Statystyki odwiedzin  

Dzisiaj: 2
Wczoraj: 4
Poprzedni tydzień: 40
Poprzedni miesiąc: 299
Ogółem: 90894

Poland 57.6%Poland
United States 18%United States
China 14.5%China
United Kingdom 2.7%United Kingdom
Canada 1.3%Canada
   

My na Facebooku  

 
   
   
 
   

Jakości powietrza  

   
×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /foto14/konkwiel.jpg is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Spis treści

Archiwum artykułów: 2014 - Grudzień

Jeszcze chwila, jeden krok i wejdziemy w Nowy Rok, życzę Ci pomyślności, potęgi miłości,siły młodości, samych spokojnych, pogodnych dni i mnóstwa cudownych i wzniosłych dni. Niech będzie radosny, niech się zacznie mile i niech Ci przyniesie same szczęśliwe chwile. Niech twoje życzenia spełnią się!


Wesołych i pogodnych świąt

Radość niech panuje w całym ludzkim rodzie
Bóg raz jeden w życiu na ten świat przychodzi.
By odkupić winy wszystkich ludzi świata
By bliskich pojednać a nawet pobratać.

Niech radość ogromna rozświetli Was
Łamiąc się opłatkiem jak każe nam zwyczaj.
W tym akcie składajcie najlepsze życzenia
Niech to, co nas cieszy, nigdy się nie zmienia.

Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,
jest taka moc, co smutek w radość przemienia,
jest taka siła, co spełnia marzenia...
To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.


"Słowo za słowo". Wywiad z Marcinem Kiwiorem wójtem Gminy Skrzyszów. W wywiadzie podsumowano ostatnie wybory samorządowe i omówiono wykonane i przyszłe inwestycje. Wywiad przeprowadził Łukasz Pelc, 19 grudnia 2014 roku w radiu RDN – Małopolska. (2014-12-23)


Nowy harmonogram na odbiór odpadów komunalnych. Od 1 stycznia 2015 roku będzie obowiązywał nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych na terenie Szynwałdu. MPGK dostarczy również szczegółowy wykaz z których numerów domów i w które dni będą odbierane poszczególne odpady. czytaj/pobierz harmonogram ››(2014-12-15)


Ogłoszenie OSP w Szynwałdzie. W związku z niedawnymi sytuacjami, w których była potrzebna interwencja straży pożarnej, której przyjazd niestety wydłużał się w czasie, na prośbę panów strażaków ponownie zachęcamy do korzystania z tradycyjnych numerów ratowniczych 999, 998 i 997. Dzwoniąc na numer 112 dodzwaniamy się do centrali w Krakowie, której pracownicy nie znają ani topografii naszej miejscowości, ani lokalnych nazw, co sprawia że przy przekazywaniu informacji z Krakowa do Tarnowa, a następnie chociażby do naszej jednostki straży, wkradają się pomyłki wydłużające czas oczekiwania na pomoc. (2014-12-14)


Mikołajkowy Wolański Turniej Judo. Turniej odbył się 5 grudnia 2014 roku w ZSP w Woli Rzędzińskiej, w zawodach uczestniczyło 86 zawodników którzy należą do Uczniowskiego Klubu Sportowego Wolania Wola Rzędzińska. Trenują oni w okolicznych miejscowościach, również w Szynwałdzie. Zespół Szkoły Podstawowej nr. 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie reprezentowało 19 zawodników którzy brali udział w poszczególnych kategoriach wagowych, zwycięscy otrzymali medale, dyplomy oraz upominek od Świętego Mikołaja.
Zawodnicy z ZSPiG w Szynwałdzie zajęli następujące miejsca:

