzą o Gminie. (2015-03-19)

Gminne zagadki dla szkolnej gromadki


Pisali o Nas !!!

Biblioteka w Szynwałdzie architektoniczną perełką. Biblioteka Publiczna w Szynwałdzie konkuruje o tytuł najciekawszego budynku 2014 roku. W ogólnopolskim plebiscycie internetowym Bryła Roku 2014 jest już na trzecim miejscu - tuż za filharmonią w Szczecinie i dworcem kolejowym w Rumi. Na pierwszy rzut oka wygląda jak nowoczesna willa lub siedziba dużej firmy. Nowy budynek wiejskiej biblioteki w Szynwałdzie nie przypomina tych, które spotyka się w innych małych miejscowościach. Biblioteka Publiczna w Szynwałdzie to nowoczesny obiekt z dużymi przeszkleniami na parterze i dwuspadowym, szarym dachem. Robi ogromne wrażenie, nie tylko z zewnątrz. Zwłaszcza na tych, którzy pamiętają starą bibliotekę. Kiedy tu wchodzą, są po prostu w szoku - mówi Anna Mądel, bibliotekarka z Szynwałdu. Mimo nowoczesnych wnętrz mieszkańcy czują się w bibliotece bardzo dobrze. Często odbywają się tam zajęcia dla dzieci i dorosłych. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że powstało u nas takie miejsce. Nie trzeba jeździć do miasta, by spędzić ciekawie czas. Bardzo często tu przychodzimy odkąd jest ten nowy budynek - mówi mieszkanka Szynwałdu. Ale biblioteka w Szynwałdzie to miejsce nie tylko do wypożyczania książek. Powstało tutaj lokalne centrum kultury z dużą salą widowiskową, komputerową i pracowniami warsztatowymi. Budynek biblioteki kosztował blisko 2,5 mln złotych. Inwestycja z Szynwałdu wciąż może wygrać w plebiscycie na najlepszą bryłę roku 2014. Głosy można oddawać tutaj.

(Info. www.rdn.pl 2015-03-17)

Posłuchaj relacji Katarzyny Daniel:


Wielkanocne warsztaty plastyczne. Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie organizuje wielkanocne warsztaty plastyczna dla uczniów Szkoły Podstawowej. Warsztaty odbędą się 1 kwietnia w Bibliotece w Szynwałdzie od godziny 11:00 do 13:00. Zapisy do 20 marca - więcej informacji w Bibliotece tel. 504 505 682. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. (2015-03-15)

Wielkanocne warsztaty plastyczne


Konkurs plastyczny. W dniu 12 marca 2015 roku podczas uroczystości Święta Patrona Szkoły w Ładnej rozstrzygnięty został konkurs plastyczny. Nasze uczennice pod opieką pani mgr Iwony Poręby uczestniczyły w tym ważnym wydarzeniu. (Info. www.zaxon.pl/zspig 2015-03-14)

Za swoje prace w kategorii klas IV - VI z naszej szkoły
I miejsce zdobyła Mariola Plebanek z klasy VIa,
III miejsce Wiktoria Stepek z klasy IVb.
W kategorii klas młodszych
III miejsce zajęła uczennica klasy Ia Oliwia Salamon.


Nowi czytelnicy biblioteki. Uczniowie klasy Ia i klasy Ib zostali dzisiaj pasowani na czytelników Biblioteki szkolnej. Do pasowania przygotowały pierwszaków panie: Ewelina Wójtowicz i Barbara Stańczyk oraz załoga statku pirackiego. W skrzyni skarbów dzieci znalazły najcenniejszy skarb jakim jest wiedza zawarta w różnych książkach. Pierwszoklasiści z dumą przyjęli pasowanie przez Neptuna. Równie chętnie uczniowie wybrali pierwszą książkę, którą przeczytają podczas ferii zimowych. (Info. www.zaxon.pl/zspig 2015-03-14)


Seniorzy mają swój klub. To kolejna ciekawa propozycja dla seniorów z Gminy Skrzyszów. Obecnie trwają inauguracyjne spotkania w poszczególnych miejscowościach. Gminny Klub Trzeciego Wieku ma pozwolić na aktywne i interesujące spędzanie wolnego czasu. Służyć temu mają odbywające się spotkania, podczas których zaplanowano, wykłady z różnych dziedzin, na interesujące osoby starsze zagadnienia. Przewidziano też spotkania z ciekawymi gośćmi z gminy i regionu. Działalność klubu przewiduje też wyjazdy na spektakle teatralne, wycieczki i projekcje filmowe. Spotkania Gminnego Klubu Trzeciego Wieku mają odbywać się raz w miesiącu. Pierwsze takie spotkania odbyły się w Ładnej 9 lutego i w Łękawicy 12 lutego. Następne zaplanowano, w Skrzyszowie 16 lutego, w Szynwałdzie 19 lutego i w Pogórskiej Woli 20 lutego. Udział w działaniach Klubu jest bezpłatny. Każdy może dołączyć do Gminnego Klubu Trzeciego Wieku. Serdecznie zapraszamy. (Info. www.skrzyszow.pl 2015-03-13)


