Statystyki odwiedzin  

Dzisiaj: 2
Wczoraj: 4
Poprzedni tydzień: 40
Poprzedni miesiąc: 299
Ogółem: 90894

Poland 57.6%Poland
United States 18%United States
China 14.5%China
United Kingdom 2.7%United Kingdom
Canada 1.3%Canada
   

My na Facebooku  

 
   
   
 
   

Jakości powietrza  

   

Spis treści

Archiwum artykułów: 2013 - Grudzień

Ruchoma szopka w Ładnej u pana Zygmunta Augustyna. Pierwszą szopkę pan Zygmunt wykonał w 1975 roku ku uciesze swoich synów, była to wtedy jeszcze mała szopka. Znacznie większą ruchomą szopkę pan Zygmunt zaczął budować w styczniu 2011 roku i była to tylko część centralna obecnej szopki ze stajenką i ruchomymi figurkami. Następnie zostały umieszczone z jednej strony domy do których gdy Maryja i Józef zbliżają się z dzieciątkiem gasną światła co oznacza że nikt ich nie chce przyjąć. Po drugiej stronie jest pałac Herod do którego za gwiazdą idą trzej królowie aby go spytać gdzie się narodzi zbawiciel. Przed samą szopką są poustawiane zwierzęta i piękne ozdoby. Aby wczuć się w nastrój świąt można posłuchać kolęd. W budowie szopki chętnie pomagali sąsiedzi, każdy może przyjść i pooglądać szopkę na podwórku pana Zygmunta. (2013-12-23)

Ruchoma szopka pana Zygmunta Augustyna


W piątek 20 grudnia odbyło się spotkanie autorskie pani Elżbiety Stepskiej – Kot z okazji wydania audiobooka "Zachować od zapomnienia". Są to wspomnienia i wiersze mieszkanki Skrzyszowa pani Elżbiety z pobytu podczas zesłania na Syberię. Na spotkanie zostali zaproszeni znani aktorzy którzy uczestniczyli w nagraniach audiobooka a byli to Małgorzata Ostrowska – Królikowska, Paweł Królikowski, Ewa Czajkowska – Smożewska i Mariusz Szafarz. Na spotkaniu aktorzy czytali fragmenty audiobooka w którego nagraniu uczestniczyli, podkład muzyczny skomponował pan Roman Zuber z Tarnowa. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze na którym pani Elżbieta opowiadała o swoich przeżyciach na Syberii. Audiobook został wydany przez "Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Skrzyszów" przy wsparciu "Klubu Kobiet Kreatywnych "Gracja". Jak również pomocy innych osób które były zaangażowane w jego powstanie oraz pomocy wójta Gminy Skrzyszów pana Marcina Kiwiora. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali audiobooka, spotkanie odbyło się w Remizie OSP w Skrzyszowie. (2013-12-21)

Zobacz foto reportaż i więcej zdjęć ze spotkania w naszej Galerii na www.galeria.tuszynwald.pl ››


Rozstrzygnięcie II edycji konkursu "Eko Święta 2013". Konkurs zorganizowało Centrum Handlowe MAX w Tarnowie. Na konkurs trzeba było wykonać ozdoby świąteczne z surowców wtórnych, uczestnikami byli uczniowie klas od I do VI szkoły podstawowej. Na prace można było głosować przez internet. Nasza szkoła osiągnęła duży sukces zdobywając 3 pierwsze miejsca i jedno wyróżnienie.