I Oliwia Mazur, Oskar Frączek, Szymon Stańczyk, Maciej Krakowski, Fabian Tryba i Bartłomiej Bednarski.
II Aleksandra Siemek, Jan Zegar, Krystian Zegar, Jakub Szczęch, Kamil Sarad, Damian Sarad i Jakub Bednarski.
III Weronika Klusek, Ania Antosz, Miłosz Zabawa, Adrian Nowak, Witold Poręba i Miłosz Wiśniewski. (fot. www.skrzyszow.pl 2014-12-09)


Mikołaj zagościł w Szkole w Szynwałdzie. Tradycyjnie do naszej szkoły zawitał w dniu 5 grudnia MIKOŁAJ. Niestety sanie, z powodu braku śniegu,musiał zostawić w swojej odległej Laponii, ale przybył o wiele atrakcyjniejszym pojazdem. Razem ze Śnieżynkami rozdawał wszystkim grzecznym, a takich w tym dniu nie brakowało, piękne prezenty. (info. www.zaxon.pl/zspig 2014-12-08)


"Słowo za słowo". Wywiad z Marcinem Kiwiorem wójtem Gminy Skrzyszów. W wywiadzie została podsumowana kadencja wójta Gminy, rozmawiano również o inwestycjach w minionej kadencji. Planach które zostały zrealizowane oraz których do końca nie udało się wykonać. Wywiad przeprowadził Łukasz Pelc, 10 listopada 2014 roku w radiu RDN – Małopolska. (2014-12-05)


Gminny turniej szachowy o puchar sołtysa Łękawicy. 14 grudnia 2014 roku w Szkole podstawowej w Łękawicy odbędzie się turniej szachowy. Zapisy zawodników w ten sam dzień od 12:30, organizatorzy zapewniają nagrody i sprzęt. (2014-12-04)

szachy14


I inauguracyjna sesja rady gminy Skrzyszów. W dniu 27 listopada bieżącego roku odbyła się I inauguracyjna sesja Rady Gminy Skrzyszów. Podczas niej ślubowanie złożyli wszyscy nowo wybrani Radni i Wójt Gminy Skrzyszów Marcin Kiwior. Przewodniczącym Rady został Pan Czesław Boruch, Wiceprzewodniczącymi Rady zostali: Pan Piotr Kiwior i Pan Marcin Tryba.

Rada powołała trzy komisje:

- Komisja Rewizyjna w składzie: Pan Leszek Wawrzon, Pan Stanisław Mącior, Pan Wacław Budzik,

- Komisja Finansów, Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska w składzie: Pan Michał Łabędź, Pani Halina Mondel, Pan Marcin Tryba, Pan Piotr Kiwior, Pan Czesław Boruch, Pan Andrzej Wzorek,

- Komisja Edukacji, Sportu, Zdrowia i Porządku Publicznego w składzie: Pan Józef Mazur, Pan Jan Świątek, Pan Tomasz Bień, Pan Krzysztof Magdziarczyk, Pan Stanisław Barnaś, Pan Rafał Sysło.

Obecna kadencja będzie trwała do 2018 roku. W wyborach Wójt Gminy uzyskał 5044 głosów, co stanowi 88,54% ważnie oddanych głosów.

Bardzo serdecznie dziękuję za to, że tak duża liczba mieszkańców wzięła udział w wyborach spełniając swój obywatelski obowiązek. Po raz kolejny postanowiliście Państwo powierzyć mi tę zaszczytną funkcję kierowania naszą gminą. Dziękuję za obdarzenie mnie tak dużym zaufaniem oraz za wszystkie głosy na osoby, które przez ostatnie cztery lata ciężko pracowały. Mamy mnóstwo planów i projektów, które gwarantują dalszy rozwój Gminy Skrzyszów. Jesteśmy otwarci na daleko idącą współpracę ze wszystkimi, którym na sercu leży dobro naszej gminy i jej mieszkańców. (info. skrzyszow.pl 2014-12-01)

   

"Regionalny Portal Szynwałdu" Portal informacyjny Szynwałdu. Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009 - 2020

Real time web analytics, Heat map tracking
© Szynwałd