Statystyki odwiedzin  

Dzisiaj: 10
Wczoraj: 2
Poprzedni tydzień: 19
Poprzedni miesiąc: 105
Ogółem: 89609

Poland 84.6%Poland
China 9.8%China
United States 4.3%United States
United Kingdom 1%United Kingdom
   

My na Facebooku  

 
   
   
 
   

Jakości powietrza  

   

Spis treści

Archiwum artykułów: 2012 - Grudzień

Wystawa świątecznych ozdób. Twórcami tych prac są mieszkańcy Gminy Skrzyszów. Można było zobaczyć bożonarodzeniowe stroiki, choinki, ozdoby choinkowe, wianki, jak również szopkę. Zainteresowani mogli porozmawiać z ich twórcami oraz kupić część zaprezentowanych przedmiotów, zobacz wszystkie prace w galerii ›› (fot.Plebanek S. 2012-12-18)

Szopka Wystawa świątecznych ozdób
Wystawa świątecznych ozdób Wystawa świątecznych ozdób

KONCERT Dominiki Barabas, który odbył się 16 grudnia w Skrzyszowie. Piosenkarka jest laureatką wielu konkursów, festiwali i przeglądów piosenki. Otrzymała również Grand Prix Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Siedlcach (2011), Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie (2008), Grand Prix Ogólnopolskich Spotkań Śpiewających Poezję RECITAL w Siedlcach. (2012-12-17)


III Koncert Charytatywny. 20 stycznia o godzinie 17:00 w hali sportowej przy szkole podstawowej nr. 1 w Skrzyszowie odbędzie się koncert charytatywny. Na koncercie zagrają między innymi Maja i Andrzej Sikorowscy którzy wystąpią o godzinie 17:00, oraz zespół Feel który zagra o 19:00. Głównym organizatorem jest Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie, patronat obiją wójt Gminy Skrzyszów Marcin Kiwior. W przygotowaniu koncertu pomaga Samorząd, dyrekcja i personel szkoły, strażacy i duża grupa wolontariuszy, pozyskują oni sponsorów i organizują imprezę. Na koncercie odbędzie się również aukcja przedmiotów ofiarowanych przez sponsorów, dochód z aukcji zostanie także przeznaczony dla chorych dzieci. W tym roku dochód z koncertu zostanie przeznaczony dla jednego chorego dziecka z każdej miejscowości gminy Skrzyszów. Bilety normalne za 30 zł. oraz za 150 zł. na balkonie, będzie można nabyć w bibliotekach i szkołach na terenie całej gminy oraz w Tarnowskim Centrum Informacji – ul. Rynek 7. Na koncert serdecznie zapraszają organizatorzy. (GCKiB w Skrzyszowie 2012-12-13)

III Koncert Charytatywny


Wesołych i pogodnych świąt

Radość niech panuje w całym ludzkim rodzie
Bóg raz jeden w życiu na ten świat przychodzi.
By odkupić winy wszystkich ludzi świata
By bliskich pojednać a nawet pobratać.

Niech radość ogromna rozświetli Was
Łamiąc się opłatkiem jak każe nam zwyczaj.
W tym akcie składajcie najlepsze życzenia
Niech to, co nas cieszy, nigdy się nie zmienia.

Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,
jest taka moc, co smutek w radość przemienia,
jest taka siła, co spełnia marzenia...
To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.


Sylwester - Szynwałd

(Informacja: Urząd Gminy Skrzyszów 2012-12-13)


Turniej siatkówki o Puchar Wójta Gminy Skrzyszów. Wójt Gminy Skrzyszów serdecznie zaprasza uczniów, kluby sportowe i osoby dorosłe na Turniej o Puchar Wójta Gminy Skrzyszów w Siatkówce. Który odbędzie się 15 grudnia w Hali Sportowej w Skrzyszowie, drużyny można zgłaszać do 12 grudnia 2012 roku pod numerem telefonu: 662 849 111. (2012-12-08)


Składanie wniosków o demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest. W związku z rozpoczęciem realizacji projektu pn. "Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego" w ramach Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy, Wójt Gminy Skrzyszów ogłasza nabór wniosków o udzielenie dofinansowania na usuwanie wyrobów zawierających azbest w 2013 roku na terenie Gminy Skrzyszów. Nabór wniosków odbędzie się w terminie 06 grudnia 2012 r. do 18 stycznia 2013 r. o dofinansowanie mogą się ubiegać osoby fizyczne. Refundacją objęte zostaną koszty związane z demontażem, odbiorem (załadunkiem, transportem, rozładunkiem) oraz deponowaniem odpadów zawierających azbest na składowisku odpadów niebezpiecznych. (więcej szczegółów i wnioski ››) (Informacja: Urząd Gminy Skrzyszów 2012-12-08


Dominika BarabasKONCERT - Dominiki Barabas. Skrzyszów 16 grudnia Remiza OSP godzina 17:00 - wstęp wolny, serdecznie zapraszamy. Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie zaprasza na koncert młodej wokalistki Dominiki Barabas. Piosenkarka jest laureatką wielu konkursów, festiwali i przeglądów piosenki. Otrzymała m.in. Grand Prix Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Siedlcach (2011), Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie (2008), Grand Prix Ogólnopolskich Spotkań Śpiewających Poezję RECITAL w Siedlcach (2011). Jest zdobywczynią I miejsca w takich konkursach jak "Pamiętajmy o Osieckiej" czy Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie oraz laureatką Nagrody Specjalnej Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu. Wokalistka jest także autorką tekstów i kompozytorką. Poetyckiej atmosferze koncertu będzie towarzyszyć nastrojowa wystawa świątecznych prac, których autorami są mieszkańcy Gminy Skrzyszów. Można będzie podziwiać m.in. bożonarodzeniowe stroiki, choinki, ozdoby choinkowe, wianki, szopkę, a także porozmawiać z ich twórcami oraz kupić część zaprezentowanych przedmiotów. (Informacja: Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie 2012-12-07


ECHO GMINY"ECHO GMINY" 8 numer, Październik - Grudzień 2012
Spis treści – strony:
2 - Jeden z Najpopularniejszych Wójtów Małopolski
3 - Budżet bez tajemnic
4 - Uroczyste otwarcie przedszkola w Ładnej
- ŁĘKAWICA - Termomodernizacja budynku wielofunkcyjnego
- Odnowa centrum wsi
- Przebudowa sieci energetycznej przy Szkole
- POGÓRSKA WOLA - Budowa Orlika
- Zamontowane lampy LED już przynoszą oszczędności
5 - Nowelizacja Ustawy o Utrzymaniu Czystości i Porządku w Gminach
6 - SKRZYSZÓW - Odnowienie pomnika
- Lampy przy szkole
- SZYNWAŁD - Wodociąg i kanalizacja
- Pracują na rzecz gminy
- Ogłoszenie o rozpoczęciu naboru wniosków (o udzielenie dofinansowania na usuwanie wyrobów zawierających azbest)
7 - Poprawa infrastruktury drogowej w Gminie Skrzyszów
- Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych – wstępne wyniki naboru
- SZYNWAŁD – Odnowa centrum wsi
- Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie gminy Skrzyszów w sezonie zimowym 2012/2013
- Udrożnione potoki, pogłębione koryta
8 - Święto Niepodległości w Skrzyszowie
10 - Nowa ścieżka rowerowa
- Zapraszamy Seniorów na Opłatki
- Uczniowie z Pogórskiej Woli na Ogólnopolskim Zlocie Niepodległościowym
- I miejsce uczniów Gimnazjum w Pogórskiej Woli w konkursie "Od Oleandrów do Łowczówka"
11 - Spotkania z ludźmi czynią życie warte przeżycia" /Guy de Maupassant/
- Projekty edukacyjne
12 - Gwiazdy w Skrzyszowie
- Koncert Dominiki Barabas
- Zajęcia taneczne
- Aerobik
13 - Zespół muzyczny The Colt
- Spotkania z poezją
- Kolejny sukces taneczny ucznia IV klasy w Pogórskiej Woli
14 - Zima zła
15 - Znaleźli przystań w Skrzyszowie
- Środek tabeli tenisistek
- LUKS już puka do okręgówki

"ECHO GMINY" Październik - Grudzień czytaj/pobierz ebooka ››


Archiwum artykułów: 2012 - Listopad

Certyfikat CIVIS ET PATRIA dla Zespołu Szkoły Podstawowej nr. 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie im. Armii Krajowej. W piątek, 16 listopada 2012 roku na zaproszenie Wojewody Małopolskiego, Urzędu Marszałkowskiego, Małopolskiego Kuratora Oświaty przedstawiciele Zespołu Szkoły Podstawowej nr. 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie uczestniczyli w uroczystej Gali podsumowania Programu "Kultura Pamięci – Tożsamość Małopolski" oraz wręczenia prestiżowych Certfikatów – CIVIS ET PATRIA. Odznaczenie CIVIS ET PATRIA jest wręczane szkołom i gminom nagrodzonym w ramach małopolskiego projektu "Małopolska – moje miejsce na ziemi, moja mała ojczyzna". Zespół Szkoły Podstawowej nr. 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie przystąpił w biegłym roku szkolnym do III edycji powyższego projektu realizując cały zespół działań pod wspólnym hasłem "Patrząc w przyszłość, pamiętajmy o przeszłości". Zamierzeniem szkolnego projektu Patrząc w przyszłość, pamiętajmy o przeszłości było zapoznanie z historią regionu, jego walorami, jak również ukazanie związków przeszłości z teraźniejszością poprzez indywidualne doświadczenia, praktyczne działania i emocjonalne przeżywanie. Opiekunowie projektu i jego uczestnicy koncentrowali się na przygotowaniu uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, kulturalnym i gospodarczym naszego regionu, w myśl słów Stanisława Staszica Być narodowi użytecznym, to nasza powinność. Większość podjętych działań była kontynuacją zadań już wcześniej realizowanych, do nich, jako szkoła dołączyliśmy ciekawe, pasjonujące uczniów pomysły, które pozwoliły osiągnąć zamierzone cele edukacyjne i wychowawcze.Certyfikat CIVIS ET PATRIA

Kapituła małopolskiego projektu "Małopolska – moje miejsce na ziemi, moja mała ojczyzna" przy Kuratorium Oświaty w Krakowie uznała i doceniła pracę Zespołu Szkoły Podstawowej Nr. 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie i decyzją z sierpnia bieżącego roku uznała nas za laureata tego projektu. Znaleźliśmy się w zacnym gronie 25 szkół z całego województwa małopolskiego / wśród 5 z powiatu tarnowskiego, jedyni w naszej gminie / zaproszonym na uroczystą Galę w dniu 16 listopada 2012 roku Certyfikaty CIVIS ET PATRIA wręczał Małopolski Kurator Oświaty – pan Aleksander Palczewski w Auli klasztoru OO. Bernardynów u stóp wzgórza wawelskiego w Krakowie. W czasie tej pięknej uroczystości mieliśmy możliwość zaznajomienia się z wieloma prezentacjami obrazującymi dokonania regionu małopolskiego w dziedzinie zachowania dziedzictwa, kultury i tożsamości naszej małej ojczyzny. Wysłuchaliśmy wzruszającego koncertu chóru I LO w Krakowie im. Bartłomieja Nowodworskiego, z wielkimi emocjami zapoznaliśmy się ze świadectwem córki przedwojennego "granatowego policjanta" – żołnierza konspiracji, człowieka ratującego Żydów z krakowskiego getta, obejrzeliśmy występ grupy rekonstrukcyjnej "Policja II RP". Korzystając z tego, że znajdowaliśmy się w samym centrum Krakowa, tuż przy Wawelu – odwiedziliśmy królewskie wzgórze: Katedrę Wawelską, kryptę, gdzie spoczywa ś.p. prezydent Lech Kaczyński z małżonką oraz ciało Marszałka – Józefa Piłsudskiego. Pomimo tego, że to był wyjątkowo chłodny, mglisty, listopadowy dzień – dla dyrekcji szkoły, nauczycieli i naszych uczniów pozostanie w pamięci jako radosny i dający powód do dumy! (Informacja i foto: www. zaxon.pl/zspig 2012-11-22)


Szlachetna paczka 2012Rusza SZLACHETNA PACZKA 2012. W Polsce tysiące rodzin żyje w biedzie – od 17 listopada na www.szlachetnapaczka.pl możesz wybrać jedną z nich i przygotować konkretną pomoc. Teraz Ty możesz zostać bohaterem i zmieniaćświat na lepsze. 17 listopada na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona zostanie baza z informacjami o rodzinach w potrzebie. Przez trzy tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową paczkę. SZLACHETNA PACZKA pomocą obejmie około 12 tys. rodzin, czyli ponad 50 tys. osób w trudnej sytuacji materialnej. Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI, czyli SuperW, poznają sytuację rodzin i konkretne potrzeby. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać konkretną rodzinę ze swojej miejscowości i przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc lub dokonać wpłaty na organizację projektu.

Hasło Szlachetnej Paczki 2012, "Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze" –Dążymy do świata, w którym ludzie są na siebie otwarci i życzliwi. Pomagają tym, którzy znaleźli się w potrzebie, próbują ich zrozumieć. – mówi ks. Jacek Stryczek, pomysłodawca SZLACHETNEJ PACZKI.

Jak możesz pomóc?

›› wybierz na www.szlachetnapaczka.pl jedną z potrzebujących rodzin i przygotuj dla niej wyjątkową pomoc – paczkę można zrobić wspólnie z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi z pracy

›› wpłać dowolną darowiznę na konto 21 1750 0012 0000 0000 2060 1264 lub online na www.szlachetnapaczka.pl/wplac i dołącz do grona osób, które obywatelsko finansują organizację projektu

›› wyślij SMS o treści PACZKA pod nr 75465 (5 PLN + VAT)

›› przekaż 1% na Paczkę – nr KRS 00 00 05 09 05

Więcej informacji: www.szlachetnapaczka.pl, www.Facebook.com/szlachetna.paczk (Informacja: www.szlachetnapaczka.pl 2012-11-20)


"Skrzyszowska Szkoła Muzyków" została zgłoszona z naszej Gminy do plebiscytu "Edukacyjna Gmina Małopolski 2012", ogłoszonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie i Gazetę Krakowską. Kandydatami do tytułu mogą być gminy wiejskie i miejsko - wiejskie do 25 tys. mieszkańców, na terenie których organizowane były ciekawe przedsięwzięcia edukacyjne, aktywnie wspierające rozwój osobisty i/lub zawodowy swoich obywateli. Głosowanie w plebiscycie będzie trwało do 4 grudnia! Każdy może oddać swój głos na nasz projekt "Skrzyszowska Szkoła Muzyków", (z jednego adresu IP można oddać jeden głos dziennie). O zwycięskiej gminie powstanie film, który zostanie wyemitowany w TVP Kraków. (2012-11-17)

Serdecznie zapraszamy do głosowania na stronie www.krakow.naszemiasto.pl ››

Występ zespołu w ramach projektu "Skrzyszowska Szkoła Muzyków" na II koncercie charytatywnym w Gminie Skrzyszów z 12 stycznia 2012 roku


Obchody 94 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W niedzielę 11 listopada 2012 roku odbyły się uroczystości rocznicowe w Skrzyszowie, które rozpoczęła msza święta o godzinie szesnastej w kościele parafialnym w Skrzyszowie. Po mszy przed pomnikiem wdzięczności odbyła się uroczystość na której przemówienie wygłosił wójt gminy Marcin Kiwior, został odczytany apel poległych oraz były występy artystyczne dzieci szkolnych. Wieniec przed pomnikiem złożyli wójt Gminy Skrzyszów i Mącior Bartłomiejem przewodniczący rady Gminy. Wszystkie szkoły i przedszkola gminy miały swoje delegacje które złożyły wiązanki kwiatów przed pomnikiem wdzięczności. Atrakcją tegorocznych obchodów święta odzyskania niepodległości był występ Grupy Artystycznej Parafianie która zaprezentowała taniec z ogniem. (fot. Plebanek S. 2012-11-12)

11 Listopada 11 Listopada
11 Listopada 11 Listopada
Taniec z ogniem Taniec z ogniem

Grupa Artystyczna "Parafianie" - zaprezentowała taniec z ogniem


Zbiórki odpadów wielkogabarytowych. Wójt Gminy Skrzyszów informuje, że w dniach od 12 do 17 listopada 2012 roku, tj. od poniedziałku do soboty na terenie Gminy Skrzyszów organizowana jest BEZPŁATNA akcja zbiórki odpadów wielkogabarytowych. W związku z powyższym odpady wielkogabarytowe (stare meble, szafy, wersalki, sprzęt AGD, itp.) należy wywieźć na odpowiednio oznakowane i wyznaczone miejsce w Szynwałdzie - plac przy skupie zwierząt na bazie GS. (Informacja: Gmina Skrzyszów 2012-11-10)


Zaproszenie na AEROBIK. Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie zaprasza na zajęcia aerobiku wszystkich, którzy chcą poprawić swoją kondycję fizyczną oraz preferują aktywne formy spędzania wolnego czasu. Zajęcia będą prowadzone przez profesjonalną instruktorkę w każdą środę o godzinie 18:00 w Zespole Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum w Skrzyszowie. Miesięczna oplata za zajęcia wynosi 10.00 złotych. Spotkanie organizacyjne i pierwsze zajęcia odbędą się 14 listopada 2012 roku. Zgłoszenia oraz wpłaty przyjmujemy w Bibliotece w Skrzyszowie – telefon 146 745 508. ZAPRASZAMY! (2012-11-07)


Pomnik wdzięczności11 Listopada, obchody 94 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości odbędą się 11 listopada w Skrzyszowie pod Pomnikiem Wdzięczności. O godzinie 15:40 uczestnicy przejdą z pod Szkoły Podstawowej numer 1 i Gimnazjum w Skrzyszowie do kościoła parafialnego w Skrzyszowie. Gdzie o godzinie 16:00 odbędzie się uroczysta msza w intencji Ojczyzny, po mszy przy pomniku zostanie odśpiewany hymn narodowy i będą przemówienia patriotyczne. Uroczystość uświetnią uczniowie ze Szkoły Podstawowej numer 1 i Gimnazjum, będzie również apel poległych i goście złożą wiązanki i kwiaty przed pomnikiem. Po uroczystości odbędzie się pokaz tańca z ogniem w wykonaniu grupy tanecznej "Parafianie". Na uroczystości zapraszają, wójt gminy Skrzyszów pan Marcin Kiwior, przewodniczący rady gminy Bartłomiej Mącior, Szkoła Podstawowa numer 1 i Gimnazjum, Parafia Skrzyszów oraz Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie. (fot. Plebanek S. 2012-11-05)