Wieczorny Seans w Dobrym Stylu. Wszystkich chętnych zapraszamy na film dla dorosłych który będzie można zobaczyć w Bibliotece w Szynwałdzie o godzinie 19:00 18 marca w środę. Szczegółowe informacje w Bibliotece tel. 504 505 682 serdecznie zapraszamy! (2015-03-13)

wieczorfilm

 


Aspectus - wernisaż obrazów Pauliny Góry. Wystawa obrazów pani Pauliny Góry odbędzie się 18 kwietnia 2015 roku o godzinie 18:00 w Bibliotece w Szynwałdzie. Paulina Góra jest mieszkanką Szynwałdu urodzoną w 1977 roku, jej pierwsze prace powstały już w Szkole Podstawowej gdzie jej talent do malarstwa odkryła Pani Iwona Poręba nauczycielka plastyki. Pani Paulina swoje zdolności rozwijała w IV Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie o profilu humanistyczno – plastycznym oraz ukończyła Policealne Studium Zawodowe o kierunku grafik komputerowy. Jej prace były wystawiane na kilku wystawach zbiorowych oraz indywidualnych nie tylko w kraju ale również zagranicą, w Belgi, Włoszech i Stanach Zjednoczonych. Jej 27 prac mogliśmy oglądać na wystawie indywidualnej w Tarnowie w kawiarni "Włóczykij" 30 marca 2014 roku, zobacz zdjęcia w albumie Malarstwo - Paulina Góra ›› oraz zdjęcia poniżej (1 - 4). Natomiast w Ośrodku Kultury w Ryglicach w 2012 roku odbył się wernisaż malarstwa i rysunków pod tytułem - "W mojej bajce" zobacz zdjęcia w albumie Wystawa malarstwa i rysunku - Paulina Góra ›› oraz zdjęcia poniżej (5 – 8). Organizatorem wernisażu jest Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie, wstęp wolny serdecznie zapraszamy. (2015-03-11)

Aspectus - wernisaż obrazów Pauliny Góry


Zebranie wiejskie 8 marzec 2015. Na początku zebrania pani sołtys Maria Żywiec przedstawiła inwestycje zrealizowane w przeciągu ostatniego roku, były to między innymi budowa nowej Biblioteki, dróg chodników i termomodernizacja Domu nauczyciela oraz Przedszkola. Natomiast pan wójt przedstawił plan inwestycji które planuje się wykonać w najbliższych 4 latach. Będzie to między innymi regulacja Wątoku budowa polderu suchego w czermanisze, zakończenie budowy chodników, kontynuacja budowy instalacji wodno - kanalizacyjnej. Po głosowaniu zadecydowano że budynek po starej bibliotece zostanie rozebrany, strażacy z OSP Szynwałd rozbiorą budynek w zamian za materiał z którego planują wykonanie dla siebie garażu. W tym miejscu ma powstać parking, a jeśli warunki pozwolą to może nawet dwu poziomowy. Od lipca zmieni się firma wywożąca śmieci, cena pozostanie bez zmian firmy nie zdecydowały jeszcze czy kosze będą wymieniane czy pozostaną od poprzedniej firmy. Pan posterunkowy Policji w Skrzyszowie prosił między innymi o zgłaszanie przypadków obcych osób które podejrzanie się zachowują, obserwując domy szczególnie starszych osób które mogą być potem okradane. Nadal w Gminie Skrzyszów kierowcy z Szynwałdu najczęściej przekraczają prędkość. Na 54 mandaty wystawione za przekroczenie prędkości 25 z nich otrzymali mieszkańcy Szynwałdu.Zebranie wiejskie 8 marzec 2015. Na początku zebrania pani sołtys Maria Żywiec przedstawiła inwestycje zrealizowane w przeciągu ostatniego roku, były to między innymi budowa nowej Biblioteki, dróg chodników i termomodernizacja Domu nauczyciela oraz Przedszkola. Natomiast pan wójt przedstawił plan inwestycji które planuje się wykonać w najbliższych 4 latach. Będzie to między innymi regulacja Wątoku budowa polderu suchego w czermanisze, zakończenie budowy chodników, kontynuacja budowy instalacji wodno - kanalizacyjnej. Po głosowaniu zadecydowano że budynek po starej bibliotece zostanie rozebrany, strażacy z OSP Szynwałd rozbiorą budynek w zamian za materiał z którego planują wykonanie dla siebie garażu. W tym miejscu ma powstać parking, a jeśli warunki pozwolą to może nawet dwu poziomowy. Od lipca zmieni się firma wywożąca śmieci, cena pozostanie bez zmian firmy nie zdecydowały jeszcze czy kosze będą wymieniane czy pozostaną od poprzedniej firmy. Pan posterunkowy Policji w Skrzyszowie prosił między innymi o zgłaszanie przypadków obcych osób które podejrzanie się zachowują, obserwując domy szczególnie starszych osób które mogą być potem okradane. Nadal w Gminie Skrzyszów kierowcy z Szynwałdu najczęściej przekraczają prędkość. Na 54 mandaty wystawione za przekroczenie prędkości 25 z nich otrzymali mieszkańcy Szynwałdu. (2015-03-08)


