Statystyki odwiedzin  

Dzisiaj: 2
Wczoraj: 4
Poprzedni tydzień: 40
Poprzedni miesiąc: 299
Ogółem: 90894

Poland 57.6%Poland
United States 18%United States
China 14.5%China
United Kingdom 2.7%United Kingdom
Canada 1.3%Canada
   

My na Facebooku  

 
   
   
 
   

Jakości powietrza  

   

Spis treści

Archiwum artykułów: 2015 - Grudzień

VI Koncert Charytatywny. Już po raz szósty odbędzie się Koncert Charytatywny na którym zaśpiewa Ania Wyszkoni i smallCAFE. Koncert odbędzie się 31 stycznia 2016 roku w hali sportowej w Skrzyszowie o godzinie 18:00. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka do puszek oraz licytacja przedmiotów które będzie można wkrótce zobaczyć na stronie Gminy www.skrzyszow.pl. Patronat nad koncertem objął wójt Gminy Skrzyszów Marcin Kiwior. Bilety w cenie 25 zł i 100 zł na balkonie można nabyć w bibliotekach i szkołach w Gminie oraz w Urzędzie Gminy i w Tarnowskim Centrum Informacji Rynek 7. (2015-12-20)

koncert2016


Zbiórka makulatury. Klub Kobiet Kreatywnych Gracja organizuje zbiórkę makulatury, kontener będzie wystawiony koło kościoła w Skrzyszowie od 18 – 23 grudnia 2015 roku. Dochód będzie przeznaczony na działalność statutową klubu. (2015-12-20)

makulatura


Świąteczne kolędowanie z kapelą góralską "Białopotocanie". Kolędowanie odbędzie się w Łękawicy w budynku OSP 27 grudnia 2015 roku o godzinie 14:30. Patronat objął wójt Gminy Skrzyszów i "Klub Dobrze Nastawionych" przy radiu RDN Małopolska. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny! (2015-12-20)

koledowanie


Kurs tańca. Kurs tańca towarzyskiego I stopnia będzie odbywał się w Bibliotece w Szynwałdzie. Od 4 stycznia 2016 roku przez 2 miesiące w każdy poniedziałek o godzinie 16:30. Organizatorem kursu jest Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie. Liczba miejsc jest ograniczona a zapisy potrwają do 29 grudnia, opłata za kurs wynosi 80 zł. (więcej informacji pod nr. tel. 146 742 346). (2015-12-16)

kurstanca


Nowy harmonogram wywozu odpadów. Od 1 stycznia do 30 czerwca 2016 roku będzie obowiązywał w Szynwałdzie nowy harmonogram wywozu śmieci, odpady wielkogabarytowe będą odbierane 21 maja. (2015-12-16)

terminodpady


swieca

Zapal dzisiaj w swoim oknie o 19:30 świecę "Światło Wolności" w 34 rocznicę ogłoszenia stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku.


Sprawna akcja strażaków OSP Szynwałd uratowała życie Pani Bronisławie. Pani Bronisława od kilku lat choruje na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, która powoduje niewydolność układu oddechowego, przez co prawidłowo może oddychać dzięki podłączeniu do koncentratora tlenu przez 24 godziny na dobę. Urządzenie to jest zasilane prądem. Kilkanaście dni temu nastąpiła awaria prądu, co spowodowało przerwę w pracy koncentratora tlenu, skutkiem czego chora zaczęła się dusić. Sytuacja z minuty na minutę stawała się poważniejsza, gdyż nastąpiło bezpośrednie zagrożenie życia chorej. Rodzina nie czekała bezradnie na uruchomienie dostawy prądu z sieci, tylko wezwała na pomoc miejscową straż pożarną. Ks. Grzegorz Sroka oraz Bartosz Stańczyk, strażacy z OSP Szynwałd, szybko dotarli z ważącym 100 kg agregatem prądotwórczym do domu Pani Bronisławy i podłączyli koncentrator tlenu. Chora zaczęła oddychać normalnie. Dzięki szybko i sprawnie przeprowadzonej akcji życie chorej mieszkanki Szynwałdu zostało uratowane.
Zachęcamy do przeczytania artykułu na stronie Gazety Krakowskiej ››

11ospzaw

(2015-12-12)


 

Życzenia na Mikołajki
mikolaj13

Dzień mikołajek, to nie dzień bajek,
Tu wszystko stać prawdziwe się może.
W noc grudniową, gdy gwiazdka świeci
Mikołaj darzy prezentami dzieci...