Warsztaty przygotowania stroików i ozdób świątecznych. Informujemy, że w związku z dużym zainteresowaniem uczestnictwem w warsztatach aktywizacyjnych w zakresie przygotowania bożonarodzeniowych stroików oraz ozdób, Zielony Pierścień Tarnowa organizuje drugi termin warsztatów na terenie Gminy Wierzchosławice. Zapraszamy wszystkie osoby, które z powodu braku miejsc, nie zostały zapisane na listę uczestników warsztatów planowanych na dzień: 01.12.2012 r., do udziału w warsztatach organizowanych w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach w dniu: 08.12.2012 w godzinach od 9.00 do 13.00. Spotkanie przeznaczone jest dla wszystkich osób zainteresowanych kultywowaniem pięknej, staropolskiej tradycji przygotowania ozdób i stroików bożonarodzeniowych. Prosimy o zabranie dodatkowych materiałów recycling-owych takich jak: papierowe rolki z papieru toaletowego lub ręczników papierowych, wytłaczanki z jajek, które staną się bazą dla tworzenia wyjątkowych ozdób. Zapewniamy wszelkie pozostałe materiały oraz narzędzia wykorzystywane podczas zajęć. Unikatowe przedmioty wykonane podczas warsztatu będą wprowadzeniem w prawdziwie świąteczny nastrój, jak i mogą stać się unikatowym upominkiem dla najbliższych. (zaktualizowano 2011-11-07)

Warsztaty przygotowania stroików i ozdób świątecznych. Zielony Pierścień Tarnowa zaprasza mieszkańców Gmin: Skrzyszów, Wietrzychowice, Tarnów, Lisia Góra, Żabno, Wierzchosławice na jednodniowe, bezpłatne warsztaty aktywizacyjne w zakresie przygotowania bożonarodzeniowych stroików oraz ozdób. Spotkanie przeznaczone jest dla wszystkich osób zainteresowanych kultywowaniem pięknej, staropolskiej tradycji przygotowania ozdób i stroików bożonarodzeniowych. Zapewniamy wszelkie niezbędne materiały oraz narzędzia wykorzystywane podczas zajęć. Unikatowe przedmioty wykonane podczas warsztatu będą wprowadzeniem w prawdziwie świąteczny nastrój, jak i mogą stać się unikatowym upominkiem dla najbliższych. Prowadząca: Daria Zaborowska – Hulska. Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o kontakt z biurem Stowarzyszenia Zielony Pierścień Tarnowa; telefonicznie pod nr (014) 632 63 45, 660 621 416, 660 621 417, za pomocą adresu e-mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio w siedzibie Stowarzyszenia tj. w budynku OSP Skrzyszów od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.30. W przypadku dużej ilości zgłoszeń, o zakwalifikowaniu do udziału w warsztatach, decydować będzie termin otrzymania zgłoszenia! Warsztaty odbędą się w Dom Strażaka w Skrzyszów 2012-12-15 w godzinach 9:00-13:00. Liczba miejsc w każdej z gmin – 20 osób, czas trwania warsztatu – 4 godziny. Podczas warsztatu każdy z uczestników będzie mógł zapoznać się z zasadami aplikowania w ramach działania 4.1/413. (Informacja: Stowarzyszenie "Zielony Pierścień Tarnowa" 2012-11-03)


Archiwum artykułów: 2012 - Październik

Wszystkich Świętych. Uroczystość Wszystkich Świętych obchodzona pierwszego listopada wywodzi się głównie z czci oddawanej znanym i nieznanym świętym męczennikom, którzy oddali swoje życie dla wiary w Chrystusa. W III wieku rozpowszechniła się tradycja przenoszenia całych relikwii świętych, lub ich części, na inne miejsca. W ten sposób chciano podkreślić, że święci są własnością całego Kościoła. Kiedy w 610 roku papież Bonifacy IV otrzymał od cesarza starożytną świątynię pogańską Panteon, kazał złożyć tam liczne relikwie i poświęcił tę budowlę na kościół pod wezwaniem Matki Bożej Męczenników. Od tego czasu oddawano cześć wszystkim zmarłym męczennikom, w dniu 1 maja. Papież Grzegorz III w 731 roku przeniósł tę uroczystość na dzień 1 listopada, a w 837 Grzegorz IV rozporządził, aby odtąd pierwszy listopada był dniem poświęconym pamięci nie tylko męczenników, ale wszystkich świętych Kościoła katolickiego. Jednocześnie na prośbę cesarza Ludwika Pobożnego rozszerzono to święto na cały Kościół. (2011-10-31)


Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego. 18 października 2012 roku w Przedszkolu Publicznym w Skrzyszowie odbyła się uroczystość Jubileuszu 50 - lecia Pożycia Małżeńskiego. Piętnaście par małżeńskich z terenu gminy Skrzyszów zostało uhonorowanych medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Z Szynwałdu byli to państwo: Maria i Franciszek Iwan, Bronisława i Kazimierz Iwan, Zofia i Karol Stańczyk, Zofia i Antoni Zięba. Medale wręczył wójt gminy Skrzyszów Marcin Kiwior w uroczystości uczestniczyli również ks. proboszcz Parafii Skrzyszów Zdzisław Gniewek i przewodniczący Rady Gminy Bartłomiej Mącior. Uroczystość uświetnili wychowankowie przedszkola. (2012-10-26)


Taniec współczesny. Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie zaprasza dzieci i młodzież szkolną powyżej 10 roku życia do udziału w zajęciach tańca współczesnego. Zajęcia będą się odbywać we wtorki od 16:30 do 18:00 oraz w czwartki od 16:30 do 18:30. Zapisy będą trwały do końca października, więcej informacji i zapisy można składać pod numerem Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie telefon: 146 745 508. (Informacja: Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie 2012-10-26)


Uwaga. Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie informuje, że uległa zmianie godzina wyjazdu na niedzielny spektakl "Kobieta pierwotna". Wyjazd z Ładnej, spod Domu Strażaka, nastąpi o godzinie 15.40. Natomiast z Tarnowa, z ulicy Goldhammera, o 15.50 (2012-10-26)


Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie informuje, że Biuro Rezerwacji Biletów Teatru Muzycznego Roma wyraziło zgodę na przedłużenie terminu zgłoszeń na spektakl "Deszczowa piosenka". Zamówienia na bilety, łącznie z wpłatą 120,00 zł będą przyjmowane do 8 listopada 2012 r. w siedzibie Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie.

Deszczowa piosenka

"Deszczowa piosenka" Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie organizuje wyjazd do warszawy na spektakl. Tym razem Wojciech Kępczyński, reżyser spektaklu i dyrektor Teatru Roma, przenosi nas do Hollywood! Musical "Deszczowa piosenka" to sceniczna wersja jednego z najpopularniejszych filmów muzycznych z 1952 roku. Akcja opowieści rozgrywa się w środowisku filmowym Hollywood pod koniec lat 20, czyli w okresie przechodzenia z filmu niemego na dźwiękowy. Główny bohater, Don Lockwood, to popularny gwiazdor, ulubieniec pań. Jego ekranową partnerką jest piękna i seksowna gwiazda Lina Lamont, przed której zaborczością delikatnie się broni. Uczuciem obdarza natomiast skromną, początkującą aktorkę, Kathy Selen. Przyjacielem głównego bohatera jest Cosmo Brown. Losy tej czwórki śledzimy na planie filmowym. Wydarzeniom towarzyszy rywalizacja pomiędzy paniami oraz romans gwiazdora i debiutantki. Publiczność już od ponad pół wieku kocha "Deszczowa piosenkę" za jej komizm sytuacyjny - perypetie bohaterów na planie filmowym i poza nim. No i oczywiście... samą "Deszczową piosenkę" wykonywaną w strumieniach deszczu. Wyjazd na spektakl: 12 stycznia 2013 r., koszt (bilet i przejazd) wynosi 120 zł. Zgłoszenia przyjmowane będą do 8 listopada 2012 r. w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie- nr telefonu 14 6745 508 lub pod nr 697917188. Wyjazd ze Skrzyszowa o godz. 8.00 z parkingu przy Zespole Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum w Skrzyszowie, zaś z Tarnowa o godz. 8.20 z ul. Goldhammera (postój przy PWSZ). Spektakl rozpoczyna się o godz. 15.00. (Informacja: Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie 2012-10-21)


Przedłużenie terminu zamknięcia konkursu fotograficznego, zorganizowanego przez Zielony Pierścień Tarnowa pn: - "ukryte skarby przyrody, kultury, tradycji i techniki w obiektywie jego mieszkańców". Szanowni Państwo, informujemy, iż z uwagi na duże zainteresowanie podjęto decyzję o przedłużeniu terminu zakończenia organizowanego przez nasze Stowarzyszenie konkursu fotograficznego pn:" "Zielony Pierścień Tarnowa- ukryte skarby przyrody, kultury, tradycji i techniki w obiektywie jego mieszkańców" do dnia 30 października br. Konkurs ten jest adresowany do wszystkich mieszkańców oraz osób przebywających na obszarze działania Zielonego Pierścienia Tarnowa, zarówno amatorów jak i profesjonalnych fotografów, z tym że osoby niepełnoletnie muszą dostarczyć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na udział w konkursie. Konkurs ma na celu odkrywanie, promocję i popularyzację ciekawych i atrakcyjnych miejsc, obiektów oraz wydarzeń związanych z obszarem 6 gmin wchodzących w skład Zielonego Pierścienia Tarnowa tj.: Gminy Tarnów, Gminy Lisia Góra, Gminy Żabno, Gminy Wietrzychowice, Gminy Skrzyszów oraz Gminy Wierzchosławice. Prace na Konkurs wraz z załącznikami należy przesłać lub dostarczać osobiście do dnia 30.10.2012 roku-decyduje data wpływu lub złożenia w siedzibie Organizatora-Zielony Pierścień Tarnowa, Skrzyszów 335 A, 33-156 Skrzyszów. Autorzy najlepszych prac otrzymają atrakcyjne nagrody oraz możliwość prezentacji prac w trakcie wystaw objazdowych! Więcej szczegółów i regulamin konkursu znajdziesz na stronie www.lgdzpt.pl ›› (Informacja: Stowarzyszenie "Zielony Pierścień Tarnowa" 2012-10-17)


Informacja Urzędu Komunikacji ElektronicznejInformacja Urzędu Komunikacji Elektronicznej dotycząca zapobieżenia cyfrowego wykluczenia. Urząd Komunikacji Elektronicznej, aby zapobiec cyfrowemu wykluczeniu mieszkańców i ułatwić im dostęp do telefonii stacjonarnej oraz internetu, opracował tzw. "mapy popytu". Mapy te pokazują, jakie jest rzeczywiste zapotrzebowanie mieszkańców na usługi telefonii stacjonarnej, szerokopasmowego internetu oraz bezpłatne lub tanie hotspoty i gdzie te usługi są niedostępne. Dane te są bardzo cenne zarówno dla większych operatorów, jak i dla lokalnych przedsiębiorców. Mapy pozwolą dotrzeć im do miejsc, gdzie takich usług brakuje, dzięki czemu mieszkańcy zyskają długo oczekiwany dostęp do telefonu czy internetu. Mapy popytu opracowane zostały w roku 2009 i wymagają aktualizacji. W związku z tym przekazujemy Państwu prośbę Urzędu Komunikacji Elektronicznej o rozpowszechnienie wśród mieszkańców załączonej ankiety, która pozwoli na aktualizację map. Ankiety można wypełniać elektronicznie, na stronie: www.mapa.uke.gov.pl Wypełnione ankiety można też przesyłać pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub listownie na adres: Urząd Komunikacji Elektronicznej departament Detalicznego Rynku Telekomunikacyjnego, ul. Kasprzaka 18/20, 01-211 Warszawa. (Informacja: Gmina Skrzyszów 2012-10-14)


Profilaktyka Raka Szyjki MacicyProfilaktyka Raka Szyjki Macicy. Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Skrzyszowie informuje, że realizuje program wczesnego wykrywania raka szyjki macicy adresowany do kobiet w wieku od 25 do 59 roku życia. Badania profilaktyczne można wykonać nie częściej niż raz na 3 lata.
Badania wykonywane są w ośrodku zdrowia w Skrzyszowie przez uprawnionego lekarza specjalistę:
Poniedziałek 14:30 - 18:30
Wtorek 7:00 - 11:00
Czwartek 12:15 - 16:15
(Informacja: Gmina Skrzyszów 2012-10-14)


Zbiórka elektro - śmieciZbiórka elektro - śmieci. Wójt Gminy Skrzyszów organizuje w dniach 15 do 20 października 2012 roku, to jest od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00 do 17.00 akcję bezpłatnej zbiórki odpadów w postaci zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego i AGD. Zbędne przedmioty typu: pralki, lodówki, telewizory, komputery, odkurzacze, kuchenki i inny sprzęt AGD można przekazać w punkcie odbioru, zlokalizowanym na bazie byłego Kółka Rolniczego w Skrzyszowie. (Informacja: Gmina Skrzyszów 2012-10-10)


Rozwój młodych talentów poprzez organizację kursów nauki gry na instrumentach i nauki śpiewu. Nabór osób do projektu który jest współfinansowany ze środków z Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Tytuł projektu: "Rozwój młodych talentów poprzez organizację kursów nauki gry na instrumentach i nauki śpiewu" W ramach projektu zaplanowano prowadzenie bezpłatnych kursów nauki gry: na gitarze dla 10 osób, na perkusji dla 5 osób i na keyboardzie dla 5 osób, oraz kurs nauki śpiewu dla 15 osób. Zajęcia nauki gry na instrumentach będą prowadzone indywidualnie w wymiarze jednej godziny tygodniowo, natomiast zajęcia nauki śpiewu będą odbywać się grupowo po dwie godziny w tygodniu i indywidualnie w wymiarze pięć godzin na cały projekt. W projekcie mogą uczestniczyć osoby uczące się w wieku od 9-19 lat, projekt będzie trwał od października 2012 do czerwiec 2013 roku. Przyjmowanie zgłoszeń będzie na plebani w dniach od 8 do 10 października w godzinach od 18:45 do 20:00. (Informacja: www.szynwald.diecezja.tarnow.pl, 2012-10-07)

Rozwój młodych talentów poprzez organizację kursów nauki gry na instrumentach i nauki śpiewu


Zielony Pierścień TarnowaZielony Pierścień Tarnowa zaprasza mieszkańców Gminy Skrzyszów na jednodniowe warsztaty rękodzieła artystycznego, w dniu 27 października 2012 r. godz 9-13. Spotkanie przeznaczone jest dla osób zarówno rozpoczynających swą przygodę z rękodziełem jak i zaawansowanych adeptów tej dziedziny sztuki. Zapewniamy wszelkie niezbędne materiały oraz narzędzia podczas zajęć, i unikatowe przedmioty wykonane podczas warsztatu będą wspaniałą pamiątką, jak i upominkiem dla najbliższych. Prowadząca - Dario Zaborowska Hulska. Czas trwania warsztatu - 4 godziny, liczba miejsc - 20 osób, miejsce - Sala Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzyszowie, Skrzyszów 335a. Udział bezpłatny, warsztaty poświęcone będą technice Decupage metodą spękań dwuskładnikowych.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o kontakt z biurem Stowarzyszenia Zielony Pierścień Tamowa; telefonicznie pod nr (14 632 63 45, 660 621 417, za pomocą adresu e-mailowego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio w siedzibie Stowarzyszenia tj. w budynku OSP Skrzyszów od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.30. W przypadku dużej ilości zgłoszeń, o zakwalifikowaniu do udziału w warsztatach, decydować będzie termin otrzymania zgłoszenia! (Informacja: Stowarzyszenie "Zielony Pierścień Tarnowa" 2012-10-03)


Archiwum artykułów: 2012 - Wrzesień

Kobieta pierwotnaGminne Centrum Kultury i Bibliotek W Skrzyszowie zaprasza na spektakl "Kobieta pierwotna", do Teatru Ludowego w Krakowie. Wielki powrót jednej z najzabawniejszych sztuk teatralnych!. Spektakl uwielbiany nie tylko przez kobiety! Rewelacyjna gra aktorska Hanny Śleszyńskiej i duża dawka dobrego humoru. Sztuka "Kobieta Pierwotna" jest doskonałym odzwierciedleniem kobiety XXI wieku: poszukującej zabawy. korzystającej z życia. Otwartej, podrywającej a nie podrywanej samowystarczalnej, ale w głębi serca marzącej o poważnym związku z odpowiednim mężczyzną. Mimo że dawno przekroczyła "magiczną" 30stkę nie ma zamiaru rezygnować z uciech życia. Świadoma swojej wartości nie owija W bawełnę, nie zgrywa świętoszki. Otwarcie opowiada o swoich miłosnych przygodach "flirtuje" z publicznością, emanuje seksapilem, zaskakuje poczuciem humoru przyznaje się do swoich słabości. Bezbłędne komentarze i spostrzeżenia, powodują. że nie można. mimo wszystko powstrzymać łez od śmiechu. Aż trudno uwierzyć że lekka jednoaktówka napisana na aktorkę, łóżko i kukłę może zrobić aż tak duże wrażenie.