koszZbiórka odpadów wielkogabarytowych. Wójt Gminy Skrzyszów i M.P.G.K Spółka z o. o w Tarnowie organizuje zbiórkę odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu RTV i AGD. Odpady powinny być wystawione do godz. 8,00 w miejscu, z którego odbierane są odpady komunalne (pojemniki). Zbiórka przeprowadzona będzie 24 marca (wtorek) 2015. (Info. www.skrzyszow.pl 2015-03-08)


Podatek rolny. Pierwsza rata podatku rolnego będzie pobierana od 12 do 14 marca tj. czwartek, piątek i sobota w godzinach od 8.00 do 13.00 w remizie OSP.(2015-03-08)


Dzień kobietDzień kobiet. Jaki - moja Pani lubi kwiat? podaruję go Tobie. Ile Pani ma lat? zachowam to sobie. Jak to robisz, że rączka taka piękna? że buźka uroczo niedomknięta, jak to robisz? Podaruj swe usta kochana, a zostanę z Tobą do rana! Ktoś bardzo Cię kocha nie powiem Ci kto i myśli o Tobie nie powiem Ci co. W myślach całuje nie powiem Ci jak, lecz cierpi i czuje że Ciebie wciąż brak. Ktoś bardzo Ci bliski nie powiem Ci kto chciałby Ci wyznać nie powiem Ci co lecz serce Ci powie, za rok lub dwa...


Produkuj prąd ze słońca – ogniwa fotowoltaiczne. Firma "Promag" zaprasza na spotkanie na temat ogniw fotowoltaicznych i możliwościach dofinansowania w wysokości nawet 70 % kosztów instalacji. Spotkanie odbędzie się w Bibliotece w Szynwałdzie 11 marca 2015 roku (w środę) o 15:30, serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych pozyskiwaniem energii ze źródeł odnawialnych. (2015-03-07)

kolektor


Spotkanie Wójta Gminy Skrzyszów z lokalnymi przedsiębiorcami. Kierunki rozwoju gminy, wykorzystywanie środków unijnych – tym m.in. tematom poświęcone było spotkanie Wójta Gminy Skrzyszów z lokalnymi przedsiębiorcami. Podczas niego wybrano Radę Przedsiębiorców.

Na zebraniu poruszano sprawy, związane z funkcjonowaniem firm. Przedsiębiorców zapoznano z sprawami dotyczącymi bezpieczeństwa, rozwoju gospodarczego i finansowego. Przedstawiono wykaz przeprowadzonych w ostatnim czasie inwestycji. Wspominano też o możliwościach jakie dla nich stwarzają środki europejskie, po które wkrótce można będzie się ubiegać w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej obejmującej lata 2014 – 2020. Był czas również na dyskusje i wymianę poglądów. Podczas spotkania wybrano siedmioosobową Radę Przedsiębiorców, w składzie, co najmniej po jednym przedsiębiorcy z każdej miejscowości z terenu naszej gminy, która ma wspierać skrzyszowski samorząd w działaniach na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Jednym z dyskutowanych wniosków było utworzenie na stronie gminy zakładki dla przedsiębiorców służącej wymianie poglądów i doświadczeń w formie forum dyskusyjnego, a każdy z przedsiębiorców otrzyma indywidualny email i login dostępowy.