Już Mikołaj grzeje sanie,
Czego pragniesz niech się stanie,
Każde z marzeń skrytych w głębi
Święty Mikołaj może spełnić.


policjaUwaga na oszustów. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. W związku z tym nasiliły się przypadki oszustw dokonywanych na osobach starszych. Sprawcy wykorzystują nieuwagę i nieznajomość osób starszych, podszywając się pod ich krewnych oraz policjantów.
Metoda na wnuczka polega na wykonywaniu telefonów do osób starszych, podawaniu się za ich wnuczka, bądź wnuczkę z prośbą o udzielenie im wsparcia finansowego na zakup pojazdu, mieszkania, opłacenia zabiegu w szpitalu itp. Najczęściej przekonują osoby do których dzwonią, że są faktycznie ich rodziną. Proszą o przekazanie dużych sum pieniężnych, czasami oszczędności całego życia – ich znajomemu – który to pojawi się by pieniądze przekazać potrzebującemu.
Każdorazowo przy takim zdarzeniu – ważnym jest skontaktowanie się z faktyczną rodziną i potwierdzenie, czy do takiego zdarzenia doszło. Wystrzegajmy się przekazywania pieniędzy osobom nieznajomym. Pamiętajmy o tym, że wnuk/wnuczka, jeśli faktycznie potrzebują pomocy – to osobiście się po nią zgłoszą. Jeśli mamy obawy co do tego, czy faktycznie takie zdarzenie ma miejsce – nie bójmy się poinformować o takim fakcie Policji (tel. Całodobowy 14 628 21 22). Dzięki Państwa pomocy wielokrotnie udawało się zatrzymać takie osoby, które żerując na niewiedzy osób starszych dokonywały na nich przestępstw.
Jednocześnie przestrzegamy przed nową metodą oszustwa jaką jest podawanie się za POLICJANTA.
Osoby wykorzystują fakt, iż większość z nas nie zna procedur postępowania policjantów na miejscu zdarzenia. Często nie wiemy, że mamy prawo żądać od policjanta nieumundurowanego ( będącego w ubraniu cywilnym) okazania legitymacji służbowej w sposób umożliwiający odczytanie jego imienia i nazwiska. Ponadto zawsze możemy ustalić u dyżurnego czy policjanci faktycznie wykonują czynności w stosunku do naszej osoby (tel. 14 628 21 22). Umundurowany policjant ma obowiązek na żądanie osoby, co do której wykonuje czynności – okazać również legitymację.
Metoda na Policjanta – to najczęściej wcześniejsza rozmowa z poszkodowanym w celu ustalenia czy posiada on środki pieniężne w domu, lub czy może je pobrać z banku. Drodzy Państwo- my prawdziwi policjanci nigdy o takie rzeczy nie pytamy przez telefon. Ponadto pamiętajcie, że Policja nie zabiera z domu pieniędzy by je sprawdzić. Jeśli zachodzi taka konieczność, jak sprawdzenie pieniędzy – zawsze pozostawiają pokwitowanie. Bardzo ważną rzeczą jest, by otrzymując telefonicznie pytanie o depozyty bankowe, lub możliwość sprawdzenia gotówki w domu – zorientować się w najbliższej jednostce Policji – czy taka czynność jest faktycznie prowadzona. Pamiętajmy o podaniu własnego adresu i czasu kiedy dana osoba się z nami umówiła. Pozwoli to na ustalenie ewentualnego sprawcy.
W okresie świątecznym dochodzi także do większej niż zazwyczaj ilości włamań do domów. Sprawcy wykorzystując naszą nieobecność włamują się do domów. Prosimy Państwa o szczególną ostrożność w tym czasie. Każdy samochód, który pojawia się w ciemnych uliczkach, stojący dłużej niż zwykle w miejscach nieuczęszczanych, osoby obce kręcące się w rejonie posesji sąsiadów – w czasie ich nieobecności – to prawdopodobnie ewentualni sprawcy. Zapamiętajmy numery rejestracyjne pojazdów, a jeśli ich obecność nie daje nam spokoju poinformujmy o tym Policję – 14 628 21 22.
Zadbajmy by ten czas świąt był dla nas wszystkich szczęśliwym.
Policjanci Posterunku w Skrzyszowie