Wyjazd na spektakl odbędzie się 28 października 2012 r. (niedziela). Koszt (bilet i przejazd) wynosi 80 zł. Zgłoszenia, wraz z wpłatą przyjmowane będą do 3 października 2012 r. w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie. Wyjazd ze Skrzyszowa o godz. 16.00 z parkingu przy Zespole Szkoły Podstawowej nr l i Gimnazjum W Skrzyszowie, zaś z Tarnowa o godz. 16.20 z ul. Goldhammera (postój przy PWSZ). Spektakl rozpoczyna się o godz. 18.30.  (2012-09-30)


Wernisaż malarstwa i rysunków Pauliny Góry pochodzącej z Szynwałdu pod tytułem - "W mojej bajce". W galerii Ośrodka Kultury w Ryglicach w dniach od 9 – 24 września odbył się wernisaż prac malarki amatorki. Zobacz wywiad z Pauliną Góra ››(fot. Plebanek S. 2012-09-29)

Wernisaż malarstwa i rysunków Pauliny Góry pod tytułem - Wernisaż malarstwa i rysunków Pauliny Góry pod tytułem -
Zobacz więcej fotografii w Galerii ››

Nakrętka Mała ale Dużo Zdziała

"Nakrętka Mała ale Dużo Zdziała". Klub Kobiet Kreatywnych organizuje akcję zbierania plastikowych nakrętek z butelek. Środki pozyskane ze sprzedaży zebranych nakrętek zostaną przeznaczone na zakup wózka inwalidzkiego dla dziecka z Ładnej. Pojemniki na nakrętki będą się znajdywały w Urzędzie Gminy, Ośrodkach Zdrowia, Szkołach i sklepach na terenie Gminy. Będą zbierane nakrętki z napojów, kawy, kosmetyków, środków czystości i tym podobne.
(2012-09-25)


I młodzieżowy muzyczno - sportowy piknik Gminy Skrzyszów

I młodzieżowy muzyczno - sportowy piknik Gminy Skrzyszów. Piknik odbędzie się 29 września 2012 roku o godzinie 14 na obiekcie sportowym LUKS Skrzyszów i Orliku. Na spotkaniu będą, liczne konkursy i zabawy, bogata gastronomia, zabawy sportowe dla całych rodzin. Ciekawe konkurencje sportowe, występy zespołów muzycznych oraz muay thai. Można się zapisywać na rozgrywki które odbędą się na pikniku w dyscyplinach: piłka nożna, siatkówka, koszykówka. W zależności od ilości zgłoszeń organizatorzy wyłonią 2 dyscypliny. Zgłoszenia można składać do 24 września drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w Gminnym Centrum kultury i bibliotek w Skrzyszowie. W zgłoszeniach należy podać imiona i nazwiska 6 uczestników jak również nazwę Teamu. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej organizatora na Facebooku www.facebook.com ›› (2012-09-20)


Zebranie wiejskieZebranie wiejskie – relacja. W dniu 18 września odbyło się zebranie wiejskie w Szynwałdzie. Zostały poruszone aktualne sprawy dotyczące mieszkańców wsi. Pan wójt poinformował między innymi że ze względu na duże koszty budowy placu targowego i zabezpieczenia przylegającego koryta Wątoku przed powodzią inwestycja zostanie odłożona. Budowa i zabezpieczenie placu kosztowałoby gminę ponad 2.000.000 złotych. Będzie prowadzona dalsza budowa wodociągów na obrzeżach miejscowości i na Świniogórę. Została rozpoczęta budowa biblioteki na którą Gmina otrzymała ze środków zewnętrznych 1.000.000 złotych. A w następnym roku jest szansa pozyskania dalszych środków na kontynuację budowy. Pan wójt poinformował również o zmianie w sposobie wybierania władz samorządowych, nasza miejscowość została podzielona na 3 okręgi, i od następnych wyborów będzie nam przysługiwało prawo wyboru 3 radnych a nie jak do tej pory czterech. W ramach projektu zabezpieczenia przeciwpowodziowego Gminy planowana jest budowa suchego polderu naprzeciw starego ośrodka zdrowia, będzie również wykonany monitoring na placu zabaw koło szkoły podstawowej. Budynku po zamkniętej szkole podstawowej numer 2 na Świniogórze planowane jest wykorzystanie go jako Domu Pomocy Społecznej. W roku 2013 spodziewane są niższe dochody gminy co spowoduje mniejszą ilość inwestycji. Komunikat Poczty Polskiej, właściciel lub współwłaściciel nieruchomości jest zobowiązany umieścić oddawczą skrzynkę pocztową. Obowiązek o którym mowa winien być realizowany w budynkach jednorodzinnych przez umieszczenie oddawczej skrzynki pocztowej przed drzwiami wejściowymi do budynku, lub ogólnie dostępnej części nieruchomości. Zakupu przedmiotowych skrzynek dokonać można w UP Skrzyszów. Brak skrzynek pocztowych przez mieszkańców dezorganizuje pracę listonoszy oraz ogranicza bezpieczne doręczanie zarówno korespondencji jak również zawiadomień o jej nadejściu (awiz). (2012-09-20)


Konkurs fotograficzny zorganizowany przez Zielony Pierścień TarnowaTrwa konkurs fotograficzny zorganizowany przez Zielony Pierścień Tarnowa. Szanowni Państwo, przypominamy, iż do dnia 15 października br. trwa organizowany przez nasze Stowarzyszenie konkurs fotograficzny pn:" "Zielony Pierścień Tarnowa - ukryte skarby przyrody, kultury, tradycji i techniki w obiektywie jego mieszkańców". Konkurs ten jest adresowany do wszystkich mieszkańców oraz osób przebywających na obszarze działania Zielonego Pierścienia Tarnowa, zarówno amatorów jak i profesjonalnych fotografów, z tym że osoby niepełnoletnie muszą dostarczyć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na udział w konkursie. Konkurs ma na celu odkrywanie, promocję i popularyzację ciekawych i atrakcyjnych miejsc, obiektów oraz wydarzeń związanych z obszarem 6 gmin wchodzących w skład Zielonego Pierścienia Tarnowa tj.: Gminy Tarnów, Gminy Lisia Góra, Gminy Żabno, Gminy Wietrzychowice, Gminy Skrzyszów oraz Gminy Wierzchosławice. Prace na Konkurs wraz z załącznikami należy przesłać lub dostarczać osobiście do dnia 15.10.2012 roku - decyduje data wpływu lub złożenia w siedzibie Organizatora - Zielony Pierścień Tarnowa, Skrzyszów 335 A, 33-156 Skrzyszów. Autorzy najlepszych prac otrzymają atrakcyjne nagrody oraz możliwość prezentacji prac w trakcie wystaw objazdowych! Poznaj więcej szczegółów:
Uczestnicy mogą zgłaszać do konkursu maksymalnie 3 fotografie w formacie nie mniejszym niż 15x21cm, w wersji papierowej lub zapisanych na nośniku danych (płyta cd) przekazanych osobiście do siedziby ZPT lub przesłanych na adres biura ZPT. Technika wykonania dowolna (odbitki czarno-białe lub kolorowe) a do zdjęć należy dołączyć ich wersję elektroniczną w formacie JPG o najwyższej rozdzielczości bez kompresji.
Do pracy należy dołączyć dane autora, opis zdjęć (miejsce wykonania zdjęcia/ zdjęć, opis sfotografowanego obiektu) .
Autorzy najlepszych prac wybranych przez Komisję Konkursową zostaną nagrodzeni:
›› za zdobycie I miejsca: program Adobe Lighroom 4
›› za zdobycie II miejsca: tablet Wacoom
›› za zdobycie III miejsca: profesjonalny statyw Velbon Sherpa 800R
Dodatkowo przewidziano również możliwość nagrodzenia prac wyróżnionych. Laureatom Konkursu Organizator zapewnia zorganizowanie wystaw objazdowych nagrodzonych i wyróżnionych prac na terenie gmin członkowskich ZPT oraz ich zamieszczenie w katalogu. Więcej szczegółów i regulamin konkursu znajdziesz na stronie www.lgdzpt.pl ›› (Informacja: Stowarzyszenie "Zielony Pierścień Tarnowa" 2012-09-14)


Piąty ogólnopolski konkurs fotograficznyPiąty ogólnopolski konkurs fotograficzny, temat - "Emocje". Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie ogłasza kolejną edycje konkursu fotograficznego. Tym razem tematem prac konkursowych będą EMOCJE. Regulamin konkursu oraz karty zgłoszenia można pobrać ze strony internetowej GCKiB w Skrzyszowie. Celem konkursu jest stworzenie możliwości wyrażania swoich pasji i artystycznych zainteresowań związanych z fotografią. Prace będą rozpatrywane w dwóch kategoriach wiekowych, autorzy do 16 roku życia i autorzy powyżej 16 roku życia. Każdy z uczestników może nadesłać do 5 fotografii nigdzie wcześniej nie publikowanych, technika wykonania prac może być dowolna. Prace można nadsyłać do 2013 – 02 - 15 . Organizator przewiduje po trzy nagrody pieniężne w każdej kategorii, I miejsce- 700 zł, II miejsce- 500 zł, III miejsce- 400 zł. Oceny prac i wyłonienia zwycięzców dokona jury powołane przez organizatora. Jury zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród i do przyznania dodatkowych wyróżnień. Nagrody zostaną przekazane laureatom do 10 dni od daty ogłoszenia wyników konkursu. Nagrodzone prace będą zaprezentowane w publikacji wydanej z tej okazji oraz zamieszczone na stronie internetowej Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie. Więcej informacji o konkursie znajdziesz na stronie www.gcb-skrzyszów.pl ›› (2012-09-14)


W lżejszym ciele zdrowia wiele. "Klub Kobiet Kreatywnych Gracja" zaprasza kobiety z LGD do udziału w projekcie "W lżejszym ciele zdrowia wiele". Zorganizowane będą zajęcia w zakresie aerobiku dla kobiet, w ramach projektu prowadzone będą
- aerobik w tym zumba i ćwiczenia wzmacniająco – kształtujące PBU
- zajęcia relaksacyjne
Rekrutacja i zapisy będą trwać do 14 września 2012 roku w sekretariatach szkół w Skrzyszowie, Szynwałdzie, Pogórskiej Woli, Łękawicy oraz w Urzędzie Gminy Skrzyszów pokój numer 4. Zajęcia będą prowadzone 2 razy w tygodniu w godzinach popołudniowych w salach gimnastycznych szkół w Skrzyszowie, Szynwałdzie, Pogórskiej Woli i Łękawicy. Projekt będą trwał od września 2012 do maja 2013 roku. (2012-09-10)


Piknik Integracyjny Dla Dzieci. 23 września w barze Taurus o godzinie 14:30 w Ładnej odbędzie się Piknik integracyjny. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji takich jak: widowisko teatralne "O Piecyku i Kurzyku", poszukiwanie skarbu, malowanie twarzy, zabawa z klaunem, zabawa przy muzyce, gry, konkursy i popcorn gratis. Organizatorami Pikniku są Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie oraz Gmina Skrzyszów. (Informacja: Gmina Skrzyszów 2012-09-09)

Piknik Integracyjny Dla Dzieci


Szlifiernia Muzycznych TalentówSzlifiernia Muzycznych Talentów - organizacja zajęć indywidualnych i warsztatów nauki gry na instrumentach i nauki śpiewu. Przyjmowanie zgłoszeń od 10 września do 14 września 2011 roku, od 17 września II etap rekrutacji (przesłuchania).

O projekcie. W ramach projektu pn. Szlifiernia muzycznych talentów – organizacja zajęć indywidualnych i warsztatów nauki gry na instrumentach i nauki śpiewu dzieci będą mogły skorzystać z nieodpłatnych zajęć muzycznych tj. gitara (basowa, elektryczna, klasyczna), skrzypce, keyboard oraz z zajęć wokalnych. Będą to zajęcia indywidualne, gdzie przedmiotem głównym będzie nauka gry na instrumencie bądź nauka śpiewu. Zajęcia muzyczno-wokalne skierowane zostaną do 25-orga dzieci w wieku od 8 do 18 lat z terenu wiejskiej GS wykazujących zdolności(talent) wokalny lub muzyczny, posiadające dobry słuch muzyczny i poczucie rytmu. Zajęcia trwać będą w okresie od września 2012r. do kwietnia 2013 roku.

Etapy projektu:

I etap. Od września do grudnia 2012r. zajęcia indywidualne, na których trener/nauczyciel pracował będzie z dzieckiem indywidualnie przez 45 min. Podczas tych zajęć uczniowie będą uczyć się gry na instrumencie, a ci którzy już potrafią grać będą udoskonalać pod okiem trenera swoje umiejętności. Umiejętności nabyte podczas tych zajęć zostaną wykorzystane w II etapie projektu. Łącznie każde dziecko uczestniczyć będzie w 14 godzinach zajęć indywidualnych. W projekcie dopuszczalne jest uczestnictwo dzieci nieposiadających własnych instrumentów muzycznych. W przypadku kiedy dziecko nie będzie posiadało własnego sprzęt muzycznego prowadzący zajęcia udostępni swój instrument. Pozwoli to na uczestnictwo w projekcie dzieci, które wykazują zdolności muzyczne a których rodziców nie jest stać na zakup tych instrumentów.

II etap. Od stycznia do kwietnia 2013r. przeprowadzone zostaną warsztaty muzyczne. Dzieci zostaną podzielone na 2 grupy warsztatowe. Podział zostanie przeprowadzony przez trenerów na podstawie obserwacji i postępów w nauce podczas zajęć indywidualnych. Taki dobór uczestników pozwoli na swobodne prowadzenie zajęć warsztatowych tak aby dzieci odpowiadały między sobą poziomem wiedzy i zdolności muzycznych. Z każdą grupą warsztatową pracować będzie 2 trenerów. Łącznie każda grupa warsztatowa będzie miała 48 godzin zajęć warsztatowych. Podczas warsztatów dzieci uczyć będą się gry w zespole a co za tym idzie wspólnej współpracy. Wspólnie zostanie przygotowany repertuar wokalno-instrumentalny wybranych pieśni sakralnych powstałych od końca XVIII wieku do chwili obecnej, które zostaną zaprezentowane podczas koncertu w Kościele w Skrzyszowie w okresie wielkanocnym, który będzie stanowił podsumowanie całego projektu. Jest to niezwykły okres w życiu chrześcijan. Tradycje chrześcijańskie i związane z nią obchody Świąt Wielkiej Nocy to ciekawe przedsięwzięcie o rozbudowanej logistyce. Występ dzieci podczas misteriów paschalnych zachwyci widzów zarówno swą prostotą jak i nowatorską formą. Kościół w Skrzyszowie leży na szlaku Architektury Drewnianej i jest często odwiedzany przez turystów. Celem projektu jest Rozwój zainteresowania muzyką sakralną poprzez zorganizowanie zajęć i warsztatów muzycznych dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Skrzyszów.

Zasady rekrutacji. Rekrutacja przeprowadzona zostanie w II etapach. W I pierwszym przyjmowane będą zgłoszenia a w II odbędą się przesłuchania, podczas których oceniany będzie stopień słuchu, stopień rytmu, zdolność zapamiętywania i odtwarzania czynności zaprezentowanych przez instruktora oraz dodatkowo w przypadku zajęć wokalnych - zdolności wokalne. (Informacja: Gmina Skrzyszów 2012-09-08)


Gmina Skrzyszów - prezentacja. Film prezentujący Gminę Skrzyszów i jej poszczególne sołectwa, czyli Skrzyszów, Szynwałd, Łękawicę, Pogórską Wolę i Ładną. Film prezentuje walory przyrodnicze, kulturowe, zabytkowe i opisuje miejsca pamięci ofiar poległych za ojczyznę. (2012-09-05)


Archiwum artykułów: 2012 - Sierpień

Dożynki Gminy Skrzyszów – Łękawica 2012.

W niedzielę 26 sierpnia 2012 roku odbyły się Gminne dożynki, tym razem w Łękawicy. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem orkiestry i pocztów sztandarowych do kościoła parafialnego w Łękawicy gdzie o godzinie 13:00 odbyła się uroczysta msza święta. Po mszy świętej korowód udał się na boisko szkolne gdzie nastąpiło powitanie gości i obrzędy dożynkowe. Dożynki uświetniły występy uczniów i przedszkolaków z gminy. Następnie nastąpiła prezentacja sołectw i konkurs wieńców 1 miejsce zajął wieniec z sołectwa Skrzyszów, 2 sołectwo Ładna, 3 sołectwo Łękawica, 4 sołectwo Szynwałd, 5 sołectwo Pogórska Wola. Wystąpił zespół taneczny "Saloon" i odbył się koncert zespołu country "Coach". Dla najmłodszych było wiele atrakcji, między innymi: ściana wspinaczkowa, klown, szczudła, żonglerka, malowanie twarzy, bańki mydlane strzelanie z łuku. Zobacz więcej filmów na SzynwałdTV w YouTube ›› (fot. Plebanek S. 2012-08-28)

Dożynki Gminy Skrzyszów – Łękawica 2012 Dożynki Gminy Skrzyszów – Łękawica 2012
Dożynki - Łękawica 2012 Korowód ›› Dożynki - Łękawica 2012 Obrzędy Dożynkowe ››

PoleAPEL WÓJTA GMINY SKRZYSZÓW DO MIESZKAŃCÓW GMINY. Szanowni Państwo. Od kilku już lat, z przyczyn ekonomicznych i społecznych, rok rocznie obserwujemy wszyscy niekorzystne zjawisko jakim jest masowe porzucanie ziemi i nie użytkowanie gruntów rolnych. Taki stan rzeczy jest przyczyną niszczenia i degradacji ziemi. Powoduje masowe zarastanie tych gruntów różnego rodzaju trawami i chwastami, które rozprzestrzeniając się na okoliczny teren powodują zachwaszczanie innych, jeszcze uprawianych gruntów. Ponadto wysokie trawy stanowią zagrożenie pożarowe jak również są siedliskiem różnego rodzaju zwierząt dziko żyjących a także gadów, płazów itp. Obowiązek utrzymywania gruntów rolnych w należytym stanie, ciąży na właścicielach tych gruntów i wynika ze stosownych przepisów ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Dlatego też zwracamy się z apelem do wszystkich użytkowników o wykaszanie, przynajmniej raz w roku gruntów odłogujących. Informujemy ponadto, iż wobec niestosujących w/w zasad użytkowania gruntów rolnych będą podejmowane działania w zakresie decyzyjnego nakazu likwidacji zachwaszczenia z ewentualnym wykonaniem zastępczym na koszt właściciela gruntu. Skrzyszów, dnia 02.08.2012 rok. (Informacja: Gmina Skrzyszów 2012-08-04)


Polska Fundacja Dzieci i MłodzieżyPolska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza "Regionalny Konkurs Grantowy". W ramach Programu "Równać Szanse 2012" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. O dotacje do 7 000 zł na projekty minimum 6-miesięczne, rozpoczynające się nie wcześniej niż 1 stycznia 2013 r. i trwające nie dłużej niż do 31 lipca 2013 r. mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, gminne domy kultury i gminne biblioteki oraz nieformalne grupy dorosłych z terenów wiejskich i miast do 20 000 mieszkańców.Celem projektów realizowanych w ramach Programu jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym (13-19 lat) z małych miejscowości, poprzez podnoszenie ich kompetencji i rozwój umiejętności społecznych.Termin składania wniosków upływa 10 października 2012 roku. Więcej o zasadach konkursu, kryteria oceny merytorycznej, wzór formularza wniosku do obejrzenia oraz link do formularza wniosku w systemie elektronicznym znajdziesz na stronie Fundacji - www rownacszanse ››(Informacja: "Równać Szanse" Polsko-Amerykańska Fundacja Wolność 2012-08-08)


