Statystyki odwiedzin  

Dzisiaj: 4
Wczoraj: 4
Poprzedni tydzień: 29
Poprzedni miesiąc: 81
Ogółem: 87804

Poland 91.9%Poland
United States 3.2%United States
Belgium 1.6%Belgium
China 1.6%China
Germany 1.6%Germany
   

My na Facebooku  

 
   
   
 
   

Jakości powietrza  

   

Spis treści

Archiwum artykułów: 2009 - Grudzień {nomultithumb}

Diecezjalny Konkurs Stron InternetowychII Diecezjalny Konkurs Stron Internetowych

Diecezja Tarnowska organizuje już po raz drugi Diecezjalny Konkurs Stron Internetowych. Pragniemy, aby ten Konkurs przyczynił się do popularyzacji wykorzystania Internetu w głoszeniu Dobrej Nowiny. II Diecezjalny Konkurs Stron Internetowych PAULUS przeznaczony jest dla tych wszystkich, którzy tworzą oraz redagują strony www parafii, ruchów, stowarzyszeń i innych organizacji działających w Diecezji Tarnowskiej.

Strony można zgłaszać w po szczególnych kategoriach: 1.Strony parafialne. 2.Strony grup apostolskich. 3.Inne strony.

Nagrody:
1. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody rzeczowe.
2. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy.
3. Strona, która zwycięży w głosowaniu publiczności otrzyma specjalne wyróżnienie.
Portal Internetowy Diecezji Tarnowskiej informuje, że każdy z terenu naszej diecezji może bezpłatnie umieścić swoją stronę na serwerze diecezjalnym: www.diecezja.tarnow.pl Zapraszamy do skorzystania z tej możliwości.
Zgłoszenie strony internetowej i szczegółowy regulamin konkursu są na stronie: www.konkurs-paulus.pl zgłoszenia są przyjmowane do dnia 30-01-2010 r.
Uroczysta Gala z ogłoszeniem wyników II Diecezjalnego Konkursu Stron Internetowych odbędzie się w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie w dnia 13.02.2010r. o godz. 10:00.
Wywiad z Przewodniczącym Komisji Konkursowej ks. Piotrem Lisowskim na temat tegorocznej edycji

W naszej parafii nie ma jeszcze parafialnej strony internetowej. Jest dobra okazja ku temu by stworzyć taką stronę. Miejsce na taką stronę można otrzymać bezpłatnie na stronie internetowej diecezji Tarnowskiej (www.diecezja.tarnow.pl). Stworzenie takiej strony nie jest trudne tym bardziej że można też zaangażować w to młodzież należącą do parafialnych organizacji, które mogły by tam zaprezentować, wypromować swoją działalność. Takie strony mają już nasze sąsiednie parafie takie jak: Lubcza- www.parafialubcza.pl, Rzezawa – www.rzezawa.diecezja.tarnow.pl, Zgłobice – www.zglobice.diecezja.tarnow.pl, Machowa –www.machowa.diecezja.tarnow.pl, Limanowa - www.bazylika-limanowa.pl. Wszystkie te strony uczestniczą w tegorocznym konkursie stron internetowych.

(źródło: www.konkurs-paulus.pl artykuł dodany: 2009-12-27)

Żywa szopka - Ojcowie Bernardyni zapraszają! fotoreportaż
Żywa szopka FranciszkańskaŻywa szopka FranciszkańskaŻywa szopka FranciszkańskaŻywa szopka Franciszkańska
Zobacz całą galerię >>

Ojcowie bernardyni zapraszają wszystkie dzieci do zwiedzania żywej szopki. Jak czytamy na stronie radia RDN Małopolska.