Spotkania z przedstawicielami biznesu mają odbywać się cyklicznie, a wybrana rada będzie instrumentem służącym w nawiązaniu ściślejszej współpracy między samorządem, a przedsiębiorcami. (Info. www.skrzyszow.pl 2015-03-07)


"Zrób to sam – ozdoba ceramiczna". Jest to jednodniowy konkurs w ramach spotkania integracyjnego który odbędzie się 18 marca czyli w środę od godziny od 16:00 – 20:00. Uczestnicy będą wykonywać koszyczek Wielkanocny, trzy najlepsze prace otrzymają atrakcyjne nagrody. Więcej szczegółów na plakacie, serdecznie zapraszamy. (2015-03-06)

ozdoba


szachyTurniej Szachowy "O Puchar Sołtysa Pogórskiej Woli". W najbliższą niedzielę, 8.03.2015r. w Pogórskiej Woli zostanie rozegrany Turniej Szachowy "O Puchar Sołtysa Pogórskiej Woli". Turniej odbędzie się w miejscowej remizie strażackiej. Rozpoczęcie o godz.13.00 , zapisy w dniu turnieju u sędziego głównego od 12.40. Organizatorzy zabezpieczają szachownice oraz zegary. Udział W turnieju jest bezpłatny. Zapraszamy wszystkich chętnych bez ograniczenia wieku. Informacje w Urzędzie Gminy, tel. 14 632 63 80 lub 501 137 561. (Info. www.skrzyszow.pl 2015-03-06)


Gry i zabawy logopedyczne. Dzieci w wieku od 5-7 lat mogą uczestniczyć w grach i zabawach logopedycznych które odbędą się w Bibliotece w Szynwałdzie. Zajęcia będą się odbywać we wtorki o godzinie 17:00, opłata wynosi 10 zł za miesiąc. Organizatorem jest Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie, chętni mogą się zapisywać w Bibliotece w Skrzyszowie tel. 146 745 508. (zajęcia rozpoczną się gdy zostanie zebrana grupa 10 osób. (2015-03-06)

grylogope


Czwartki z szachami. W Bibliotece Publicznej w Szynwałdzie będą się odbywać "Czwartki z szachami", na których będzie prowadzona nauka gry w szachy dla początkujących oraz średnio zaawansowanych. Będzie również rozegrany mini turniej szachowy. Organizatorem jest Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie, chętni mogą się zapisywać w Bibliotece w Skrzyszowie tel. 146 745 508. (2015-03-05)

szachy


"Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II" to program rządowy zainicjowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej. Celem programu jest rozwój przedsiębiorczości oraz tworzenie nowych miejsc pracy. Oferowane wsparcie to nisko oprocentowane pożyczki uzupełnione o szkolenia i doradztwo. Przedsiębiorcy mogą starać się o umorzenie pożyczki, przeczytaj więcej szczegółów ››.

Pożyczki można uzyskać na podjęcie działalności gospodarczej
Ustanowienie stanowiska pracy dla bezrobotnego

(2015-03-03)


Zebranie wiejskie. W dniu 8 marca 2015 roku czyli w najbliższą niedzielę o godzinie 12:15 odbędzie się zebranie wiejskie w Remizie OSP Szynwałd. Na zebraniu zostaną poruszone ważne tematy związane z bieżącymi sprawami dotyczącymi wsi Szynwałd. Na zebranie zaprasza pan wójt Marcin Kiwior i pani sołtys Maria Żywiec. (2015-03-03)


Podsumowania i plany druhów. Zima dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych to również czas zebrań sprawozdawczych. W ostatnim czasie odbyły się w każdym sołectwie gminy Skrzyszów. Spotkania poświęcone były bieżącemu funkcjonowaniu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Podczas nich przedstawiono sprawozdania z ich działalności, finansów oraz prac komisji rewizyjnej. Zebrania były również miejscem do przedstawiania planów na najbliższe miesiące. Druhowie udzielili absolutorium zarządom OSP. Spotkania były okazją do wspólnej wymiany doświadczeń kilku strażackich pokoleń. Uczestniczyli w nich członkowie: zwyczajni (czynni), honorowi, wspierający i członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Podczas zebrania OSP w Łękawicy przyjęto w poczet strażaków czteroletniego Szymona Dreweckiego. W zebraniach uczestniczyli również ksiądz Grzegorz Sroka – kapelan gminny strażaków, przedstawiciele Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, starszy kapitan Joanna Chorabik, brygadier Krzysztof Moskal, starszy brygadier Piotr Szpunar, prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Skrzyszowie druh Stanisław Żywiec, Komendant Gminny OSP druh Józef Mazur, przewodniczący Rady Gminy Pan Czesław Boruch, Wójt Gminy Pan Marcin Kiwior, radni oraz dyrektorzy szkół. Ponadto w spotkaniu w Szynwałdzie gościli strażacy ze słowackiej miejscowości Hniezdne koło Starej Lubowni, z OSP Barcice, a także przedstawiciel Sił Zbrojnych RP podporucznik Anna Kaczmarczyk oraz przedstawiciel Zakładu Karnego w Tarnowie podporucznik Tadeusz Kapustka. (Info. www.skrzyszow.pl 2015-03-03)