Zwycięscy konkursu
I - Dominika Zegar, uczennica klasy IIIa
II - Tymoteusz Miczek, uczeń klasy IIa
III - Ola Siemek uczennica klasy IIIb

Wyróżnienie - Sylwia Wawrzon z klasy VIa

I - Dominika Zegar, uczennica klasy IIIa

II - Tymoteusz Miczek, uczeń klasy IIa

III - Ola Siemek uczennica klasy IIIb

Wyróżnienie - Sylwia Wawrzon z klasy VIa

(fot.www.chmax.com.pl 2013-12-16)


II Kiermasz Świąteczny. Kiermasz odbył się 14 grudnia w Domu Strażaka w Skrzyszowie, można było nabyć ciasta i stroiki świąteczne, ozdoby choinkowe, dekoracje stołów oraz bombki i miody. Na kiermaszu wystąpił lokalny zespół "WASABI" który zaprezentował parę piosenek ze swojego repertuaru. Organizatorem kiermaszu było Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie.

Zobacz fotoreportaż ››

Występ zespołu "WASABI" ze Skrzyszowa na "Kiermaszu Świąteczny"

(2013-12-15)


W dniach od 16 do 20 grudnia zakład kominiarski będzie czyścił kominy i otwory wentylacyjne w Szynwałdzie. Nie zapominajmy o utrzymaniu naszych przewodów wentylacyjnych i kominowych we właściwym stanie. Przy niedrożnych otworach wentylacyjnych czy też kominowych może dojść do zaczadzenia tlenkiem węgla. Jest to gaz bez zapachowy i niewidoczny i dlatego często jest nazywany cichym zabójcą. (2013-12-15)


Spotkanie autorskie pani Elżbiety Stepskiej – Kot z okazji wydania audiobooka "Zachować od zapomnienia". Na spotkaniu będzie można posłuchać fragmentów audiobooka czytanych przez aktorów którzy uczestniczyli w jego nagraniu. Będą to, Małgorzata Ostrowska – Królikowska, Paweł Królikowski, Ewa Czajkowska – Smożewska i Mariusz Szaforz. Spotkanie odbędzie się 20 grudnia 2013 roku o godzinie 18 w Remizie OSP w Skrzyszowie. (2013-12-13)


Wesołych i pogodnych świąt

Radość niech panuje w całym ludzkim rodzie
Bóg raz jeden w życiu na ten świat przychodzi.
By odkupić winy wszystkich ludzi świata
By bliskich pojednać a nawet pobratać.

Niech radość ogromna rozświetli Was
Łamiąc się opłatkiem jak każe nam zwyczaj.
W tym akcie składajcie najlepsze życzenia
Niech to, co nas cieszy, nigdy się nie zmienia.

Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,
jest taka moc, co smutek w radość przemienia,
jest taka siła, co spełnia marzenia...
To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.


Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Niezależnej Drugiego Obiegu - "Między wierszami wiersze". Organizatorem konkursu była Biblioteka Zespołu Szkoły Podstawowej nr. 1 i Gimnazjum w Skrzyszowie. Konkurs odbył się 5 grudnia, była to już jego VI edycja, w którym uczestniczyło 12 uczniów z całej gminy. W tym roku uczniowie prezentowali poezję niezależną drugiego obiegu z lat 1976-1989. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności recytatorskich. Uczennice z naszej szkoły w kategorii Gimnazja zdobyły: I miejsce – Karolina Lebryk i II miejsce Karolina Kozioł. Jury w składzie pani L. Lasko – GCKiB w Skrzyszowie, pani M. Rzegocka – SP w Ładnej, pani E. Adamska – ZSP nr. 1 i G w Skrzyszowie, wyłoniło zwycięzców i przyznało 2 wyróżnienia następującym uczniom:

W kategorii szkół podstawowych:
I miejsce – Gabriela Kądziołka – SP w Łękawicy
II miejsce – Aleksandra Ciurej – ZSPnr1i G w Skrzyszowie
III miejsce – Oskar Młyński – SP w Ładnej
Wyróżnienie – Natalia Wojtal – ZSPnr1iG w Skrzyszowie