U ojców bernardynów w Tarnowie powstaje żywa szopka. Trzy wielbłądy, osioł, egzotyczne ptaki i zwierzęta domowe zagoszczą w szopce bożonarodzeniowej u tarnowskich Bernardynów. Na dziedzińcu klasztoru, stanęła już stajenka oraz zagrody dla wielbłądów. W pracę nad budową szopki, jak co roku zaangażowali się uczniowie tarnowskiego VII liceum. (źródło: www:rdn.pl artykuł dodany: 2009-12-21)

 

E-kartki fot. www.kartki.net.plKoniecznie wyślij e-kartkę z życzeniami na E-kartki fot. www.ekartki.wolsztyn24.plBorze Narodzenie

Bardzo ładne i gustowne animowane e-kartki na Borze Narodzenie możesz dodać własne życzenia i muzykę. E-kartka to miły prezent dla twojej rodziny, ukochanego wnuka. Satysfakcja gwarantowana!

1 wyślij e-kartkę >> 2 wyślij e-kartkę >>

(artykuł dodany: 2009-12-13

Kominiarz
W dniach od 16 do 19 grudnia zakład kominiarski będzie czyścił kominy
i otwory wentylacyjne w Szynwałdzie.

Nie zapominajmy o utrzymaniu naszych przewodów wentylacyjnych i kominowych we właściwym stanie. Przy niedrożnych otworach wentylacyjnych czy też kominowych może dojść do zaczadzenia tlenkiem węgla. Jest to gaz bez zapachowy i niewidoczny i dlatego często jest nazywany cichym zabójcą.
(artykuł dodany: 2009-12-13)
Udany początek zespołu parafialnego
W dzisiejszą niedzielę nasz parafialny zespół śpiewał i grał na mszach św. w naszym parafialnym kościele. Dzisiaj zespół grał już na nowych instrumentach które zostały zakupione dzięki ofiarności parafian. Prośba księdza Artura o wsparcie finansowe zespołu spotkała się z pozytywnym odzewem i zostały zakupione niemal wszystkie instrumenty między innymi gitara basowa. Brakuje tylko perkusji, ks. Piotr podziękował za wsparcie w imieniu ks. Artura. Zespół również został pochwalony za profesjonalizm, pierwszy występ był zaledwie trzy tygodnie temu. Na zakończeni mszy św. dla wszystkim darczyńców została zaśpiewana piękna piosenka „I ty możesz zostać świętym mikołajem”. Po tak udanym debiucie życzymy dalszych sukcesów.
(artykuł dodany: 2009-12-06)

 


Archiwum artykułów: 2009 - Listopad

Głodny? Nie masz pomysłu na obiad? Zainstaluj Apetito- ściągaj i dziel się przepisami!
Apetito Aplikacja Apetito stanowi bazę przepisów kulinarnych, która w łatwy i ciekawy sposób umożliwia sprawdzenie jakie potrawy można przygotować z produktów znajdujących się obecnie w naszym domu. Samo działanie aplikacji jest niezwykle przyjazne i intuicyjne, wystarczy wybrać odpowiednią kategorię produktów a z niej stosowne składniki, aby aplikacja zaprezentowała nam dopasowane do nich przepisy. Wybrane przepisy są automatycznie pobierane z serwisu www.niemarnuje.pl, która jest stroną kampanii Banków Żywności a symbolem kampanii jest uśmiechnięta kanapka. Strona niemarnuje.pl umożliwia każdemu użytkownikowi dodawanie swoich przepisów do portalu czytaj więcej na www.kreatywnybazar.pl.
(artykuł dodany: 2009-11-30)
SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy

Realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. W SZLACHETNEJ PACZCE prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta. Zobacz film "Credo Ks. Jacka Stryczka" twórcę "Szlachetnej paczki".

Tomasz Majewski też pomaga zobacz to! Medalista olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski zdecydował, że SZLACHETNA PACZKA to akcja właśnie dla niego – bo pozwala na aktywną i bezpośrednią pomoc. Dlatego już przygotował paczkę dla jednej z warszawskich rodzin. Pani Kasia ma tylko 24 lata, a już wychowuje dwoje dzieci – samotnie. Pawełek ma dwa latka, a Ania niedawno skończyła roczek – synek Pani Kasi ma skazę białkową i jest na diecie – specjalne produkty, które spełniają wymagania diety są droższe. Pani Kasia otrzymuje zasiłek z opieki społecznej oraz zasiłek rodzinny

– łączny dochód tej rodziny wynosi 596zł. Najbardziej potrzebna jest żywność i środki czystości. Mały Pawełek marzy o dużym samochodzie.