"Słowo za słowo". Wywiad z Marcinem Kiwiorem wójtem Gminy Skrzyszów. W wywiadzie poruszono temat edukacji i jego finansowanie w Gminie Skrzyszów. Wywiad przeprowadził Łukasz Pelc, 24 lutego 2015 roku w radiu RDN – Małopolska. (2015-03-01)


Archiwum artykułów: 2015 - Luty

Wielki Quiz "Jeden z Dziesięciu". W ramach programu "Ferie w Bibliotece" 25 lutego o godzinie 14:00 w Bibliotece w Szynwałdzie odbędzie się wielki quiz "Jeden z Dziesięciu". Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy. (2015-02-21)

kliz


Spotkanie z aktorem Jerzym Palem. Spotkanie z aktorem teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie odbędzie się w poniedziałek 16 lutego w Bibliotece w Szynwałdzie. Na spotkaniu przewidziano dyskusje, prezentacje multimedialne oraz opowieści o teatrze. Interesujesz się teatrem? przyjdź i dowiec się więcej. Wstęp wolny, zapisy od 9 lutego w Bibliotece w Szynwałdzie lub pod numerem telefonu 504 505 682 - serdecznie zapraszamy. (2015-02-11)

aktorpal


Inscenizacja tradycyjnych obrzędów weselnych. Koło Gospodyń Wiejskich w Ładnej oraz OSP z Ładnej zapraszają na na inscenizację obrzędów weselnych w dawnym stylu. Występ odbędzie się w Bibliotece w Szynwałdzie 15 lutego o godzinie 15:00. (2015-02-11)

obrzedy


Turniej o Puchar Dyrektora ZSP w Woli Rzędzińskiej. Kolejny sukces uczniów naszej szkoły uczęszczających na zajęcia JUDO. W piątek odbył się kolejny turniej o Puchar Dyrektora ZSP w Woli Rzędzińskiej. W kategorii do 30 kg:
I miejsce zajęła uczennica klasy Ia Oliwia Mazur,
III miejsce ex aequo Adrian Nowak z klasy Ia i Fabian Tryba z klasy IIa.
Gratulacje dla uczniów i podziękowania dla Pani Trener. :-) (Info. www.zaxon.pl/zspig 2015-02-09)

judo1   judo2

 


Stardance – bezpłatne warsztaty taneczne. zaprasza najmłodszych mieszkańców Gmin: Skrzyszów, Lisia Góra oraz Tarnów do aktywnego spędzenia ferii zimowych w trakcie bezpłatnych warsztatów tanecznych ! Warsztaty taneczne organizowane będą codziennie w dniach od poniedziałku do soboty od dnia 16.02.2015 r. do dnia 28.02.2015 r. w podziale na następujące kategorie wiekowe: do lat 10 – dzieci młodsze oraz powyżej lat 10 – dzieci starsze i młodzież. Rodziców/ opiekunów dzieci zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy o kontakt z biurem Stowarzyszenia: Tarnów ul. Polna 10/9, telefonicznie 512-483-227 lub e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

stardance 300x168

Warsztaty odbywać się będą w następujących obiektach:
- Gmina Skrzyszów :budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzyszowie 335 A
Dzieci młodsze w godz. od 13:00 do 15:00 ( 2 godziny)
Dzieci starsze i młodzież w godz. od 15:00 do 17:00 ( 2 godziny)
- Gmina Lisia Góra : budynek Szkoły Podstawowej w Lisiej Górze ul. Szkolna 2
Dzieci młodszych w godz. od 9:00 do 11:00 ( 2 godziny)
Dzieci starsze i młodzież w godz. od 11:00 do 13:00 ( 2 godziny)
- Gmina Tarnów: budynek Szkoły Podstawowej w Koszycach Małych ul. Oświatowa 1
Dzieci młodsze w godz. od 9:00 do 11:00 ( 2 godziny)
Dzieci starsze i młodzież w godz. od 11:00 do 13:00 ( 2 godziny)