Zbiórka makulatury. Teraz w Szynwałdzie od poniedziałku 20 sierpnia na nowym parkingu koło kościoła zostanie podstawiony kontener do którego będzie zbierana makulatura. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży makulatury zostanie zakupiony sprzęt rehabilitacyjny do bezpłatnej wypożyczalni. Jest ona prowadzona przez Klub Kobiet Kreatywnych i mieści się w Ośrodku Zdrowia w Łękawicy, ze sprzętu mogą korzystać wszyscy mieszkańcy gminy. (2012-08-13)


Dożynki Gminy Skrzyszów - Łękawica 25 – 26 sierpnia 2012 rok. Program Dożynek Gminnych

25 sierpnia sobota
›› zabawa taneczna (na boisku szkolnym) 26 sierpnia niedziela
›› 12:15 przyjazd korowodów dożynkowych na plac przed remizę OSP w Łękawicy
›› 12:30 Przemarsz orkiestry i pocztów sztandarowych do kościoła
›› 13:00 Msza święta w kościele parafialnym w Łękawicy
›› 14:15 Przemarsz korowodów na boisko szkolne
›› 14:30 Powitanie gości, obrzęd dożynkowy
›› 15:00 Występ dzieci ze szkoły w Łękawicy
›› 15:20 Prezentacja sołectw, konkurs wieńca dożynkowego
›› 16:30 Konkursy, quizy, pokazy
›› 17:30 Występ zespołu tanecznego "Saloon"
›› 18:00 Koncert zespołu country "Coach"
›› Do 24:00 Zabawa taneczna - zespół "Coach"

Wśród licznych atrakcji będzie między innymi, strzelnica – paintball, strzelanie z łuku i wiatrówki, ściana wspinaczkowa, klown, szczudła, żonglerka, malowanie twarzy, bańki mydlane, fontanna z czekolady, balon. (2012-08-10)

Dożynki Gminy Skrzyszów - Łękawica 25 – 26 sierpnia 2012 rok


PogodynkaPogodynka. Kliknij w niebieską ikonkę na dole ekranu i spytaj Alicję o pogodę. Pogodynka sprawdzi pogodę w miejscu w którym jesteś oraz jej prognozę na kolejne dni. Wpisz dowolną nazwę miejscowości lub miasta i zapytaj o pogodę. (2012-08-08)


"Stacja NIEBO - III Piknik Muzyczny". W niedzielę 29 lipca 2012 roku o godzinie 15:00 w parafii NMP Szkapleżnej w Szynwałdzie odbył się już trzeci piknik muzyczny "Stacja NIEBO". Na pikniku wystąpiły parafialne zespoły "Fiat – zawsze jestem na tak", scholka dziecięca, "Nieletni" oraz kabaret "Szynwałd". Był również konkurs plastyczny dla dzieci z rodzicami - "Mój przyjaciel z nieba". Odbyło się również losowanie atrakcyjnych nagród i licytacja przedmiotów ofiarowanych na aukcję. Zobacz więcej filmów na SzynwałdTV w YouTube ›› (fot. Plebanek S. 2012-08-01)

Kabaret "Szynwałd"

Parafialna scholka dziecięca z Szynwałdu

Zobacz więcej fotografii w Galerii Fotografii Parafii M.B. Szkaplerznej w Szynwałdzie ››

"Stacja NIEBO - III Piknik Muzyczny"

Konkurs plastyczny i zespoły muzyczne ››

Zabawy na pikniku ››

Sztafeta rodzinna ››

Licytacja i loteria ››


Archiwum artykułów: 2012 - Lipiec

"Regionalny Portal Szynwałdu" jest już na Facebooku wejdź i zobacz stronę ›› www.facebook.com/szynwald

Regionalny Portal Szynwałdu jest już na Facebooku

Wakacyjna wędrówka w Małe PieninyWakacyjna wędrówka w Małe Pieniny. Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie proponuje jednodniową wyprawę w urokliwe Małe Pieniny. Trasa wędrówki: Jaworki – Durbaszka (934 m n.p.m) – Wysoki Wierch (899 m n.p.m) – Wąwóz Homole – Jaworki. Wyjazd 3.08.2012 r. (piątek) o godzinie 6.30 z parkingu obok Zespołu Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum w Skrzyszowie. Przewidywany powrót godzina 18.00. Koszt wycieczki – 31,00 zł. Liczba uczestników ograniczona – 24 osoby. Zgłoszenia oraz wpłaty przyjmuje Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie do 1 sierpnia 2012 roku. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodziców na wyjazd - dostarczoną wraz z wpłatą.

Telefon kontaktowy: GCKiB w Skrzyszowie 14 6745508, Elżbieta Płaneta 697917188 (Informacja: Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie 2012-07-26)


Zwrot podatku akcyzowegoZwrot podatku akcyzowego. Przypomina się, że wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wraz z fakturami VAT wystawionymi od 1 lutego do 31 lipca 2012 rok. należy składać w terminie od 01 do 31 sierpnia bieżącego roku Szczegółowe informację w Urzędzie Gminy, pokój numer 16. (Informacja: Gmina Skrzyszów 2012-07-21)


Stypendia

Informacja o wnioskach na stypendia. Urząd Gminy w Skrzyszowie informuje, że od dnia 23 lipca 2012 roku. w pok. 19 będą wydawane wnioski na stypendia szkolne dla uczniów z terenu gminy Skrzyszów. Warunkiem otrzymania stypendium dla ucznia jest dochód nie przekraczający kwoty 351,00 zł netto za miesiąc sierpień 2012 roku. Termin składania kompletnych wniosków upływa dnia 15 września 2012 roku. (Informacja: Gmina Skrzyszów 2012-07-21)


Gminny Turniej Piłki Nożnej w Szynwałdzie "O puchar Wójta" - 22 Lipiec 2012 godzina 14:00

Gminny Turniej w Piłkę Nożną


Stacja NIEBO - III Piknik Muzyczny"Stacja NIEBO - III Piknik Muzyczny". 29 lipca 2012 roku w niedzielę o godzinie 15:00 w parafii NMP Szkapleżnej w Szynwałdzie koło kościoła odbędzie się już trzeci piknik muzyczny "Stacja NIEBO". Na pikniku wystąpi zespół parafialny "Fiat – zawsze jestem na tak", scholka dziecięca i kabaret "Szynwałd". Wystąpi również zespół "Nieletni" a dzieci będą zabawiać wodzireje Ledniccy, będzie także konkurs plastyczny - "Mój przyjaciel z nieba". O godzinie 20:00 odbędzie się losowanie atrakcyjnych nagród i licytacja przedmiotów wystawionych na aukcję. Organizatorzy serdecznie zapraszają i gwarantują dobrą zabawę. (2012-07-16)

Program pikniku
15:00 – 15:15 - START
15:15 – 15:50 - GRY I ZABAWY DLA DZIECI PROWADZONE PRZEZ WODZIREJÓW LEDNICKICH
16.00 – 16.50 - KONKURS PLASTYCZNY "MÓJ PRZYJACIEL Z NIEBA" (zapisy od 15.00-15.50), potem Polka Western
17:15 – 17:45 - KONCERT SCHOLKI DZIECIĘCEJ, potem Belgijka
17:45 – 18:30 - SZTAFETA RODZINNA
18:30 – 19:00 - KABARET "SZYNWAŁD"
19:15 – 20:00 - KONCERT ZESPOŁU ”NIELETNI”
20:00 - LOSOWANIE I LICYTACJA
20:30 - KONCERT ZESPOŁU "FIAT- ZAWSZE JESTEM NA TAK"
21:15 - WODZIREJE LEDNICCY


ECHO GMINY"ECHO GMINY" Nowy 6 numer, Kwiecień – Czerwiec 2012 Spis treści – strony:
2 - Budowa zbiornika rozpoczęta
3 - Zbiornik nie powstałby bez dużego zaangażowania wielu ludzi i instytucji
4 - Do 500 tysięcy złotych z ministerstwa
- Jest dotacja, będą remonty
- Remonty po powodziach
- Ruszają kolejne inwestycje
5 - Wyremontowane remizy OSP
6 - System Informacji Przestrzennej
- Całoroczny kurs języka angielskiego dla najmłodszych eProti
- Nowa biblioteka w Szynwałdzie
- Wójt Kiwior z absolutorium
- Małopolskie Remizy w Pogórskiej Woli
7 - Dzień Dziecka w gminie Skrzyszów
- Bardzo dobry wynik szóstoklasistów
- Wszyscy chętni w przedszkolach
8 - Nowy system gospodarki odpadami (2)
9 - Mieszkańcy pytają o śmieci
10 - Nagrody rozdane
11 - Święto bibliotekarzy i czytelników
- Koncert Zespołu Dzień Dobry
- Rok Janusza Korczaka
12 - Czym chata bogata... - "Diabli kamień" w Czarcim Uroczysku
13 - Między domem, a domem
15 - VII Gimnazjalny Konkurs Wiedzy Pożarniczej w Powiecie Tarnowskim
- Waleczni szczypiorniści
- Sukces tenisistek
"ECHO GMINY" Kwiecień - Czerwiec 2012 czytaj ›› (PDF) (2012-07-15)


Ogród Doświadczeń im. Stanisława LemaWakacyjna propozycja Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie. Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie organizuje 24 lipca br. wyjazd do Krakowa do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema oraz Muzeum Inżynierii Miejskiej. Ogród Doświadczeń został założony w czerwcu 2007 roku. Na sześciohektarowym obszarze znajduje się 60 stanowisk eksperymentalnych z zakresu optyki, akustyki i mechaniki. Poprzez bezpośrednie doświadczenie zwiedzający poznają prawa przyrody odczuwając je własnymi zmysłami. Uczestnicy wezmą także udział w warsztatach z orientacji w terenie - "W poszukiwaniu zaginionej szkatułki" oraz obejrzą wystawę makiet i modeli wykonanych z klocków Lego. Dodatkowe informacje o Ogrodzie Doświadczeń można uzyskać na stronie www.ogroddoswiadczen.pl Podczas wizyty w Muzeum Inżynierii Miejskiej zwiedzający obejrzą tamtejsze zbiory muzealne oraz wezmą udział w zajęciach edukacyjnych – "Budujemy poduszkowiec" i "Nośniki pisma od Sumerów do średniowiecza". Na ekspozycjach prezentowany jest np. tramwaj konny z 1882 r. , kolekcja krajowych samochodów i motocykli. Bardziej szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Propozycja skierowana jest głównie do dzieci i młodzieży, chociaż osoby dorosłe także mogą znaleźć w powyższej propozycji coś dla siebie. Koszt całego przedsięwzięcia wynosi 30 złotych. Osoby, które zechcą poznać dodatkowe atrakcje (np. żyroskop) będą mogły już na miejscu dokupić sobie bilet w cenie 5,50 zł. Wyjazd autokaru w dniu 24 lipca (wtorek) o godzinie 7.00 z parkingu obok Zespołu Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum w Skrzyszowie. Przewidywany powrót – godzina 20.00 Zgłoszenia oraz wpłaty przyjmuje Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie do 20 lipca br. Gminne Centrum Kultury i Bibliotek - 14 6745508 Elżbieta Płaneta - 697917188. (Informacja: Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie 2012-07-12)


Gmina Skrzyszów w obiektywie mojej kameryStowarzyszenie Przyjaciół Gminy Skrzyszów zaprasza do konkursu Gmina Skrzyszów w obiektywie mojej kamery
REGULAMIN KONKURSU

1. Celem konkursu jest nagranie telefonem komórkowym, aparatem cyfrowym lub kamerą trzyminutowej reklamy Gminy Skrzyszów, zachęcającej odbiorców do odwiedzin Ziemi Skrzyszowskiej w celach rekreacyjnych, znalezienia tutaj "własnego miejsca na Ziemi", prowadzenia na tym terenie działalności gospodarczej oraz pobudzanie mieszkańców do twórczego działania.
2. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Skrzyszów działające przy Urzędzie Gminy w Skrzyszowie.
3. Czas trwania konkursu: 15.06.2012 do 15.08.2012 rok. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Dożynek Gminnych w Łękawicy w sierpniu 2012 roku Dokładny termin zostanie uczestnikom podany przez organizatora.
4. Warunki uczestnictwa:

›› w konkursie biorą udział mieszkańcy Gminy Skrzyszów
›› wypełnienie kwestionariusza zgłoszeniowego (pobierz regulamin i kartę zgłoszenia ››) i odesłanie go na adres e-mail stowarzyszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
›› każdy z uczestników może dostarczyć tylko jedną, nigdzie wcześniej nie udostępnianą, reklamę nakręconą telefonem komórkowym, aparatem cyfrowym lub kamerą.
›› prace winny być zapisane na nośnikach DVD, lub pendrive USB
›› do pracy należy dołączyć swoje dane osobowe i adresowe, numer telefonu kontaktowego i ewentualnie swój e-maill.
›› prace należy dostarczyć do organizatora osobiście lub pocztą tradycyjną na adres Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Skrzyszów 33-156 Skrzyszów 642
›› ostateczny termin dostarczenia prac: 15 sierpnia 2012 rok.
›› nadesłanie autorskich prac jest równoznaczne z uznaniem regulaminu oraz udzieleniem prawa do nieodpłatnego wykorzystania prac w ramach działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Skrzyszów
›› udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu oraz w celach promujących Gminę Skrzyszów (ustawa o ochronie danych osobowych dn. 29.08.1997 r., Dz. U. nr 133, poz. 833 z późn. zm.)

5. Organizator przewiduje trzy nagrody pieniężne.
6. Oceny prac i wyłonienia zwycięzców dokona jury powołane przez organizatora.
7. Decyzje jury są ostateczne.
8. Nagrodzone reklamy oraz te, które zostały nadesłane na konkurs zostaną umieszczone na serwisie społecznościowym.
9. Organizator zastrzega sobie prawo do nie udostępniania reklam godzących w dobre imię innych osób lub instytucji czy też zawierających treści niezgodne z zasadami moralnymi. (Informacja: Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Skrzyszów 2012-07-07)


Lokalizacja kapliczek na terenie gminy. W związku z opracowywaniem gminnej ewidencji zabytków, Urząd Gminy Skrzyszów uprzejmie prosi mieszkańców o zgłaszanie kapliczek znajdujących się na terenie gminy, które powinny zostać wpisane tej ewidencji. Spis przeprowadza się w celu weryfikacji i klasyfikacji poszczególnych kapliczek, a także uzupełnieniu brakujących danych. Wszelkie informacje o danej kapliczce oraz jej lokalizacje prosimy składać do Urzędu Gminy w pokoju nr 5 w godzinach w godzinach: pon. 9.00-17.00, wt.-piąt. 7.30-15.30. (Informacja: Urząd Gminy w Skrzyszowie 2012-07-04)


Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnegoWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Od 2 lipca 2012 roku w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Łękawicy funkcjonuje nieodpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Dostępne są kule, balkoniki, drabinki oraz wanienki do mycia głowy. Sprzęt wypożyczany będzie osobom z terenu naszej gminy w nagłych wypadkach. Wypożyczenie przewidziane jest na na okres jednego miesiąca do czasu zrealizowania własnego wniosku refundowanego z Narodowego Funduszu Zdrowia. Wypożyczalnia prowadzona jest przez Klub Kobiet Kreatywnych "GRACJA", a sprzęt został zakupiony z projektu "Rodzina w obliczu niepełnosprawności – jak radzić sobie ze sprawowaniem opieki domowej" ze środków fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej – w ramach Programu Wspierania Aktywności Lokalnej na Terenach Wiejskich "Razem możemy więcej". Informacje dotyczące wypożyczania sprzętu dostępne są w dyżurce pielęgniarskiej Ośrodka Zdrowia w Łękawicy. tel.: 14 67 44 011. ZWRACAMY SIĘ Z PROŚBĄ DO WSZYSTKICH OSÓB POSIADAJĄCYCH NIEUŻYWANY SPRZĘT REHABILITACYJNY O PRZEKAZYWANIE GO DO WYPOŻYCZALNI, ABY MÓGŁ POSŁUŻYĆ W POTRZEBIE INNYM OSOBOM. (Informacja: Klub Kobiet Kreatywnych 2012-07-04)


Trasa turystycznaNOWOŚĆ! Trasa turystyczna. Szynwałd można zwiedzać trasą turystyczną która przebiega po obu stronach drogi, Tarnów – Ryglice. Można na niej zwiedzać szereg zabytkowych kapliczek i krzyży przydrożnych których jest tylko na tym szlaku 14. Na tej trasie jest również piękny zabytkowy kościół zbudowany w 1918 roku oraz stary cmentarz. Trasa ta przebiega przez dolinę potoku "Wątok" gdzie można również podziwiać piękno Szynwałdzkiej przyrody, szczegółowy opis i fotoprzewodnik znajdziesz w zakładce Trasa turystyczna Trasa turystyczna oraz w prezentacji trasy na mapie internetowej. (2012-07-03)


Archiwum artykułów: 2012 - Czerwiec

Nowa biblioteka w Szynwałdzie. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozytywnie rozpatrzył wniosek Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie i przyznał dofinansowanie na Budowę biblioteki w Szynwałdzie w kwocie 1 000 000 zł. Środki pochodzą z Programu Wieloletniego Kultura+, priorytet "Biblioteka+ Infrastruktura Bibliotek". Obsługa priorytetu została powierzona Instytutowi Książki w Krakowie. Celem Programu jest wzmocnienie potencjału i roli gminnych bibliotek publicznych. Priorytet ma na celu przekształcenie bibliotek gminnych w nowoczesne centra dostępu do wiedzy, kultury oraz ośrodki życia społecznego. Kultura Plus jest uchwalonym przez Radę Ministrów wieloletnim programem rządowym na lata 2011-2015. Realizacja inwestycji rozpocznie się we wrześniu i prowadzona będzie przy udziale i wsparciu Urzędu Gminy w Skrzyszowie. W budynku m. in. znajdować się będzie sala teatralna, pracownia multimedialna i kawiarenka internetowa. (Informacja: Gminne Centrum Kultury i Bibliotek 2012-06-27)Projekt nowej Biblioteki w Szynwałdzie