W kategorii gimnazjów:
I – miejsce – Karolina Lebryk – ZSPiG w Szynwałdzie
II – miejsce – Karolina Kozioł – ZSPiG w Szynwałdzie
III – miejsce – Natalia Prokop – ZSPnr1iG w Skrzyszowie
Wyróżnienie – Aleksandra Marian – ZSPnr1iG w Skrzyszowie

Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Niezależnej Drugiego Obiegu - Między wierszami wiersze

(fot. www.szkola-skrzyszow.okay.pl 2013-12-12)


II edycja konkursu II edycja konkursu "Eko Święta 2013". Konkurs zorganizowało Centrum Handlowe MAX w Tarnowie, są to ozdoby świąteczne wykonane z surowców wtórnych, uczniów klas od I do VI szkoły podstawowej. Na prace można głosować przez internet na stronie www.chmax.com.pl ››. Z naszej szkoły w konkursie biorą udział następujący uczniowie: Ola praca 13, Norbert praca 38, Kinga praca 39, Dominika praca 41, Sylwia praca 44, Tymoteusz praca 46. do wygrania w konkursie są tablety multimedialne, pandrivy, paczki słodkości z Cukierni Kudelski. Serdecznie zapraszamy do głosowania na prace naszych uczniów ze Szkoły Podstawowej. (fot.www.chmax.com.pl 2013-12-12)


Informacja o zimowym utrzymaniu dróg gminnych na terenie gminy Skrzyszów w sezonie zimowym 2013/2014. Wykonawcą prowadzącym prace z zakresu zimowego utrzymania dróg gminnych na terenie miejscowości Skrzyszów, Szynwałd, Ładna, Łękawica i Pogórska Wola jest Firma Transportowo – Handlowa Kazimierz Świdziński. Zgłoszenia dotyczące zimowego utrzymania dróg należy kierować pod nr. tel. wykonawcy: 604 808 248. (Informacja: Urząd Gminy Skrzyszów 2013-12-10)


Głosuj na zdjęcia w konkursie "Jesień w pejzażu gminy Ryglice" wykonane przez uczestnika konkursu z Szynwałdu. Jeśli się Wam spodoba któreś z poniższych zdjęć to zagłosuj na nie klikając lubię to na profilu Gminy Ryglice na Facebooku lub udostępnij je na swoim profilu. Ilość głosowań jest dowolna.

Będę bardzo wdzięczny gdy ktoś odda głos na moje zdjęcia - Pozdrawiam.

Głosowanie potrwa do 15 grudnia. W głosowaniu internetowym zwycięży praca, która zdobędzie największą liczbę głosów czyli lajków i udostępnień! Nagrodami w konkursie są atrakcyjne albumy fotograficzne: "Cztery pory roku w Gminie Ryglice". Organizatorem konkursu jest Burmistrz Ryglic i partnerzy.

Zabytkowy nagrobek z XIX wieku znajdujący

się na cmentarzu w Ryglicach

głosuj na zdjęcie

Krzyż z rzeźukrzyżowanego Chrystusa

znajdujący się na cmentarzu w Ryglicach

głosuj na zdjęcie

Fontanna na rynku w Ryglicach głosuj na zdjęcie

(2013-12-06)


II Kiermasz Świąteczny. Kiermasz odbędzie się 14 grudnia w Domu Strażaka w Skrzyszowie o godzinie 17:00. Będzie można nabyć ciasta i stroiki świąteczne, ozdoby choinkowe, dekoracje stołów oraz bombki i miody. Na kiermaszu wystąpi lokalny zespół "WASABI". Organizatorem jest Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie.

Kiermasz Świąteczny(2013-12-06)


Nowy album w Galerii - "Płynie strumyk z wolna", potok Wątok w Szynwałdzie

Zobacz wszystkie zdjęcia w Galerii na www.galeria.tuszynwald.pl ››

(2013-12-04)

   

"Regionalny Portal Szynwałdu" Portal informacyjny Szynwałdu. Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009 - 2020

Real time web analytics, Heat map tracking
© Szynwałd