Warsztaty taneczne obejmować będą naukę tańców: latynoamerykańskich, standardowych oraz użytkowych.
Uwaga: W przypadku dużej ilości zgłoszeń, o zakwalifikowaniu do udziału w warsztatach, decydować będzie termin otrzymania zgłoszenia! (Info. www.skrzyszow.pl 2015-02-08)


Zajęcia plastyczne na ferie "Wygraj z nudą". W Bibliotece w Szynwałdzie 19 lutego odbędą się bezpłatne zajęcia plastyczne, od godziny 11:00 do 13:00. Szczegółowe informacje i zapisy do 12 lutego w Bibliotece pod numerem telefonu 504 505 682. (2015-02-08)

plastyczne


V Koncert Charytatywny w Skrzyszowie. W niedzielę 2 lutego w Skrzyszowie odbył się już V koncert charytatywny. Na koncercie zagrał zespół "Bracia" oraz "Wasabi" zespoły zostały ciepło przyjęte i na koniec musiały bisować. Odbyła się również aukcja na której można było wylicytować różne przedmioty ofiarowane przez darczyńców. Dochód z licytacji czyli 20 130 złotych zostanie przeznaczony na leczenie Mariusza, Łukasza, Marzeny, Wiktorii i Dawida z Gminy Skrzyszów. (fot. Plebanek S. 2015-02-03)

Zobacz album ze zdjęciami zespołu "Bracia" ››

Zobacz album ze zdjęciami zespołu "Wasabi" ››

Zobacz album ze zdjęciami z "Licytacji" ››


 

Zimowe krajobrazy Szynwałd 2015. Album ze zdjęciami wykonanymi w Szynwałdzie 31 stycznia 2015 roku, zobacz wszystkie zdjęcia w Galerii "Szynwałd w obiektywie - Galeria fotografii" (2015-02-01)

 


Archiwum artykułów: 2015 - Styczeń

"Nie wszystko złoto co się świeci". Jest to konkurs integracyjny na którym uczestnicy będą wykonywali unikalną ekologiczną biżuterię karnawałową. Organizator zapewnia materiały i narzędzia do wykonania biżuterii, trzy najlepsze prace otrzymają atrakcyjne nagrody. Konkurs odbędzie się 5 lutego w Remizie OSP Skrzyszów od godziny 16:00 do 20:00 poprowadzi je pani Daria Zaborska – Hulska. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 660 621 416, 660 621 417, 146 326 345 więcej szczegółów na plakacie. (2015-01-30)

warsztaty


"Słowo za słowo". Wywiad z Marcinem Kiwiorem wójtem Gminy Skrzyszów. W audycji rozmawiano o bieżących sprawach gminy, inwestycjach oraz o V Koncercie Charytatywnym który odbędzie się 1 lutego w Skrzyszowie. Wywiad przeprowadził Łukasz Pelc, 27 stycznia 2015 roku w radiu RDN – Małopolska. (2015-01-28)


taniec

Tańcujże i śpiewaj – ludowe zabawy i tańce ze śpiewem. Projekt Organizacja warsztatów jest skierowany do dzieci i młodzieży, które mogą skorzystać z nieodpłatnych warsztatów muzycznych (gra na skrzypcach, keyboardzie, akordeonie), jak również z warsztatów tańca ludowego, których celem jest podniesienie umiejętności tanecznych i wiedzy na temat muzyki ludowej. Celem projektu będzie podniesienie jakości życia społeczności lokalnej na obszarze objętym LSR w tym wzrost zainteresowania ludowymi zabawami i tańcem. Jeśli masz 8 – 15 lat i chcesz w ciekawy sposób spędzić najbliższe miesiące (luty, marzec) zgłoś się już dziś! Jeśli interesuje Cię gra na skrzypcach, akordeonie, keyboardzie czy taniec nie wahaj się dłużej! Już dziś wypełnij zgłoszenie!

W ramach projektu przewidziano:
10 spotkań dla 26 dzieci z trenerem tańca i nauczycielami odpowiedzialnymi za akompaniament
14 dzieci uczyć się będzie tańca ludowego, 12 dzieci nabędzie umiejętności gry na instrumencie
Spotkania trwać będą 3 godziny lekcyjne
1 spotkanie 3 godzinne – warsztaty tańca ludowego dla dzieci i rodziców pn. FOLKLOR? MAMO TATO CO TO JEST? – podczas których to dzieci będą odpowiedzialne za nauczenie podstawowych kroków KRAKOWIAKA, POLONEZA swoich rodziców, wspólnie wezmą udział w grach i zabawach (LAJKONIK), przyśpiewkach ludowych (Płynie Wisła płynie, Hej, na krakowskim rynku, Krakowiaczek jeden ,Wyleciał ptaszek), zapomnianych w dzisiejszych czasach – wyeliminowanych przez komputery i konsole.