XIII FESTYN RODZINNY W SKRZYSZOWIE. W niedzielę 24 czerwca 2012 roku odbył się festyn rodzinny, na festynie wystąpiła znana piosenkarka Majka Jeżowska która zaśpiewała między innymi swój przebój "Wszystkie dzieci nasze są". Swoje piosenki zaprezentował zespół muzyczny "MAGNIFICAT" i Skrzyszowski zespół "ADA i AGNIESZKA". Dla dzieci było szereg atrakcji takich jak przejażczka na kucyku, zjeżdżalnia, trampolina. Odbył się turniej szachowy o puchar ks. proboszcza. Na loterii było do wygrania ponad 70 nagród, najcenniejsze były dwa rowery i telewizor LCD, zobacz więcej filmów z festynu w YouTube na kanale SzynwałdTV ›› (fot. Plebanek S. 2012-06-26)

Majka Jeżowska - Wszystkie dzieci nasze są

Zespół "ADA i AGNIESZKA" - Szklana pogoda

Zobacz wszystkie zdjęcia w Galerii z XIII FESTYNU RODZINNEGO W SKRZYSZOWIE ››
Majka Jeżowska Skrzyszowski zespół
Zespół muzyczny Zabawy dla dzieci

Ochotnicza Straż Pożarna w Szynwałdzie125 rocznica powstania Ochotniczej Straży Pożarnej. W niedzielę 1 lipca 2012 roku odbędzie się uroczystość 125 rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Szynwałdzie. Specjalna msza święta zostanie odprawiona o godzinie 13:00 w kościele parafialnym a kazanie wygłosi ksiądz Zbigniew Ryznar były proboszcz Szynwałdu. Po mszy świętej zostanie poświęcona figura świętego Floriana patrona strażaków która stanie na placu przed remizą. Po wystąpieniach zaproszonych gości i części artystycznej odbędzie się o godzinie 19:00 zabawa taneczna. Do powstania Ochotniczej Straży Ogniowej w 1887 roku przyczynił się ówczesny ksiądz proboszcz Aleksander Siemieński. Obecnie jednostka OSP w Szynwałdzie od 17 lutego 2012 roku została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Jest to druga jednostka w Gminie Skrzyszów należąca do tego systemu, czytaj więcej w zakładce ›› Straż Pożarna (OSP) Straż Pożarna (OSP) (fot. Plebanek S. 2012-06-25)


Życzenia na Dzień Ojca

Tatusiu w dniu Twego święta,
Twoja córeczka o Tobie pamięta.
I nieważne kiedy, nieważne gdzie,
nigdy nie przestanie kochać Cię.
Kochany Tato, zacznijmy zwyczajnie,
że z Tobą w domu zawsze jest fajnie.
I w deszcz, i słońce, w smutku, w radości,
wspierasz i uczysz szczęścia i miłości.
Dzisiaj za wszystko chcemy Ci dziękować
i skromną laurkę Tobie podarować.
Tatusiowi Drogiemu,
zawsze uśmiechniętemu.
Przesyłamy jakby z procy,
sto całusów z całej mocy!
Twoje dzieci Cię kochają
i za bohatera mają!

(2012-06-23)


XIII FESTYN RODZINNY W SKRZYSZOWIE. Na terenie kompleksu szkolnego Szkoły Podstawowej Nr 1 i Gimnazjum w niedzielę 24 czerwca 2012 roku odbędzie się festyn rodzinny. Rozpoczęcie o godzinie 14:00, następnie odbędzie się turniej szachowy o puchar ks. proboszcza, wystąpią również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr. 2 w Skrzyszowie. Wystąpi także "ADA i AGNIESZKA" z zespołem muzycznym, dla dzieci będzie atrakcyjny pokaz baniek mydlanych. O 16:00 wystąpi zespół muzyczny "MAGNIFICAT", a największą atrakcją i zarazem gościem specjalnym będzie Majka Jeżowska. Dla dzieci będą takie atrakcje jak przejażczka na kucyku, zjeżdżalnia, trampolina. O godzinie 19:00 będzie rozstrzygnięcie loterii fantowej a od 20:00 do 24:00 zabawa taneczna na której zagra zespół "AFTER DAY" (fot. www.skrzyszow.pl 2012-06-17)


Całoroczny kurs języka angielskiego dla najmłodszych eProti. Wójt Gminy Skrzyszów zakupił dla wszystkich dzieci w wieku 3 - 8 lat licencje dostępu do platformy e-learningowej ,"Całoroczny kurs języka angielskiego dla najmłodszych eProti", dające możliwość użytkowania e -kursu od 28.06.2012r. do 27.06.2013r. Zostało zakupione 223 sztuki papierowych licencji, które zostaną przekazane najmłodszym dzieciom w przedszkolach i szkołach z terenu naszej gminy. (Informacja: Gmina Skrzyszów 2012-06-15)


Projekt KORBA – Zakręcić się i zmienić rzeczywistość. Fundacja Rozwoju Społecznego DEMOS zaprasza do udziału w 4. edycji Projektu KORBA skierowanego do Młodych Liderów w wieku od 13 do 19 roku życia z czterech województw: Śląskiego, Opolskiego, Dolnośląskiego i Małopolskiego. Na pierwszy etap – jednodniowe warsztaty w stolicy każdego z województw programu - zaprosimy aż 300 osób! Szukamy ludzi kreatywnych, ambitnych, gotowych do nadzwyczajnych działań.

Aby wysłać zgłoszenie należy wejść na stronę internetową www.projektkorba.pl i wypełnić dwa formularze. Stawka jest wysoka. Na 100 najaktywniejszych uczestników czekają dynamiczne wyjazdowe warsztaty wakacyjne i współpraca z doświadczonym tutorem podczas organizacji własnego projektu. Dla najlepszych przygotowano atrakcyjne multimedialne nagrody i prestiżowe certyfikaty! Na zgłoszenia czekamy do 15 czerwca 2012. Projekt jest CAŁKOWICIE BEZPŁATNY i umożliwia nie tylko zdobycie umiejętności liderskich i wiary we własne możliwości, ale przeżycia niesamowitej przygody, wielkich przyjaźni i kreacji pozytywnych zmian we własnym otoczeniu więcej szczegółów na stronie www.projektkorba.pl. (Informacja: Gmina Skrzyszów 2012-06-15)


Rozpoczęcie budowy zbiornika retencyjnego w Skrzyszowie

(2012-06-07)


Zobacz foto i wideo reportaż z X JUBILEUSZOWEGO SZKOLNEGO FESTYNU RODZINNEGO zorganizowanego przez Zespół Szkoły Podstawowej nr. 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie. Festyn odbył się w niedzielę 3 czerwca 2012 roku, zobacz wszystkie zdjęcia w galerii ›› (fot. Plebanek S. 2012-06-04)

Mecz drużyn rodzinnych

Dziecięcy zespół szkolny

Zespół "Retro"

Zobacz wszystkie zdjęcia w Galerii z X JUBILEUSZOWEGO SZKOLNEGO FESTYNU RODZINNEGO ››
X jubileuszowy festyn rodzinny X jubileuszowy festyn rodzinny
X jubileuszowy festyn rodzinny X jubileuszowy festyn rodzinny

XIV Rajd Rowerowy o Puchar Wójta Gminy Skrzyszów 2012. W sobotę 2 czerwca rozpoczął się już XIV rajd rowerowy. Przed startem ks. proboszcz z parafii Skrzyszów poświęcił rowery i udzielił błogosławieństwa na drogę. Wszyscy uczestnicy wystartowali spod Urzędu Gminy, następnie trasa prowadziła tzw. starym gościńcem i drogą na Pilzno do Szynwałdu. W Szynwałdzie trasa przebiegała drogą główną i tzw. drogą na Świdzińskiego do leśniczówki w Trzemesnej gdzie był krótki odpoczynek. Następny etap rajdu przebiegał dalej przez Trzemesnę, Łękawicę i zakończenie nastąpiło w lesie Kruk w Skrzyszowie. Po rajdzie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani kiełbaską z grilla i herbatą. Później zostały wręczone puchary i dyplomy dla zwycięzców rajdu, a wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali również dyplomy uczestnictwa w rajdzie. (fot. Plebanek S. 2012-06-03)

Zobacz wszystkie zdjęcia w Galerii z XIV Rajdu Rowerowego ››
XIV Rajd Rowerowy o Puchar Wójta Gminy Skrzyszów 2012 XIV Rajd Rowerowy Skrzyszów 2012
XIV Rajd Rowerowy Skrzyszów 2012 XIV Rajd Rowerowy o Puchar Wójta Gminy Skrzyszów 2012

Na Dzień Dziecka ślę życzenia, aby serduszko Twoje gorące byłoDziecko zawsze jak słońce... A uśmiech Twój radosny przypominał zapach wiosny... Wierząc że jesteś tą osobą, chciałbym każdą chwilę spędzać z Tobą. W Twych objęciach kłaść się spać, razem z Tobą rano wstać, obok Ciebie zawsze być, właśnie z Tobą pragnę żyć! Dziś się wszystko w lepsze zmienia, lepsza staje się rodzinka, jaka jest już twoja minka? Jest zapewne już radosna!!! (2012-06-01)


Archiwum artykułów: 2012 - Maj

X JUBILEUSZOWY FESTYN RODZINNY. Pani dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej nr. 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie oraz, grono pedagogiczne, uczniowie i Rada Rodziców zapraszają na X jubileuszowy festyn rodzinny. Który odbędzie się w niedzielę 3 czerwca 2012 roku na placu koło szkoły w godzinach od 15:00 do 21:00. Uczniowie zaprezentują swoje możliwości artystyczne, będzie dużo dobrej zabawy i atrakcji związanych z festynem. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Szynwałdu, dzieci z rodzicami, absolwentów szkoły i wszystkich którzy chcą spędzić wolny czas na zabawie. (2012-05-27)


ŻYCZENIA NA DZIEŃ MATKI!

Mamo -Ty mnie życia uczyłaś,
wszystko co miałaś mi poświęciłaś,
nikt nie ofiaruje mi nigdy więcej,
dziś Ci więc daje serce w podzięce!

Nie umiem mówić głośno,
jak kocham i co czuję...,
więc patrząc Mamie w oczy,
cichutko... podziękuję.

Lecz jeden dzień szczególnie
swym blaskiem w maju kusi:
dla jednych to - Dzień Matki,
a dla mnie - Dzień Mamusi.

Któż nad moją kołyską
czuwał nieraz w noc ciemną.
Któż gorąco się modląc
łzy wylewał nade mną.

(2012-05-26)


XIV Rajd Rowerowy o Puchar Wójta Gminy Skrzyszów 2012XIV Rajd Rowerowy o Puchar Wójta Gminy Skrzyszów 2012. Rajd odbędzie się w sobotę 2 czerwca start przed Urzędem Gminy w Skrzyszowie, zbiórka o godzinie 8:30. Rozpoczęcie rajdu o godzinie 9:15 na trasie: Skrzyszów – Szynwałd, w Trzemesnej krótki odpoczynek, Łękawica i zakończenie rajdu w Skrzyszowie w lesie kruk. Zakończenie i wręczenie pucharów Wójta Gminy i dyplomów nastąpi o 12:30 na zakończenie będzie ognisko i poczęstunek kiełbaską z grilla. Na rajd zapraszają Wójt Gminy Skrzyszów, Akcja Katolicka w Skrzyszowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Skrzyszowie, Zespół Szkoły Podstawowej nr. 1 i Gimnazjum w Skrzyszowie i Nadleśnictwo Gromnik. (Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za wypadki podczas imprezy). (2012-05-20)


Klub Kobiet Kreatywnych Gracja zaprasza do udziału w szkoleniu pt. ,"Rodzina w obliczu niepełnosprawności - jak radzić sobie ze sprawowaniem opieki domowej" Klub Kobiet Kreatywnych GRACJA zaprasza do udziału w szkoleniu - na temat prawidłowej opieki nad osobą niepełnosprawną oraz obłożnie chorą lub starszą w domu, przez domowników i innych członków rodziny w ramach projektu pt. ,,Rodzina w obliczu niepełnosprawności - jak radzić sobie ze sprawowaniem opieki domowej". Szkolenie przeznaczone jest dla domowników i innych członków rodziny osoby niepełnosprawnej lub chorej. Czas trwania warsztatów: 5h - podzielone na 2 dni (wykłady, zajęcia praktyczne). Szczegółowe informacje można uzyskać w godzinach pracy urzędu w pokoju nr 8.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ, Szynwałd:
- 19 czerwca o godz. 17:00
- 21 czerwca o godz. 17:00
Spotkania poprowadzą: Magdalena Iwaniec – pedagog medyczny, pielęgniarka z wieloletnim doświadczeniem w pracy nad przewlekle chorymi, Barbara Węgrzynowicz – psycholog, Marta Piętowska - rehabilitant. (Informacja: www.skrzyszow.pl 2012-05-17)


Wójt Gminy Skrzyszów i Ochotnicza Straż Pożarna w Skrzyszowie Zapraszają 19 - 20 maja na DWUDNIOWY FESTYN STRAŻACKI. Start Sobota godz. 18:00 - Zabawa taneczna Niedziela godz. 14:00 - zabawa dla dzieci godz. 18:00 - zabawa taneczna Miejsce plac przy Remizie OSP. (Informacja: www.skrzyszow.pl 2012-05-16)


Wójt Gminy Skrzyszów i Ochotnicza Straż Pożarna w Skrzyszowie Zapraszają 19 - 20 maja na DWUDNIOWY FESTYN STRAŻACKI. Start Sobota godz. 18:00 - Zabawa taneczna Niedziela godz. 14:00 - zabawa dla dzieci godz. 18:00 - zabawa taneczna Miejsce plac przy Remizie OSP. (Informacja: www.skrzyszow.pl 2012-05-16)


PROGRAM WSPIERANIA AKTYWNOŚCI LOKALNEJ NA TERENACH WIEJSKICH "Razem Możemy Więcej"

Klub Kobiet Kreatywnych Gracja ogłasza nabór do projektu

"Rodzina w obliczu niepełnosprawności – jak radzić sobie ze sprawowaniem opieki domowej". Projekt będzie realizowany od 7 maja 2012 do 23 lipca 2012 r, na terenie gminy Skrzyszów.

Przewiduje on
›› przeprowadzenie w pięciu miejscowościach: Skrzyszów, Ładna, Pogórska Wola, Szynwałd i Łękawica - cyklu spotkań edukacyjnych i warsztatów, których tematem będzie przybliżenie wiedzy na temat prawidłowej opieki nad osobą niepełnosprawną oraz obłożnie chorą lub starszą w domu przez domowników i innych członków rodziny.
›› utworzenie nieodpłatnej mini wypożyczalni sprzętu ułatwiającego opiekę nad niepełnosprawnym (np. drabinki do podciągania, kule łokciowe i podpachowe, balkoniki, wanienki do mycia głowy w łóżku).
›› w ramach zakresu rzeczowego projektu planuje się również wydanie broszury zawierającej najważniejsze informacje i porady związane z opieką domową. Przekazana będzie ona nieodpłatnie uczestnikom projektu, oraz udostępniona w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Skrzyszowie, gminnych ośrodkach zdrowia oraz umieszczona na naszej stronie internetowej, czytaj cały program projektu ›› (Informacja: Klub Kobiet Kreatywnych Gracja 2012-05-15)


Szanowni Rolnicy, Hodowcy zwierząt gospodarskich

W związku z niepokojącym wzrostem liczby przypadków nielegalnego stosowania mączek mięsno - kostnych w żywieniu zwierząt gospodarskich oraz stanowczym pismem skierowanym w tej sprawie przez Komisję Europejską do Rządu RP informuję, co następuje: Zakaz stosowania mączek mięsno - kostnych w żywieniu zwierząt gospodarskich nie został zniesiony i nie przewiduje się jego odwołania. Nadal obowiązuje bezwzględny zakaz stosowania mączek mięsno – kostnych w żywieniu zwierząt gospodarskich. Każdy rolnik, który podejmuje decyzję o nielegalnym zastosowaniu w żywieniu zwierząt gospodarskich mączek mięsno - kostnych, musi liczyć się z dotkliwymi sankcjami finansowymi i karnymi, między innymi:

- zgłoszeniem nielegalnej działalności do organów ścigania,
- przeszukaniem gospodarstwa z udziałem Policji, na okoliczność nielegalnego posiadania mączek mięsno - kostnych,
- nałożeniem przez Sąd kary grzywny w wysokości nawet ponad 1 mln złotych,
- zniszczeniem paszy, w której stwierdzono obecność mączek mięsno - kostnych na koszt właściciela,
- blokadą stada zwierząt wraz z zakazem ich sprzedaży i wprowadzania do obrotu.

W konsekwencji blokady, zwierzęta będą kierowane do uboju w rzeźniach, a otrzymane produkty będą poddawane utylizacji na koszt właściciela lub przeznaczane do produkcji karm dla zwierząt domowych lub mięsożernych zwierząt futerkowych. Biorąc pod uwagę powyższe, przypominam Państwu, że zastosowanie mączek mięsno - kostnych w żywieniu zwierząt gospodarskich naraża rolnika na ogromne straty finansowe oraz poważne problemy natury karno - administracyjnej. Użycie do żywienia zwierząt mączek mięsno - kostnych jest przestępstwem zagrożonym, według prawa polskiego, karą grzywny, karą ograniczenia wolności do roku lub obiema karami łącznie.Z-ca Głównego Lekarza Weterynarii Jarosław Naze (2012-05-12)


KOMUNIKAT MAŁOPOLSKIEGO WOJEWÓDZKIEGO LEKARZA WETERYNARII W KRAKOWIE
Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że na terenie województwa małopolskiego w dniach od 10 do 17 maja 2012 r. zostanie przeprowadzone ochronne szczenienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie. Szczepienie lisów będzie wykonane za pomocą przynęt zawierających szczepionkę doustną, która zostanie zrzucona w wyżej wymienionym okresie z samolotów. Przynęta jest mieszaniną mączki rybnej, tłuszczu kokosowego, wosku i tetracykliny w kolorze
szarozielonym. W jej wnętrzu umieszczona jest plastikowa kapsułka zawierająca wirus szczepionkowy z opisem zawartości.
W okresie wykonywania szczepień i 14 dni po zrzuceniu szczepionki
1) nie wchodzić na teren lasu,
2) zachować ostrożność w czasie pobytu na polach i terenach przyleśnych oraz w wąwozach i jarach,
3) nie dotykać, nie podnosić, a tym hardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz
szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa. W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej.
4) kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii, w celu poddania zwierzęcia obserwacji.
5) nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w bezpiecznym kagańcu.
W celu skutecznego i bezpiecznego przeprowadzenia szczepień, proszę wszystkich mieszkańców
województwa o dostosowanie się do obowiązujących w tym zakresie przepisów i zaleceń.