(Info: www.skrzyszow.pl 2015-12-05)


Język angielski dla każdego. Zajęcia z języka angielskiego dla dzieci i dorosłych będą się odbywały w Łękawicy w Pracowni Orange. Zajęcia rozpoczną się od stycznia 2016 roku, opłata miesięczna wyniesie 10 zł. Zapisy są przyjmowane do 18 grudnia 2015 roku w Bibliotece w Łękawicy, dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 146 744 234. (2015-12-05)

angielskikurs


Wesołych i pogodnych świąt

Radość niech panuje w całym ludzkim rodzie
Bóg raz jeden w życiu na ten świat przychodzi.
By odkupić winy wszystkich ludzi świata
By bliskich pojednać a nawet pobratać.

Niech radość ogromna rozświetli Was
Łamiąc się opłatkiem jak każe nam zwyczaj.
W tym akcie składajcie najlepsze życzenia
Niech to, co nas cieszy, nigdy się nie zmienia.

Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,
jest taka moc, co smutek w radość przemienia,
jest taka siła, co spełnia marzenia...
To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.


Turniej sportowy. W Łękawicy odbędzie się 5 grudnia Mikołajkowy turniej sportowy o puchar pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Łękawicy. Turniej rozpocznie się o godzinie 9:00 w Hali sportowej w Łękawicy. (2015-12-04)

turniejpilka


Turniej szachowy. W Bibliotece w Szynwałdzie odbędzie się "Mikołajkowy Turniej Szachowy", rozpoczęcie turnieju nastąpi o godzinie 16:00 7 grudnia w poniedziałek. Organizatorem spotkania jest Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie, serdecznie zapraszamy do rywalizacji – wstęp wolny (więcej informacji pod nr. tel. 146 742 346). (2015-12-04)

turniej szachowy


W Kuźni u Kowala. W sobotę 28 listopada w Bibliotece w Szynwałdzie zagrał zespół ludowy "W Kuźni u Kowala" z Kowalowej. Zespół zaśpiewał piosenki i zagrał muzykę ludową z naszego regionu, w dalszej części zespół wraz z publicznością śpiewał piosenki biesiadne. Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i dobrej zabawie. (2015-12-03)

Występ zespołu ludowego "W Kuźni u Kowala" w Szynwałdzie cz. 1

Występ zespołu ludowego "W Kuźni u Kowala" w Szynwałdzie cz. 2

(filmy zrealizował Stanisław Podraza)


UWAGA! Darmowe jabłka od polskich rolników. Uprzejmie informujemy, że w dniu 4.12.2015r. (tj. piątek) będą rozprowadzane darmowe jabłka. Pomoc ta jest skierowana dla osób najbardziej potrzebujących z terenu Gminy Skrzyszów. Odbiór jabłek będzie w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzyszowie w godzinach od 9:00 – 13:00. (Info: skrzyszow.pl 2015-12-02)


"DemoGRAM!" Radio RDN Małopolska powraca z programem "DemoGRAM!". W każdą sobotę, o godz. 17:00 Rafał Huszno prezentuje twórczość zespołów z regionu Ziemi Tarnowskiej i Sądecczyzny. Grasz, śpiewasz, masz swój zespół? Nie masz gdzie się pokazać? Nie ma problemu! Prześlij do nas swoje demo! Być może już niedługo będziesz mógł pochwalić się znajomym, że Twoja muzyka jest grana w radiu!

To jedna z niewielu szans na to, aby zaistnieć na antenie radiowej. Chyba jako jedyna stacja w Polsce, dajemy taką możliwość wykonawcom, którzy nie są gwiazdami, a chcą podzielić się swoją twórczością z szerszym gronem odbiorców. Jak dobrze wiecie, nawet gwiazdy mają dzisiaj problem z tym, aby przebić się do mediów. Odwagi! Zapraszam –mówi Rafał Huszno.
Chętnych, którzy chcą zaprezentować swoją twórczość, zachęcamy do przesyłania zapisów swojej twórczości w postaci plików *.mp3 (nagranych na płycie CD) na adres:

RDN Małopolska
ul. gen. Józefa Bema 14
33-100 Tarnów
lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

demogram

(Info: www.skrzyszow.pl 2015-12-02)

   

"Regionalny Portal Szynwałdu" Portal informacyjny Szynwałdu. Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009 - 2020

Real time web analytics, Heat map tracking
© Szynwałd