Jeśli zdecydujesz się na udział w projekcie sprawdź czy spełniasz KRYTERIA REKRUTACYJNE:
1) zamieszkujesz na terenie LSR – gmina Skrzyszów – otrzymasz 1 pkt
2) masz 8 – 15 lat – otrzymasz 1 pkt
3) do tej pory nie uczestniczyłeś/aś w podobnych projektach – otrzymasz 1 pkt.
4) podczas przesłuchań otrzymasz kolejne punkty – w skali 0 do 4 – od trenerów za poczucie rytmu, zdolność zapamiętywania zaprezentowanych taktów/rytmów, a w przypadku tańca dodatkowo zdolność powtarzania zaprezentowanych kroków
O przyjęcie do projektu decydować będzie uzyskana liczba punktów i kolejność zgłoszeń. Mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości i umiejętności będziesz mógł wykorzystać w przyszłości, a zaczątki Twoich zainteresowań ulegną utrwaleniu i poszerzeniu w dalszej edukacji.
Dokumenty rekrutacyjne: pobierz ANKIETĘ REKRUTACYJNĄ-TiS ››
Przyjmowanie zgłoszeń do projektu od 26 stycznia do 30 stycznia 2015 r., pokój nr 25. (Info. www.skrzyszow.pl 2015-01-26)


 

Konferencja Pszczelarska w Szynwałdzie. Koło pszczelarzy w Szynwałdzie i Pogórski Związek Pszczelarzy w Tarnowie organizują Konferencję Pszczelarską. Na spotkaniu zostaną omówione walory zdrowotne miodu, rola pszczół w środowisku naturalnym i rolnictwie. Na zakończenie odbędzie się kiermasz produktów pszczelich i degustacja miodu. Konferencja odbędzie się w Bibliotece w Szynwałdzie 21 lutego 2015 roku o godzinie 10:00. (2015-01-23)

pszczelarze


Kurs tańca towarzyskiego. Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie organizuje kurs tańca towarzyskiego. Kurs tańca rozpocznie się w lutym w każdy piątek, godziny popołudniowe. Miesięczna opłata wynosi 40 zł, zapisy przyjmuje GCKiB w Skrzyszowie telefon 146 745 508.

Warsztaty z ogrodnictwa ziołolecznictwa i florystyki. Warsztaty odbędą się w Bibliotece w Szynwałdzie, organizatorem jest Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie. Planowany termin warsztatów od lutego w popołudnia we wtorki. Miesięczna opłata wynosi 10 zł, zapisy przyjmuje GCKiB w Skrzyszowie telefon 146 745 508. (2015-01-22)

kursy


Dzień dziadkaDzień dziadka. Posłuchaj mnie dziadku kochany, kiedy z łóżka wstałem zaspany, malutkie chmurki pływające po niebie kazały mi przybiec szybciutko do Ciebie. Miałem Ci złożyć serdeczne życzenia, by się spełniły Twoje marzenia. W prezencie Ci daję serduszko moje, ponieważ w moim, wyczuwam Twoje. Jeśli dwa serca tak się kochają, na pewno szczęścia w życiu zaznają. Poetą nie jestem, wierszy nie układam lecz Tobie dziadku najszczersze życzenia składam... Żyj nam dziaduniu sto lat niech Ci zdrowie i siły służą niech troski żadne Twego czoła nie chmurzą i z wnuków bądź zawsze rad. (2015-01-22)


Dzień BabciDzień Babci. Babciu nasza ukochana, nie bądź nigdy zatroskana, niechaj wdzięcznych wnucząt koło, zawsze widzi Cię wesołą! Dziś mojej Babci życzenia złożę, w wiązankę kwiatów serduszko włożę i wiem, że będzie bardzo wzruszona kiedy już weźmie mnie w swoje ramiona. Tak wiele mnie nauczyłaś, do snu nuciłaś piosenki, byłaś zawsze blisko mnie, więc podziękować Ci, Babciu za to wszystko chcę. Codziennie widzę stale, jak się troszczysz o mnie wytrwale. Czyż nie napala Cię to duma, ze jesteś Prababunia? To musi być cudowne wrażenie, gdy wiesz, ze jesteś kochana przez kolejne, trzecie pokolenie. (2015-01-21)