MAŁOPOLSKI WOJEWÓDZKI LEKARZ WETERYNARII KRZYSZTOF ANKIEWICZ (2012-05-08)


Zbiórka odpadów wielkogabarytowychZbiórka odpadów wielkogabarytowych. Wójt Gminy Skrzyszów informuje, że w dniach 07 do 11 maja czyli od poniedziałku do piątku na terenie Gminy Skrzyszów organizowana jest BEZPŁATNA akcja zbiórki odpadów wielkogabarytowych. W związku z powyższym odpady wielkogabarytowe (stare meble, szafy, wersalki, sprzęt elektryczny i AGD, itp.) należy wywieźć na wyznaczone miejsce, w Szynwałdzie jest to plac przy skupie zwierząt na Bazie GS. (2012-05-04)


Uroczyste obchody 221 rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja. Uroczystości rocznicowe uchwalenia konstytucji 3 maja w Skrzyszowie rozpoczęły się mszą świętą za ojczyznę w kościele parafialnym. Po mszy poczty sztandarowe i goście przeszli pod Pomnik Wdzięczności gdzie odbył się apel poległych. Uroczyste przemówienie wygłosił wójt Gminy Marcin Kiwior, Roman Ciepiela wicemarszałek województwa oraz posłanka Urszula Augustyn. Pod pomnikiem goście i przedstawiciele wszystkich szkół gminy złożyli wiązanki i kwiaty, uroczystość uświetniła strażacka orkiestra dęta. (fot. Plebanek S. 2012-05-03)

Uroczyste przemówienie wójta Gminy Skrzyszów Marcina Kiwiora

Delegacje OSP z Gminy Skrzyszów Delegacja przedstawicieli Gminy Skrzyszów
Uroczystości przed pomnikiem Pomnikiem Wdzięczności Występy okolicznościowe dzieci w strojach ludowych
Zobacz więcej zdjęć w Galerii ››

Archiwum artykułów: 2012 - Kwiecień

Konkurs "Mistrz Matematyki I – III" odbył się 19 kwietnia w Zespole Szkoły Podstawowej nr. 1 im. Armii Krajowej i Gimnazjum w Szynwałdzie. W konkursie brały udział klasy podstawowe od I – III, organizatorami były pani Maria Chwistek i pani Lucyna Stec. W pierwszym etapie zostało wybranych po trzech najlepszych uczniów z każdej z klas od I do III a do drugiego etapu przystąpiło 18 najlepszych uczniów. Dla uczniów z poszczególnych klas przygotowano zadania które trzeba było rozwiązać w ciągu 45 minut. W składzie zespołu oceniającego prace były panie, mgr. Lucyna Hajduk, mgr. Barbara Wiech, mgr. D. Gębica oraz mgr Edyta Górka. Uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki i wyrównany poziom wiedzy i dlatego uczniowie musieli rozwiązać dodatkowe zadania aby można było wyłonić zwycięzców. "Mistrzem Matematyki" klasy I została Kinga Miczek z klasy Ia, "Mistrzem Matematyki" klasy II została Małgorzata Plebanek z klasy IIa, "Mistrze Matematyki" klasy III został Szymon Magdziarczyk z klasy IIIa. (fot. www.skrzyszow.pl 2012-04-25)

Kinga Miczek Ia

Małgorzata Plebanek IIa

Szymon Magdziarczyk IIIa


"ECHO GMINY" Nowy 5 numer, Styczeń – Marzec 2012
Spis treści – strony:
3. Gminne drogi z nową nawierzchnią
- Tańsze ciepło
4. Plany inwestycyjne w 2012 roku
- Gmina na piątkę
- Ostateczna wersja koncepcji potoku Wątok
5. Przedszkola dla wszystkich maluchów
- Wsparcie dla uzdolnionych uczniów
- Niskie podatki dla rolników
- "Powodziówka" na drogi
6. Gimnazjum w Szynwałdzie najlepsze w rankingu gimnazjów powiatu tarnowskiego
- Wójt gminy Skrzyszów przekazał tarnowskiej Policji komputery
- Zmienią się centra wsi
7. Nowy system gospodarki odpadami
- Mały Uniwersytet Skrzyszowski
8. Transplantacja tematem spotkania w ZSOiZ w Skrzyszowie
- Oszczędniej w nocy
9. Bezpłatne kursy prawa jazdy kategorii B i C dla uczniów ZSOiZ w Skrzyszowie
- Działaj lokalnie
- Jaś się uczył, a Janek był na uniwersytecie
10. Spojrzenia
- W rytmie serca
11. Konkurs fotograficzny PEJZAŻ Z KOBIETĄ
- W rytmie tańca
12. Kościół pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Szynwałdzie (Czym chata bogata...)
13. Pasjonat z przypadku
- Katarzyna Galus laureatką Tarnowskiego Plebiscytu Sportowego
14. Katarzyna Galus laureatką Tarnowskiego Plebiscytu Sportowego
- Turniej Szachowy "O Puchar Starosty Tarnowskiego i Wójta Gminy Skrzyszów"
- Wyniki rozgrywek w Turnieju o Puchar Wójta w halowej piłce nożnej młodzików
15. I Zawody Narciarskie o Puchar Starosty Tarnowskiego - Lubinka 2012

"ECHO GMINY" Styczeń - Marzec 2012 czytaj ›› (PDF) (2012-04-18)


Koncert zespołu "Dzień Dobry". W niedzielę 15 kwietnia odbył się koncert zespołu "Dzień Dobry" w Szkole Podstawowej nr. 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie. Zespół zaprezentował utwory Marka Grechuty w swojej aranżacji były to między innymi: Nie dokazuj, Dni których nie znamy, Dzień dobry panie Marku, Będziesz moją panią. Zespół wystąpił w składzie, Piotr Mirecki – śpiew, gitara, Krzysztof Maciejowski – śpiew, skrzypce, Małgorzata Stachura – śpiew, gitara basowa, Stanisław Janeczko – akordeon, Jan Stachura, gitara. Po koncercie można było kupić płytę zespołu pod tytułem "DZIEŃ DOBRY panie marku" i otrzymać autografy wszystkich członków zespołu. (2012-04-16)

Piosenka zespołu "Dzień dobry" pod tytułem - Będziesz moją Panią

Piosenka zespołu "Dzień dobry" pod tytułem - Świecie nasz


Regionalne strony wwwNOWOŚĆ. Regionalne strony www w tej zakładce znajdziesz ponad 60 linków do stron związanych z naszą miejscowością. Oraz do stron które mogą być przydatne w uzyskaniu przez internet potrzebnych informacji. Znajdziesz tam adresy między innymi stron internetowych szkół z całej gminy, klubów sportowych, serwisy parafialne. Jak również instytucji państwowych takich jak szpitale, sądy, Starostwo Powiatowe w Tarnowie. (2012-04-14)


Budowa zbiornika retencyjnego w Skrzyszowie. W dniu 4 kwietnia w Tarnowskiej Agendzie Urzędu Marszałkowskiego został podpisany dokument który umożliwia rozpoczęcie budowy zbiornika retencyjnego w Skrzyszowie. Wykonawcą będzie konsorcjum firm na czele z Budimex S.A., budowa zbiornika ma trwać 2 lata. Zbiornik w kształcie litery V ma mieć powierzchnię ponad 20 h. i będzie przyjmował wodę z potoku Korzeń jednego z głównych dopływów Wątoku. W planach jest wykonanie zapory o długości 224 m. wysokości 10,5 m. i szerokości w koronie 5,5 m. oraz wieży żelbetowej o wysokości 8 m. Zostanie również wykonany system ostrzegawczy na wypadek awarii i dwie drogi obok odnóg zbiornika i droga na wale o łącznej długości 3 km. Całkowita pojemność zbiornika wyniesie 759 000 m³ wody a pojemność przeciw powodziowa 206 000 m³. Koszt inwestycji wyniesie 14 500 000 zł. z czego 85% kosztów pokryte zostanie z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego a 15% kosztów poniesie województwo. (2012-04-10)


Święta WielkanocneŻyczymy radosnych Świąt Wielkanocnych w dzień zmartwychwstania Pańskiego budzącego się do życia wiary wypełnionej nadzieją. Niech Wam miłe będą świąteczne chwile, ksiądz wam święta błogosławi, niech cieszą Wasze oczy kolorowe pisanki i wielkanocne baranki. Dużo szczęścia i radości, które niechaj zawsze gości w dobrym sercu, w jasnej duszy i niechaj wszystkie żale zagłuszy. Wszystkiego dobrego, jajka wielkiego malowanego. Niech się w śmigus - dyngus woda na Was leje, oby zdrowie dopisało i jajeczko smakowało. Byśmy w święta byli razem jak nam na Wielkanoc zwyczaj każe, niech radosne Alleluja będzie dla Was ostoją miłości i wiary. (2012-04-07)


Wojewódzki etap XX edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCKWojewódzki etap XX edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK 23.03.2012 r. w Okręgowym Zarządzie PCK w Krakowie odbył się wojewódzki etap XX edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Uczniowie rozwiązywali test zawierający 40 pytań dotyczących istniejących zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia, ochrony środowiska oraz zasad zdrowego żywienia. Komisja konkursowa oceniała również akcje prozdrowotne zorganizowane na terenie szkoły lub w środowisku lokalnym przez młodzież biorącą udział w olimpiadzie. Uczeń Zespołu Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie – Patryk Gębica zajął II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Został uhonorowany okolicznościową statuetką oraz dyplomem gratulacyjnym. Do udziału w zmaganiach konkursowych przygotowywała go pani mgr Zofia Skruch. Nie jest to pierwszy sukces Patryka. W ubiegłym roku szkolnym w etapie wojewódzkim tej olimpiady zajął I miejsce i reprezentował województwo małopolskie na szczeblu centralnym w Zgierzu. Gratulujemy Patrykowi i życzymy aby po rozpoczęciu nauki w szkole średniej kontynuował działania związane z promocją zdrowego stylu życia. (Informacja i fot. : Gmina Skrzyszów 2012-04-04)


Szkoła Podstawowa nr. 2 w Szynwałdzie

Zamknięcie Szkoły Podstawowej nr. 2 w Szynwałdzie. Uchwałą Rady Gminy z dnia 27 marca 2012 roku Szkoła Podstawowa nr. 2 w Szynwałdzie na Świniogórze zostanie zamknięta z powodu małej liczby uczniów i dużych kosztów utrzymania. Gmina dopłacała do szkoły około 300 000 złotych rocznie, w szkole uczyło się 18 uczniów w tym 7 z sąsiednich wsi. Od 1 września uczniowie z tej szkoły będą się uczyć w Zespole Szkoły Podstawowej nr. 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie gdzie będą mieli lepsze warunki do nauki. Szkoła jest dobrze wyposażona i ma kompleks sportowy z boiskami o sztucznej murawie, gmina zobowiązała się zapewnić bezpłatny dojazd uczniom do szkoły. Czytaj Uzasadnienie ›› do uchwały Nr. XII/142/11 Rady Gminy Skrzyszów z dnia 29 grudnia 2011 r. w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej nr. 2 w Szynwałdzie. (fot. Plebanek S. 2012-04-03)


Prezentacja Palm WielkanocnychPrezentacja Palm Wielkanocnych. W piątek 30. marca na sali gimnastycznej każda klasa zaprezentowała wykonaną przez siebie PALMĘ WIELKANOCNĄ. Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania i zademonstrowały bardzo okazałe, nie tylko pod względem wielkości, ale i staranności wykonania Palmy. Zgodnie z regulaminem większość klas zaprezentowała wiersz lub piosenkę o tematyce świątecznej oraz wystąpiła w barwnym przebraniu. Jury stanęło przed wielkim dylematem, którą Palmę wybrać za najpiękniejszą. Ponieważ okazało się to zupełnie niemożliwe każda praca została nagrodzona. Wykonawcy Palm otrzymali dyplomy, a wszyscy uczniowie słodycze. Dziękujemy Jury za tak miłe podejście do sprawy:). (Informacja i fot.: Zespół Szkoły Podstawowej nr. 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie im. Armii Krajowej 2012-04-02)


Archiwum artykułów: 2012 - Marzec

Inwestycyjne plany w 2012 roku. Kanalizacja, wodociągowanie, budowa kolejnego Orlika czy chodników – to tylko część inwestycji w gminie Skrzyszów w 2012 roku. Ich lista przewiduje wykonanie prac w każdym sołectwie. W Szynwałdzie kontynuowana będzie budowa chodnika w kierunku Skrzyszowa. Będzie to odcinek około 300 metrów. Ocieplony ma być budynek OSP. Niewykluczone, że w tej miejscowości rozpocznie się budowa ekologicznego targu oraz biblioteki i centrum kultury. Władze gminy złożą wnioski na ich dofinansowanie. Ważną inwestycją w Szynwałdzie będzie dokończenie VI etapu wodociągowania i kanalizacji. (...) (Informacja: Gmina Skrzyszów 2012-03-31)


Konkurs na najładniejszą Palmę Wielkanocną w Szkole Podstawowej nr. 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie. Pomysłodawcą konkursu jest dyrekcja i samorząd uczniowski szkoły, jest to sposób na podtrzymanie tradycji i zwyczajów ludowych. Jak mówią organizatorzy celem konkursu jest:

›› kultywowanie i podtrzymywanie tradycji Roku Obrzędowego
›› edukacja dzieci i młodzieży w zakresie poznawania obyczajów i zwyczajów regionalnych
›› ochrona dziedzictwa narodowego i kulturowego - region małopolski
›› włączenie się środowiska szkolnego w obchody Niedzieli Palmowej i Świąt Wielkanocnych na terenie parafii (2012-03-20)


Spektakl Wyjazd do Warszawy na spektakl "Berlin, czwarta rano". Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie proponuje wyjazd do Teatru Muzycznego Roma, 2 czerwca. Spektakl muzyczny "Berlin, czwarta rano" ze scenariuszem i w reżyserii Łukasza Czuja to zaproszenie do zagłębienia się w puls wielkomiejskiej nocy. Bohaterem opowieści jest nocne miasto, wielka metropolia i jej ludzie. Wyprawa przez miasto nocą odsłania mroczne historie bohaterów. Wsiadamy do taksówki i podróżujemy ulicami, trafiamy do nocnego baru, na komisariat, zatrzymujemy się przy pigalaku. Spotykamy wielu ludzi i poznajemy ich ekspresjonistyczne portrety – ludzi groteskowych, nieszczęśliwych, szalonych. Na spektakl składa się 16 songów napisanych przez najwybitniejszych twórców niemieckiego kabaretu: Friedricha Hollaendra, Mischy Spoliansky'ego, Kurta Tucholskiego. Stanowią one punkt wyjścia do opowieści muzycznej, w której wybrane wątki narracje ukazywane są poprzez taniec. W spektaklu występuje dwójka śpiewających aktorów: Katarzyna Zielińska i Kacper Kuszewski, którzy wcielają się w kilkanaście ról. Swoją grą udowadniają, że są profesjonalistami z talentem i świetnym warsztatem. Towarzyszą im tancerze: Anna Głogowska i Rafał Maserak. Wyjazd na spektakl odbędzie się 2 czerwca 2012 (sobota), a jego koszt wynosi 130 zł. Zgłoszenia, wraz z wpłatą, będą przyjmowane do 16 maja w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie. Wyjazd ze Skrzyszowa o godz. 11.00 z parkingu przy Zespole Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum w Skrzyszowie, zaś z Tarnowa o godz. 11.20 z ulicy Goldhammera (postój przy PWSZ). Spektakl rozpoczyna się o godz. 18.00 Scenariusz i reżyseria - Łukasz Czuj, Scenografia i kostiumy - Elżbieta Rokita, Choreografia - Paulina Andrzejewska, Aranżacje i kierownictwo muzyczne - Marcina Partyki. Występują: Katarzyna Zielińska, Kacper Kuszewski, Anna Głogowska, Rafał Maserak. (...) (Informacja i fot.: Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie 2012-04-19)


Zebranie wiejskie. W dniu 18 marca 2012 roku czyli w najbliższą niedzielę o godzinie 12:00 odbędzie się zebranie wiejskie w Remizie OSP Szynwałd. Na zebraniu zostaną poruszone ważne tematy związane z bieżącymi sprawami dotyczącymi wsi, oraz nowe zasady odpłatności za wywóz śmieci z gospodarstw domowych. Na zebranie zaprasza pani sołtys Maria Żywiec. (2012-03-13)


Rozstrzygnięcie IV Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Pejzaż z kobietą". 11 marca 2012 roku odbyło się w Tarnowskim Teatrze wręczenie nagród i wyróżnień oraz wystawa niektórych prac. Organizatorem było Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie a nagrody wręczył osobiście wójt gminy Marcin Kiwior. Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: Kategoria I, I miejsca nie przyznano, II miejsce : KLAUDIA GALUS – Sabrina. III miejsce: ANNA SZEWCZYK- Smacznego. Wyróżnienia: KRZYSZTOF GIEDŹ – Samotność. ANNA KOWALCZYK - Pejzaż z wysportowaną kobietą… MARTYNA KAWULAK - Alice in the wonderland 5, DOMINIKA WAŁASZEK – Jesień. Kategoria II, I miejsce: MICHAŁ KOMUDA – MK79, II miejsce: LESZEK PARADOWSKI - Chabrowe akcenty, III miejsce: ROMAN LIPIŃSKI - Droga do przystanku PKS. Wyróżnienia: PAULINA GĘBICA – Anna, GABRIELA KOWALÓWKA - Wrocław EWELINA WÓJCIK - Łykać wiatr. (fot. Plebanek S. 2012-03-12)


Gimnazjum w SzynwałdzieGimnazjum w Szynwałdzie zdobyło 1 miejsce w rankingu gimnazjów powiatu tarnowskiego. Gimnazjum w Szynwałdzie zajęło 1 miejsce w ogłoszonym przez "Gazetę Tarnowską" rankingu na najlepsze Gimnazjum 2011 roku. Do sukcesu przyczyniła się duża ilość punktów uzyskanych przez klasy trzecie Gimnazjum z przedmiotów humanistycznych, matematyczno – przyrodniczych i językowych. Pani dyrektor Gimnazjum Stanisława Siemek mówi: "Na końcowy wynik złożyła się mądrość nauczycieli, pracowitość uczniów oraz właściwe podejście rodziców. Przez szereg lat zajmowaliśmy wysoką pozycję w wynikach egzaminów zewnętrznych, zwłaszcza egzaminu gimnazjalnego. Uzyskanie takiego efektu to przecież długotrwały proces dydaktyczny, zaplanowany i realizowany przez szkołę z żelazną konsekwencją. Na powodzenie dydaktyczne i wychowawcze składa się bowiem cały szereg czynników: motywacja, atmosfera pracy wszystkich podmiotów szkoły, sprzyjanie rozwojowi najzdolniejszych uczniów, wspieranie słabszych, wyrównywanie szans i stwarzanie możliwości wszechstronnego rozwoju. Pragniemy, aby i tegoroczne wyniki naszych gimnazjalistów były równie wysokie, jak w roku ubiegłym. Zależy na tym dyrekcji szkoły, nauczycielom, rodzicom, powinno zależeć i gimnazjalistom. Dziękujemy Panu Marcinowi Kiwiorowi Wójtowi Gminy Skrzyszów za stwarzanie jak najlepszych warunków nauki i pracy oraz nagradzanie uczniów stypendiami naukowymi." (Plebanek S. 2012-03-11)


Skrzyszowska Szkoła Muzyków. W ramach projektu pod nazwą Skrzyszowska Szkoła Muzyków dzieci mogły skorzystać z nieodpłatnych zajęć muzycznych. Była to nauka gry na perkusji, gitarze basowej, elektrycznej, klasycznej, oraz na skrzypcach, jak również zajęcia wokalne. W marcu 2012 roku odbyło się uroczyste zakończenie projektu oraz wręczenie dyplomów. (2012-03-10)


Zbiórka odpadów wielkogabarytowych/niebezpiecznych. Wójt Gminy Skrzyszów organizuje dla mieszkańców całej gminy w dniach od 12 do 16 marca br. tj. od najbliższego poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00 na bazie po byłym SKR w Skrzyszowie bezpłatną akcję zbiórki odpadów niebezpiecznych typu: zużyte urządzenia i sprzęt elektryczny i elektroniczny /telewizory, komputery, monitory, pralki, lodówki, baterie, akumulatory, transformatory, świetlówki, przeterminowane środki ochrony roślin, leki, farby. (Informacja: Urząd Gminy Skrzyszów 2012-03-10)


Dzień kobietDzień kobiet. Jaki - moja Pani lubi kwiat? podaruję go Tobie. Ile Pani ma lat? zachowam to sobie. Jak to robisz, że rączka taka piękna? że buźka uroczo niedomknięta, jak to robisz? Podaruj swe usta kochana, a zostanę z Tobą do rana! Ktoś bardzo Cię kocha nie powiem Ci kto i myśli o Tobie nie powiem Ci co. W myślach całuje nie powiem Ci jak, lecz cierpi i czuje że Ciebie wciąż brak. Ktoś bardzo Ci bliski nie powiem Ci kto chciałby Ci wyznać nie powiem Ci co lecz serce Ci powie, za rok lub dwa...


Konkurs fotograficznyRozstrzygnięcie konkursu fotograficznego. Gminne Centrum Kultury i Bibliotek informuje, że przyznano nagrody i wyróżnienia w IV Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Pejzaż z kobietą".

Wręczenie nagród i wyróżnień oraz wernisaż wybranych prac odbędzie się 11 marca 2012 r. o godzinie 17.00 w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego. Serdecznie zapraszamy! Jednocześnie informujemy, że wybrane fotografie będzie można obejrzeć na tarnowskim rynku. Protokół z obrad Jury - zakończył się IV Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny « Pejzaż z kobietą » zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie. Na konkurs nadesłano 689 prac prezentowanych w dwóch kategoriach wiekowych przez 138 autorów.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: Kategoria I, I miejsca nie przyznano, II miejsce : KLAUDIA GALUS – Sabrina. III miejsce: ANNA SZEWCZYK- Smacznego. Wyróżnienia: KRZYSZTOF GIEDŹ – Samotność. ANNA KOWALCZYK - Pejzaż z wysportowaną kobietą… MARTYNA KAWULAK - Alice in the wonderland 5, DOMINIKA WAŁASZEK – Jesień. Kategoria II, I miejsce: MICHAŁ KOMUDA – MK79, II miejsce: LESZEK PARADOWSKI - Chabrowe akcenty, III miejsce: ROMAN LIPIŃSKI - Droga do przystanku PKS. Wyróżnienia: PAULINA GĘBICA – Anna, GABRIELA KOWALÓWKA - Wrocław EWELINA WÓJCIK - Łykać wiatr. Wernisaż wystawy odbędzie się 11 marca 2012 r. o godz. 17.00 w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego.

Ogólnopolskie konkursy fotograficzne organizowane przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie cieszą się z roku na rok coraz większym powodzeniem. Temat tegorocznej, czwartej już edycji, „Pejzaż z kobietą” zainspirował 138 autorów. Nadesłano blisko 700 prac w dwóch kategoriach wiekowych: młodzieży do 16 lat i dorosłych, powyżej 16 roku życia. Wśród zaprezentowanych fotografii jury zwróciło uwagę na trzy dominujące tendencje: pamiątki z rodzinnego albumu, sesje z modelem oraz zdjęcia o charakterze reportażowym. Dla większości uczestników dostrzeżenie lub sprowokowanie interesującego ujęcia okazało się trudnym wyzwaniem. Zbyt emocjonalne i osobiste podejście do fotografii, jako pamiątki rodzinnej lub też subiektywne zafascynowanie modelem, przesłoniło w wielu przypadkach charakter uniwersalny przekazu oraz niezbędny mu wymiar artystyczny. Członkowie jury docenili w szczególności fotografie kreatywne, których autorzy potrafili wyzwolić się ze stereotypowych skojarzeń unikając powielania obrazów obecnych na co dzień w krajobrazie współczesnych mediów. Nagrodzonych fotografów cechowała twórcza wyobraźnia oraz świeżość spojrzenia, a ich prace odpowiadały kryteriom technicznym i estetycznym.

Jury konkursu. Skład Jury: Tadeusz Koniarz – fotoreporter, filmowiec, pedagog, członek Klubu Fotografii Prasowej przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich – przewodniczący Jan Gomoła – fotografik, instruktor fotografii kat. S, członek honorowy Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego, Marta Garcia-Darowska – artystka - Sorbona, Wyższa Szkoła Luwru, członek ICOM (International Council of Museums), Centre de Ressources Photographie – Francja. (Informacja: Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie 2012-03-07)


Szkółki Piłkarskie NIVEA - konkurs"Szkółki Piłkarskie NIVEA" - konkurs. W dniu 1 marca 2012 rozpoczęło się głosowanie na zgłoszone do konkursu szkoły podstawowe i kluby piłkarskie. Najlepsze "Szkółki Piłkarskie NIVEA" wezmą udział w turnieju, który będzie zwieńczeniem cyklu treningowego. Kryterium kwalifikacji do turnieju będzie prowadzenie treningów zgodnie z programem szkoleniowym Akademii Ajax Amsterdam. Sześć zwycięskich drużyn turnieju i ich trenerzy wyjadą na letni obóz szkoleniowy Akademii Ajax do Amsterdamu.

Aby wziąć udział, w głosowaniu należy się zarejestrować na www.szkolkinivea.pl ››. Codziennie do 17 czerwca 2012 roku można głosować ›› na Szkółkę Piłkarską z Zespółu Szkoły Podstawowej nr 1 im.Armii Krajowej i Gimnazjum w Szynwałdzie. W ramach głosownia zostanie wyłonionych 100 zwycięskich szkół/klubów w czterech terminach. Poszczególne tury głosowania kończą się: I -06.05.2012, II-20.05.2012, III-03.06.2012, IV-17.06.2012. W ramach programu "Szkółki Piłkarskie NIVEA", zwycięskie drużyny zostaną wyposażone w sprzęt stosowany w Akademii Ajaxu. Trenerzy ze zwycięskich szkół i klubów objęci będą szkoleniem prowadzonym przez trenerów Akademii Ajax a od września 2012 roku rozpoczną realizację programu treningowego ze swoimi zawodnikami.

Nagrody: I Etap - Sto szkół/klubów, które zdobędą największą liczbę punktów w głosowaniu internautów, zostanie objętych patronatem Szkółek Piłkarskich NIVEA i otrzyma dostęp do wersji on-line programu szkoleniowego Akademii Ajax Amsterdam. Wyznaczeni do koordynacji projektu trenerzy odbędą czterodniowe szkolenie prowadzone przez specjalistów z Akademii Ajax Amsterdam. W ramach nagrody każda ze stu szkół/klubów otrzyma również koszulki dla zawodników oraz pakiet sprzętu sportowego niezbędny do przeprowadzenia programu szkolenia Akademii Ajax Amsterdam (bramki, piłki, reboundery, pachołki, stopery, magnetyczne tablice dla trenerów i inne).

Nagrody: II Etap - Dziesięć szkółek, które zdobędą największą ilość punktów za prowadzenie treningów zgodnie z programem treningowym Akademii Ajax Amsterdam oraz aktywne zdawanie relacji z postępu zawodników na profilu szkółki , zostanie zaproszonych do udziału w Turnieju Szkółek Piłkarskich NIVEA w czerwcu 2013 r. Każda z nich będzie mogła wystawić do turnieju jedną drużynę dla każdej z trzech kategorii wiekowych chłopców i dziewczynek. Sześć zwycięskich drużyn turnieju wraz z trenerami wyjedzie na letni obóz szkoleniowy Akademii Ajax do Amsterdamu... więcej szczegółów na www.szkolkinivea.pl ›› (Informacja: "Szkółki Piłkarskie NIVEA" 2012-03-07)


Spotkanie Zbigniewa Ziobro w Szynwałdzie. W sobotę odbyło się spotkanie Zbigniewa Ziobro członka Klubu Solidarnej Polski, Józefa Rojka posła Klubu Parlamentarnego Solidarna Polska, Jana Ziobro posła do parlamentu z ziemi Tarnowskiej. Zbigniew Ziobro (ur. 18 sierpnia 1970 w Krakowie) – polityk, z wykształcenia prawnik, od 2001 do 2009 poseł na Sejm IV, V i VI kadencji, w latach 2005–2007 minister sprawiedliwości i prokurator generalny w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, a następnie w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, obecnie poseł do Parlamentu Europejskiego. (2012-03-04)

Wysłuchaj wystąpienia Zbigniewa Ziobro na spotkaniu w Szynwałdzie

MŁODZIEŻOWY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI TEATRALNEJ "SPOJRZENIA" SKRZYSZÓW - SZYNWAŁD 2012, Organizator MPTT "Spojrzenia": Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie i Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szynwałdzie.

REGULAMIN PRZEGLĄDU TWÓRCZOŚCI TEATRALNEJ
›› Organizator MPTT "Spojrzenia": Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie i Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szynwałdzie. Data i miejsce przeglądu: 13-15.04.2012 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szynwałdzie.
››Przegląd ma formę konkursu i konfrontacji grup teatralnych z województwa małopolskiego i ościennych.
›› Prezentowane formy sceniczne mogą być różne: a. spektakl b. montaż poetycki c. monodram d. kabaret
›› Karty zgłoszeń oraz dodatkowe informacje o zespole i programie występu należy przesłać do Organizatora do dnia 23.03.2012 roku, adres pocztowy: Gminne Centrum Kultury i Bibliotek, 33-156 Skrzyszów 638, tel: 14 6745508, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
››Do dnia 30.03.2012 r. zespoły zostaną poinformowane o dacie i godzinie występu.
››Prezentacje konkursowe mają charakter otwarty dla publiczności, a Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do rejestracji występów konkursowych na dowolnych nośnikach, na własne potrzeby.
››Prezentacje konkursowe będą oceniane przez profesjonalne jury, powołane przez Organizatorów.
››Jury będzie oceniać prezentacje według następujących kryteriów: a. dobór tekstów do realizowanego tematu (w przypadku tekstów własnych), b. wartość literacka tekstów, c. warsztat aktorski wykonawców,
››nowatorstwo i oryginalność, e. ogólny wyraz artystyczny (sceniczność, osobowość),
››Uczestnicy ubiegać się będą o statuetki Złotej, Srebrnej i Brązowej Kurtyny w dwóch kategoriach wiekowych: I - szkoły podstawowe II - gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Ponadto przyznawane będą także nagrody indywidualne za kreacje aktorskie, kostiumy, scenografię.
››Jury będzie oceniać także pracę i zaangażowanie opiekunów zespołów. Najlepszy z nich zostanie uhonorowany specjalną nagrodą pieniężną oraz statuetką Szmaragdowej Kurtyny.
Kontakt: Koordynator przeglądu Anna Stańczyk, tel. 667 098 496 tel. 667 114 625. Małgorzata Chwistek, tel. 14 6745508, 722 060 770 czytaj cały regulamin ›› - pobierz kartę zgłoszenia ›› (informacja: Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie 2012-03-03)

Archiwum artykułów: 2012 - Luty

Foto reportaż z II KONCERTU CHARYTATYWNEGO W GMINIE SKRZYSZÓW Z 12 stycznia 2012 roku

Zespół

Wojciech Klich -

Zobacz więcej zdjęć w galerii ››


Licytacja na koncercie

Zobacz więcej zdjęć w galerii ››

(fot. Plebanek S. 2012-02-16)

WOJCIECH KLICH ZE SWOIM ZESPOŁEM "BARDZO ORKIESTRA"

 

WYSTĘP ZESPOŁU "Skrzyszowska Szkoła Muzyków"

(2012-02-13)


II KONCERT CHARYTATYWNY POD PATRONATEM WÓJTA GMINY SKRZYSZÓW MARCINA KIWIORA - koncert odbył się 12 stycznia 2012 roku, wideo relacja.

WYSTĘP ZESPOŁU "IRA"

WYSTĘP ZESPOŁU "Skrzyszowska Szkoła Muzyków"

(2012-02-13)


Dziś zakochani święto swoje mają. Ten skromny widoczek, dla pięknych Twych oczek. Na Świętego Walentego, w dniu zakochanego. Czytając choć pomyśl przez chwile, że ten co pisze wspomina i kocha cię mile. To dzień dobry dla każdego! w tym dniu wszyscy to wyznają, że chcą kochać i kochają! chcę być Twój, ukochany i jedyny, by szczęście Cię nie opuściło, by nic Cię w życiu nie zmartwiło. Potem kolacyjka przy stoliku, romantyczna oczywiście! choć jako poeta jest nieco niezdarny, lecz jako przyjaciel - szczery i ofiarny! (2012-02-14)


Zwrot podatku akcyzowegoZwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego do produkcji rolnej. Zwrot podatku następuje na podstawie wniosku złożonego od dnia 1 lutego do 29 lutego, do wójta właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów. Do wniosku należy dołączyć faktury VAT stanowiące dowód zakupu oleju napędowego. W 2012 roku wnioski przyjmowane będą w dwóch terminach: od dnia 1 lutego do 29 lutego – faktury będą liczyły się z datą od 1 września 2011 do 31 stycznia 2012 roku (za okres 5 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku). Przy ustalaniu limitu nie uwzględnia się gruntów gospodarstw rolnych, na których zaprzestano produkcji rolnej oraz gruntów zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej. W 2012 roku stawkę zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego ustala się w wysokości 0,95 zł na 1 litr oleju tj. na 1,00 ha użytków rolnych przypada 81,70 zł zwrotu. (artykuł dodano/2012-02-03)


Szanowni Państwo! (informacja z Gminy). Jeśli ktoś z Państwa miałby życzenie przekazać przedmiot na aukcję, która odbędzie się na II Koncercie Charytatywnym (12 lutego), to serdecznie zapraszamy do Urzędu Gminy do pok. nr 25 do Pana Zbigniewa Guzy, do niego należy składać wszelkie propozycje. Telefon kontaktowy 14 632 63 44, za przekazane przedmioty z góry bardzo serdecznie dziękujemy :)
JUŻ WKRÓTCE NA NASZEJ STRONIE ZDJĘCIA I OPISY PRZEDMIOTÓW, KTÓRE BĘDZIE MOŻNA WYLICYTOWAĆ NA AUKCJI!!!

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ I DO GORĄCEGO LICYTOWANIA W DNIU KONCERTU :), zobacz przedmioty wystawione na aukcję więcej ›› (artykuł dodano/2012-02-03 fot. www.skrzyszów.pl)
 
NIEKTÓRE PRZEDMIOTY WYSTAWIONE NA AUKCJĘ

Zdjęcie Moniki Bejnarz z brązowym medalem Mistrzostw Europy w Szwecji 2006 r., cena wywoławcza 20 zł.

Obraz z 1974 roku- scena na polowaniu- technika olej, cena wywoławcza 100 zł.

Zegar ścienny z motywem konia i podkowy, cena wywoławcza 100 zł.

Koszulka olimpijska Moniki Bejnar z igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2008 roku , cena wywoławcza 100 zł.


Archiwum artykułów: 2012 - Styczeń

Ostateczna wersja koncepcji zabezpieczenia potoku Wątok. W dniu 23 stycznia br. w Małopolskim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie, Inspektorat Rejonowy w Tarnowie, odbyło się spotkanie, na którym została zaprezentowana ostateczna koncepcja zabezpieczenia potoku Wątok. W spotkaniu udział wzięli: wicemarszałek Województwa Małopolskiego Pan Roman Ciepiela, Wójt Gminy Skrzyszów Pan Marcin Kiwior, Burmistrz Ryglic Pani Teresa Połoska , zastępca prezydenta miasta Tarnowa Pan Henryk Słomka Narożański. Dzięki opracowanej koncepcji zostały wytyczone kierunki dalszych prac. Mają one iść w kierunku budowy suchych polderów, w pierwszej kolejności na terenie gminy Skrzyszów i miasta Tarnowa.