Charytatywny bal maskowy dla dorosłych. Klub Kobiet Kreatywnych Gracja zaprasza na bal maskowy który odbędzie się 14 lutego 2015 roku od godziny od 18:00 do 24:00. W programie zabawa prowadzona przez wodzireja, wybór króla i królowej balu, zabawa taneczna oraz bufet. Zabawa odbędzie się w Remizie OSP w Skrzyszowie wstęp 35 zł od osoby, zapisać się można od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:30 w biurze KKK Gracja Skrzyszów 642, pokój nr 4, tel. 146 326 383 oraz w Bibliotece w Szynwałdzie do 2 lutego 2015 roku. (2014-01-20)

balmaskowy


Gmina Skrzyszów posiada już budżet na 2015 rok. Radni uchwalili go podczas sesji, która odbyła się 30 grudnia 2014 roku. W budżecie przewiduje się dochody w wysokości ponad 37 milionów złotych. Wydatki mają wynieść ponad 38 milionów złotych. Podobnie jak w latach poprzednich, również w 2015 roku, ważną pozycje w planie finansowym zajmują inwestycje. Przekazanych na nich ma być kilka milionów złotych. Ponad 4 miliony złotych wyniosą remonty dróg, budowy nowych chodników i ścieżki rowerowej. Najwięcej środków z tej puli, ponad 2 miliony złotych kosztować ma odbudowa drogi gminnej "Pogórz" w Pogórskiej Woli, na którą gmina otrzymała dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w kwocie ponad 1 milion złotych. W planach jest też budowa chodników w każdym sołectwie. Za 150 tysięcy złotych pojawi się też ścieżka rowerowa w Szynwałdzie. Urząd zamierza również zainwestować w sprzęt, który ma pomóc w pracach przy infrastrukturze drogowej. W tym celu ma zakupić koparkę obrotową i samochód ciężarowy.

2015 rok to kolejny etap budowy sali gimnastycznej w Łękawicy. Kosztować ma ponad milion złotych. To nie jedyne prace w oświacie. Wokół szkoły w Pogórskiej Woli ma powstać ogrodzenie. Inwestycja ma wynieść ponad 25 tys. złotych. 860 tysięcy złotych w tym roku przeznaczonych ma być na rozbudowę wodociągów i kanalizacji w Pogórskiej Woli, Szynwałdzie oraz Ładnej. W 2015 roku zakończy się także kolejny etap budowy wodociągu i kanalizacji w Ładnej, który otrzymał dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w kwocie blisko 2 miliony złotych. 50 tysięcy przewidziano na Modernizację Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. W budżecie przewidziano też termomodernizację budynku wielofunkcyjnego w Skrzyszowie.
Najwięcej pieniędzy w tym roku urząd przekaże na oświatę. Ważną pozycję w budżecie zajmują też środki na pomoc społeczną, ochronę środowiska czy kulturę fizyczną. Ponad 800 tysięcy złotych zostanie przeznaczonych na domy i ośrodki kultury, świetlice i kluby, a także biblioteki. (info. www.skrzyszow.pl 2015-01-11)

budzet


Spotkanie opłatkowe seniorów. 1 lutego o godzinie 12:00 w Szkole Podstawowej w Szynwałdzie odbędzie się spotkanie opłatkowe. Na spotkanie serdecznie zaprasza dyrekcja Szkoły w Szynwałdzie oraz Samorząd Gminy Skrzyszów. (2014-01-06)

oplatek


V Koncert Charytatywny w Skrzyszowie. Na koncercie zagra zespół "Bracia" oraz grupa "Wasabi" w składzie Agnieszka Kapustka, Michał Nazimek, Piotr Gębala i Gabriel Rękas. Koncert odbędzie się 1 lutego 2015 roku o godzinie 18:00 w hali sportowej w Skrzyszowie. Na koncercie będą zbierane pieniądze do puszek oraz odbędzie się aukcja różnych przedmiotów. Dochód przeznaczony zostanie na leczenie Mariusza, Łukasza, Marzeny, Wiktorii i Dawida, dzieci przewlekle chorych z naszej Gminy. Bilety są do nabycia w Urzędzie Gminy Skrzyszów, w bibliotekach i szkołach na terenie całej gminy oraz w Tarnowskim Centrum Informacji w Tarnowie przy ul. Rynek 7. Cena biletu normalnego to 25 złotych, a na balkonie 100 złotych. (2014-01-06)

koncert15

 

 

 

 

   

"Regionalny Portal Szynwałdu" Portal informacyjny Szynwałdu. Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009 - 2020

Real time web analytics, Heat map tracking
© Szynwałd