Potok Wątok – koncepcja zabezpieczenia powodziowego potoku część 1, cz.2. (Informacja z Gminy Skrzyszów/2012-01-26)


Informacja na temat wyłączania oświetlenia. W związku z racjonalizacją wydatkowania budżetu gminy Skrzyszów, od godziny 0.30 do godziny 4.30 jest wyłączane oświetlenie uliczne na terenie gminy Skrzyszów za wyjątkiem obwodów na których znajdują się szkoły. (Informacja z Gminy Skrzyszów/2012-01-26)


Spotkanie opłatkowe dla seniorów i gminne spotkanie opłatkowe. W sobotę 21 stycznia w Szkole Podstawowej nr. 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie odbyło się spotkanie opłatkowe dla seniorów z Wójtem Gminy Skrzyszów Marcinem Kiwiorem. Na spotkaniu było wspólne kolędowanie łamanie się opłatkiem a dzieci szkolne przygotowały jasełka. Natomiast 22 stycznia odbyło się Gminne spotkanie opłatkowe na które zostali zaproszeni między innymi starosta powiatu Tarnowskiego pan Mieczysław Kras, poseł ziemi tarnowskiej Pan Józef Rojek oraz samorządowcy. (artykuł dodano/2012-01-25)

Opłatek Samorządowy Gminy Skrzyszów


Dzień dziadka Dzień dziadka. Posłuchaj mnie dziadku kochany, kiedy z łóżka wstałem zaspany, malutkie chmurki pływające po niebie kazały mi przybiec szybciutko do Ciebie. Miałem Ci złożyć serdeczne życzenia, by się spełniły Twoje marzenia. W prezencie Ci daję serduszko moje, ponieważ w moim, wyczuwam Twoje. Jeśli dwa serca tak się kochają, na pewno szczęścia w życiu zaznają. Poetą nie jestem, wierszy nie układam lecz Tobie dziadku najszczersze życzenia składam... Żyj nam dziaduniu sto lat niech Ci zdrowie i siły służą niech troski żadne Twego czoła nie chmurzą i z wnuków bądź zawsze rad. (artykuł dodano/2012-01-22)


Uchwała budżetowa. UCHWAŁA NR. XII/134/11 RADY GMINY SKRZYSZÓW z dnia 29 grudnia 2011 roku. Na podstawie art. 211, art. 212, art. 239 i art. 264 ust. 3 ustawy z 27 sierpnia 2009 roku o finansach publicznych i o samorządzie gminnym. Rada Gminy Skrzyszów uchwala, co następuje: § 1. Ustala się dochody budżetu na rok 2012 w łącznej kwocie: 34 110 766,58 zł w tym: 1) dochody bieżące 31 592 301,58 zł 2) dochody majątkowe 2 518 465,00 zł. Szczegółowy wykaz dochodów i rozchodów Gminy Skrzyszów czytaj całość ››

PRZEWODNICZĄCY RADY BARTŁOMIEJ MĄCIOR (artykuł dodano / 2012-01-21)


Dzień BabciDzień Babci. Babciu nasza ukochana, nie bądź nigdy zatroskana, niechaj wdzięcznych wnucząt koło, zawsze widzi Cię wesołą! Dziś mojej Babci życzenia złożę, w wiązankę kwiatów serduszko włożę i wiem, że będzie bardzo wzruszona kiedy już weźmie mnie w swoje ramiona. Tak wiele mnie nauczyłaś, do snu nuciłaś piosenki, byłaś zawsze blisko mnie, więc podziękować Ci, Babciu za to wszystko chcę. Codziennie widzę stale, jak się troszczysz o mnie wytrwale. Czyż nie napala Cię to duma, ze jesteś Prababunia? To musi być cudowne wrażenie, gdy wiesz, ze jesteś kochana przez kolejne, trzecie pokolenie. (artykuł dodano / 2012-01-21)


Koncert Charytatywny II KONCERT CHARYTATYWNY POD PATRONATEM WÓJTA GMINY SKRZYSZÓW MARCINA KIWIORA. Koncert Charytatywny odbędzie się 12 lutego 2012 roku w niedzielę o godzinie 17:00 w Hali Sportowej w Skrzyszowie. Pomysłodawcą i patronatem koncertu jest jak w zeszłym roku Wójt Gminy Marcin Kiwior. Na koncercie wystąpi popularny zespół IRA, Wojciech Klich, ”Bardzo Orkiestra” oraz dzieci biorące udział w projekcie ”Skrzyszowska Szkoła Muzyków”. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony dla Wojtka i Mateusza dzieci niepełnosprawne z naszej Gminy. Cena biletu to 30 zł., będzie również przeprowadzona zbiórka pieniędzy do puszek oraz aukcja przedmiotów przekazanych przez znane osoby i instytucje. W organizacji koncertu pomogą Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Dzieciom i Ich rodzinom ”PROMETEUSZ” ze Zbylitowskiej Góry oraz Gminne stowarzyszenie Klub Kobiet Kreatywnych ”Gracja”. Bilety można nabyć w Urzędzie Gminy Skrzyszów, w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie w Kole Gospodyń Wiejskich ”FLORIANKA” w Ładnej oraz w szkołach i bibliotekach w gminie. (do hali sportowej będzie można już wchodzić od godziny 16:00, zakończenie koncertu planuje się około godziny 21:00). (artykuł dodano / 2012-01-21)


Mój Biznes – Mój Sukces 2"Mój Biznes – Mój Sukces 2". Projekt POKL 6.2 Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że Fundacja im. Hetmana Jana Tarnowskiego realizuje projekt pod nazwą "Mój Biznes – Mój Sukces 2", współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet VI "Rynek pracy otwarty dla wszystkich", Działanie 6.2 "Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia" na podstawie umowy o dofinansowanie realizacji projektu podpisanej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie. Celem głównym projektu jest zwiększenie przedsiębiorczości w subregionie tarnowskim poprzez kompleksowe wsparcie – doradcze, szkoleniowe, finansowe – 75 osób, kobiet i mężczyzn z terenu powiatu dąbrowskiego, brzeskiego, bocheńskiego, tarnowskiego lub Miasta Tarnowa. Realizacja projektu obejmuje: udzielenie wsparcia szkoleniowo-doradczego; przyznanie środków finansowych na rozwój działalności gospodarczej oraz finansowe i doradcze wsparcie pomostowe. Rekrutacja do ostatniej - V edycji projektu "Mój Biznes – Mój Sukces 2" będzie prowadzona w dniach od 2 do 15 lutego 2012 r. w Biurze Projektu przy ul. Wałowej 2/2 w Tarnowie. Bezpłatne spotkania informacyjne na temat warunków uczestnictwa w projekcie, zakresu wsparcia oraz procesu rekrutacji, w tym wypełnienia dokumentacji rekrutacyjnej do projektu planowane są w dniach 26, 30 i 31 stycznia: TARNÓW, ul. Wałowa 5, GTW Project - 31.01.2012r. (wtorek), godz. 10:00 Zapraszamy do udziału w projekcie szczególnie pracowników zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładu pracy oraz osoby długotrwale bezrobotne. Szczegółowe informacje oraz kontakt w sprawie projektu: Biuro Projektów Fundacji im. Hetmana Jana Tarnowskiego ul. Wałowa 2/2 (I p.), 33-100 Tarnów Tel./fax 14 656 38 98/99 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www.fundacjatarnowskiego.pl. Tarnów, 16 styczeń 2012 r. (Informacja z Gminy Skrzyszów/2012-01-19


Nabór wniosków oraz szkolenia organizowane przez Zielony Pierścień Tarnowa. Wójt Gminy Skrzyszów oraz Prezes Zarządu Stowarzyszenia - Zielony Pierścień Tarnowa z siedzibą w Skrzyszowie zapraszają do wzięcia udziału w naborze o dofinansowanie operacji z zakresu: "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej", "Tworzenia i rozwoju mikroprzedsiębiorstw”, "Małych projektów" oraz "Odnowy i rozwoju wsi” w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Nabór wniosków zostanie poprzedzony stosowanymi szkoleniami. Wstępnie zaplanowano, że szkolenia odbędą się: - w zakresie "Małych projektów" odbędzie się w dniu 26 stycznia br. o godz. 16.00 w sali nr 2 Urzędu Gminy Skrzyszów, Skrzyszów 642, - w zakresie: "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" oraz "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" odbędzie się w dniu 28 stycznia br. o godz. 9.00 w sali nr 2 Urzędu Gminy Skrzyszów, Skrzyszów 642 regulamin ›› . (Informacja z Gminy Skrzyszów/2012-01-18)


Gmina Skrzyszów Wójt Skrzyszowa gościem programu "Słowo za słowo" w Radiu Dobra Nowina. Rozpoczyna się regulacja potoku Wątok na terenie gminy Skrzyszów. Ostateczna koncepcja zostanie zaprezentowana już jutro - powiedział gość porannego programu "Słowo za słowo" wójt gminy Skrzyszów Marcin Kiwior. Gość Radia RDN zapowiedział także duży koncert charytatywny, który odbędzie 12 lutego. W hali w Skrzyszowie zagra zespół Ira. Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony dla dwójki dzieci z porażeniem mózgowym. (kam) Z wójtem Skrzyszowa Marcinem Kiwiorem rozmawia Kamil Wszołek. (źródło www.rdn.pl/2012-01-18)


Koło Gospodyń Wiejskich w Ładnej Koło Gospodyń Wiejskich w Ładnej zaprasza do wzięcia udziału w projekcie pn. Już nie BABY. Projekt skierowany jest do 20 kobiet z terenu gminy Skrzyszów. W projekcie mogą wziąć udział pełnoletnie mieszkanki Gminy Skrzyszów. Pierwszeństwo w udziale mają członkinie Koła Gospodyń Wiejskich i osoby bezrobotne. W przypadku większej liczby chętnych niż miejsc decyduje kolejność zgłoszeń. Rekrutacja trwać będzie od 23 do 28 stycznia 2012r. Zgłoszenia przyjmowane będą w siedzibie Koła Gospodyń Wiejskich w Ładnej - Klub Florianka w godz. 18 do 19. Cel projektu Rozwój aktywności edukacyjnej kobiet z terenu wiejskiej gminy Skrzyszów O projekcie W ramach projektu prowadzone będą: - warsztaty kulinarne – zajęcia poprowadzi artysta – kucharz. Wprowadzeniem i ukierunkowaniem warsztatów będzie wykład na temat norm żywieniowych i zalet zdrowego żywienia. Warsztaty skupią się na kuchni regionalnej, będą to: wypieki chleba, ciast, przyrządzanie mięs, sporządzanie wędlin, nalewek regionalnych i miodów. Efektem warsztatów będzie opracowanie sprawdzonych przepisów i zgromadzenie ich w książce kucharskiej „ Z babcinej kuchni”. - warsztaty z rękodzieła – odbędą się warsztaty z filcowania, koronki renesansowej i szydełkowania. Wykonane prace zostaną zaprezentowane podczas spotkania podsumowującego a następnie wywieszone w gablocie. - warsztaty – spotkania z kulturą i sztuką - podczas warsztatów Panie zostaną uwrażliwione poprzez interdyscyplinarne podejście na szeroko pojęte aspekty związane ze sztuką, teatrem i filmem, które pozwolą lepiej zrozumieć istotę edukacji kulturalnej. Zostanie również zorganizowany wyjazd do krakowskiego teatru. - kurs komputerowy – zostaną utworzone dwie grupy, jedna będzie uczyła się od podstaw obsługi komputera, a druga grupa składać się będzie z Pań, które już miały kontakt z komputerem i będą doskonalić swoje umiejętności. - spotkania z doradcą zawodowym i specjalistą lokalnej marki – na zakończenie uczestniczki projektu zapoznają się z tematyką marek lokalnych, poznają sposoby efektywnego budowania marki jako podstawowe warunki rozwoju obszaru. (Informacja z Gminy Skrzyszów/2012-01-17)


Odnowa centrum wsi Szynwałd. W projekcie odnowy zaplanowano: budowę i zagospodarowanie placu w centrum wsi, budowa parkingu poniżej Kościoła, modernizacja chodnika na odcinku od Kościoła do szkoły, budowa stylowego oświetlenia i modernizacja placu wokół szkoły. Wykonanie pierwszego etapu prac planuje się na 23 czerwca 2012 roku, drugi etap obejmie wykonanie modernizacji placu wokół szkoły podstawowej nr. 1 w terminie do 31 lipiec 2012 roku. (artykuł dodany/2012-01-09)


Niskie podatki dla rolników. W Gminie Skrzyszów w 2012 roku rolnicy będą płacić jeden z najniższych w Polsce i regionie podatków. Nie zmieniły się również świadczenia dla przedsiębiorców. 41,40 zł za jedną decytonę średniej ceny skupu żyta – tyle wynosi stawka podatku rolnego na 2012 rok w Gminie Skrzyszów. Jest niższa aż o 32,78 zł od ogłoszonej przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego kwoty 74,18 zł za okres pierwszych trzech kwartałów 2011 r., która stanowi podstawę obliczania podatku rolnego. – O obniżce zadecydowała Rada Gminy. To działania, które mają pomóc rolnikom i pozostałym mieszkańcom, których sytuacja nie jest łatwa. Chcemy wspierać mieszkańców w tych trudnych czasach – mówi wójt Marcin Kiwior. Gmina Skrzyszów dba również o rozwój przedsiębiorczości. W tym celu na niezmienionym poziomie zostały podatki od nieruchomości, które płacą prowadzący działalność gospodarczą. – To działanie, które ma wspierać osoby prowadzące firmy, by przynajmniej w ten sposób obniżyć im koszty prowadzenia działalności – dodaje wójt Kiwior. (Informacja z Gminy Skrzyszów/2012-01-09)


Nauka Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Skrzyszowie - NOWA OFERTA SZKOŁY NA ROK 2012/2013!

Liceum Ogólnokształcące Uzupełniające dla Dorosłych
Warunki przyjęcia:

›› ukończona zasadnicza szkoła zawodowa (zarówno po gimnazjum jak i 8-letniej szkole podstawowej)
›› złożenie podania w sekretariacie szkoły do stycznia 2012 r.
Informacje ogólne:
›› szkoła BEZPŁATNA
›› zajęcia zaoczne - w piątki po południu (godziny do uzgodnienia z grupą) i w soboty
nauka trwa 2 lata (4 semestry)

ZAPRASZAMY!!! (Informacja z Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Skrzyszowie/2012-01-08)


Zmiany w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Uprzejmie informujemy, iż pomimo wejścia w życie z dniem 1 stycznia 2012r. znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach , to jednak jeszcze przez cały rok 2012 właściciele poszczególnych nieruchomości będą pozbywać się odpadów komunalnych na dotychczasowych zasadach, to jest na podstawie zawartych umów z Firmami usługowi prowadzącymi usługi w zakresie odbioru i wywozu śmieci. Równocześnie, w tym samym czasie tworzony będzie przez gminę zupełnie nowy system gospodarowania odpadami. Z mocy ustawy, to gmina będzie organizować odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych. Zaś właściciele nieruchomości za odbiór odpadów ponosić będą opłaty, wyliczone na podstawie złożonych deklaracji. Wielkość stawek opłat za gospodarowanie odpadami, termin, częstotliwość i tryb ich uiszczania, a także termin złożenia pierwszej deklaracji ustali w drodze uchwały Rada Gminy. Dzień 01.07.2013 to ostateczny termin wprowadzenia nowelizacji ustawy śmieciowej i realizacji obowiązku śmieciowego według nowych przepisów. (Informacja z Gminy Skrzyszów/2012-01-09)

Terminarz odbioru odpadów z selektywnej zbiórki na rok 2012
Odpady należy segregować do odpowiednich worków

›› Szkło białe do worków białych - opakowanie ze szkła białego, stłuczka szklana biała bez zanieczyszczeń
›› Szkło kolorowe do worków zielonych - opakowania ze szkła kolorowego, stłuczka kolorowa bez zanieczyszczeń
›› Tworzywa sztuczne do worków żółtych - folie, worki foliowe, pojemniki plastikowe i wszystkie butelki z tworzyw sztucznych
›› Makulaturę do worków niebieskich - gazety, katalogi, papier, zeszyty, tekturę, kartony, torby i worki papierowe

Worki należy wystawić przy drodze przejazdu, odbiór rozpocznie się od godziny 8:00 w każdy wyznaczony dzień miesiąca.

Termin odbioru odpadów w poszczególne miesiące
Miesiąc
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Dzień
19
16
15
19
17
21
19
16
20
18
15
20

(artykuł dodany/2012-01-08)


Wsparcie dla uzdolnionych uczniów Wsparcie dla uzdolnionych uczniów. Stypendia oraz bezpłatna wycieczka edukacyjna - na to mogą liczyć najlepsi uczniowie z gminy Skrzyszów w roku szkolnym 2011/12.

Rada Gminy przyjęła właśnie Lokalny Program Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży (czytaj program ››). – Chcemy zachęcać ich do podnoszenia swoich umiejętności – mówi wójt Marcin Kiwior. Program przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych z klas IV - VI oraz gimnazjów, zameldowanych i uczęszczających do szkół na terenie gminy Skrzyszów.

Przewidziano dla nich dwie formy świadczeń: stypendia oraz bezpłatną wycieczkę edukacyjną.

Na stypendia mogą liczyć uczniowie, którzy na końcu roku szkolnego uzyskali średnią 5,3 (szkoły podstawowe), 5,2 (gimnazja) oraz mają bardzo dobrą ocenę z zachowania. W wypadku jednak gdy będzie bardzo dużo osób z wysokimi średnimi, progi te mogą zostać podwyższone. Nagradzani mają być również dzieci i młodzież ze znaczącymi osiągnięciami w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, konkursach artystycznych lub zawodach sportowych. (Szczegóły w załączonej uchwale). Świadczenie będzie jednorazowo wypłacane. To jednak nie wszystko. Na ufundowaną przez wójta gminy wspólną wycieczkę edukacyjną pojedzie szósta klasa szkoły podstawowej, z najlepszym wynikiem ze sprawdzianu oraz trzecia klasa gimnazjum z najwyższym rezultatem z testu gimnazjalnego. – W taki sposób chcę zdopingować wszystkich uczniów oraz nauczycieli do jak najlepszej pracy. Dla mnie jednak najważniejsze jest, żeby w naszej gminie młodzież była dobrze kształcona. To może bardzo im pomóc nawet w niedalekiej przyszłości – dodaje wójt Marcin Kiwior. (Informacja z Gminy Skrzyszów/2012-01-06)


 

Szczęśliwego Nowego Roku!

W Nowym Roku życzę Wam pomyślności, potęgi miłości, siły młodości, samych spokojnych, pogodnych dni i mnóstwa cudownych i wzniosłych dni. Niech Nowy Rok przyniesie Ci radość, miłość, pomyślność i spełnienie wszystkich marzeń. A gdy się one już spełnią niech dorzuci garść nowych marzeń, bo tylko one nadają życiu sens!

   

"Regionalny Portal Szynwałdu" Portal informacyjny Szynwałdu. Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009 - 2020

Real time web analytics, Heat map tracking
© Szynwałd