– Uważam, że samotna młoda matka z dwojgiem dzieci to osoba, której naprawdę należy pomóc – wyjaśnia swój wybór Tomasz Majewski. Podczas zakupów w hipermarkecie na warszawskim Bemowie starannie wybierał produkty z półek – w koszyku lądowały tylko te najwyższej jakości. SZLACHETNA PACZKA przekazuje pomoc, która nie tylko ma być realnym, materialnym wsparcie, ale powinna też dać nadzieję i poczucie, że komuś zależy na naszym losie. Sportowiec bardzo dobrze to zrozumiał. (Paczki można dostarczać do magazynu - Tarnów, Rynek 7 Magazyn będzie otwarty: od 8:00 - 20:00) (źródło: www.szlachetnapaczka.pl artykuł dodany: 2009-11-29)

Jeśli nie in vitro, to co?
Konferencja poświęcona naprotechnologii pod honorowym patronatem biskupa Wiktora Skworca

2 grudnia w siedzibie MCDN ODN w Tarnowie (ul. Nowy Świat 30) o godz. 11:30 rozpocznie się interesująca konferencja zatytułowana „Jeśli nie in vitro, to co?” poświęcona naprotechnologii jako kompleksowemu spojrzeniu na problematykę zaburzeń płodności. Konferencję, pod honorowym patronatem biskupa Wiktora Skworca organizuje Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej przy współpracy z Oddziałem Doskonalenia Nauczycieli MCDN.

Program konferencji:
11.30 – Otwarcie konferencji - prezes SRK DT Stanisław Klimek
11.40 – Wprowadzenie - ks. dr Jacek Siewiora
11.45 – Etyczny wymiar procedury In vitro - ks. dr hab. Michał Drożdż
12.25 – NaProTechnologia jako kompleksowe spojrzenie na płodność - mgr inż. Agnieszka Juszczyk (FertilityCare™ Practioner Intern)
13:00 – Szczęśliwe rodzicielstwo dzięki NaProTechnology - Anna i Krzysztof Więckowscy. (artykuł dodany: 2009-11-22 źródło: www.intarnet.pl)
Powstał nowy młodzieżowy zespół parafialny!Ks. mgr Mularz Artur-wikariusz
Z inicjatywy ks. mgr Artura Mularza - wikariusza, powstał nowy zespół parafialny
który będzie uświetniał msze święte w naszym kościele parafialnym. Dzisiaj (tj. 15 listopada) zespół miał swój pierwszy występ w czasie mszy. Jak mówi ks. Artur że są ukryte talenty wśród naszej młodzieży i trzeba je tylko odkryć. Ks. Artura był zaskoczony dużą ilością młodzieży która się zapisała na kurs gry na gitarze, zorganizowany przesz szkołę ok. 60 osób . Niektórzy z nich grają w obecnym zespole. Ks. wikariusz cytując ks. Piotra drugiego wikariusza: „aby zostać kolażem trzeba mieć rower”. Tak więc aby nasi młodzi artyści mogli grać muszą mieć instrumenty które trzeba kupić, więc ks. Artur zwrócił się z prośbą do parafian o składanie ofiar na instrumenty. Pieniądze na zakup między innymi gitary basowej można składać u ks. Artura na plebani. Zachęćmy więc naszą uzdolnioną młodzież i ofiarujmy nawet małe sumy pieniędzy na rozwój zespołu. („Bo jakie młodzieży chowanie takie Ojczyzny bytowanie” cytat).
(artykuł dodano: 2009-11-15)
Konkurs na logo "Stowarzyszenia Zielony Pierścień Tarnowa"

Celem konkursu jest wybranie znaku wizualizacji graficznej – logo, który będzie najlepiej identyfikował się z obszarem Lokalnej Grupy Działania i celami działania Stowarzyszenia, będzie rozpoznawalny i niepowtarzalny. Projekt,który wygra konkurs zostanie wykorzystany dla potrzeb Stowarzyszenia.

Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 500 zł. Projekty należy składać do 30 listopada w siedzibie biura, które mieści się w budynku Urzędu Gminy Skrzyszów. LGD ( Lokalna Grupa Działania) „Zielony Pierścień Tarnowa obejmuje obszar pięciu gmin: Skrzyszów, gminę Tarnów, Lisią Górę, Żabno i Wietrzychowice. W lipcu, po pozytywnym przejściu procesu rekrutacyjnego, została podpisana umowa o warunkach i sposobie realizacji strategii rozwoju. W jej wyniku Stowarzyszenie otrzyma ponad 10 milionów złotych na realizację zaplanowanych działań Już wkrótce będą ogłoszone konkursy dla beneficjentów terenu objętego działaniem Zielonego Pierścienia Tarnowa na następujące działania: różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej, tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw, odnowa i rozwój wsi, oraz na tzw. małe projekty. (artykuł dodany: 2009-11)

Artykuł ze strony gckib.pl. Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie

ROZDANO NAGRODY NA VI FESTIWALU "STOP!"

Zakończył się VI Ogólnopolski Festiwal Filmów Młodzieżowych "Stop!". W tym roku impreza, zorganizowana przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie w dniach 23-24 października 2009, odbyła się w Ładnej, w gościnnych pomieszczenia Straży Pożarnej oraz Koła Gospodyń Wiejskich.

Przez dwa dni widzowie oglądali filmy przysłane na konkurs przez twórców, którzy nie ukończyli 25 roku życia. Stałą grupą uczestników była młodzież z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szynwałdzie pod opieką pedagogów: Agnieszki Guzy i Eweliny Wójtowicz.

Spośród 17 zgłoszonych filmów organizatorzy wybrali 9 tytułów, które stanęły do artystycznej konfrontacji. Znalazły się wśród nich utwory z tak różnych ośrodków jak: Tarnów, Kraków, Jelenia Góra, Chorzów, a także Szynwałd i Łękawica. Filmy oceniało Jury w składzie: Paweł Królikowski - aktor filmowy i teatralny, realizator telewizyjny, reżyser dokumentów, autor piosenek (Przewodniczący Jury), Ewa Kopińska-Korczyk - szefowa Środowiskowego Klubu Studenckiego "Przepraszam" w Tarnowie, Katarzyna Rola - sekretarz Stowarzyszenia Akademickiego "Tratwa", Tadeusz Koniarz - fotoreporter, filmowiec, pedagog, szef Amatorskiego Klubu Filmowego "Szwenk", Elżbieta Płaneta - pedagog, opiekunka Koła Teatralnego w Ładnej, Jakub Margosiak - uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. K. Brodzińskiego w Tarnowie, aktor, reżyser i animator młodzieżowego Teatru "Mamrocząc" i Jerzy Świtek - instruktor Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie, organizator imprez filmowych, polonista.

Ogromne zainteresowanie wzbudziła obecność znanych gości, z którymi odbyły się spotkania w ramach Festiwalu. Paweł Królikowski , aktor m.in. seriali "Ranczo", "Pitbull" i "Przystań", bez przerwy był oblegany przez łowców (albo raczej łowczynie) autografów i udzielał wywiadów lokalnym mediom. Podczas spotkania opowiadał o swoje artystycznej drodze, o specyfice pracy aktora, ale także o swojej rodzinie.

Bardzo podobała się rozmowa z ekipą serialu kryminalnego "W-11. Wydział Śledczy". Joanna Czechowska , Katarzyna Koniarz i Sebastian Wątroba opowiadali o kulisach realizacji tego popularnego serialu telewizji TVN, emitowanego od września 2004 i który doczekał się już ponad 800 odcinków.

Decyzją Jury I miejsce przyznano filmowi "KLEJ" , zrealizowanemu przez Przemysława Filipowicza z Krakowa - za organiczne i adekwatne zespolenie wszystkich elementów dzieła filmowego oraz umiejętność nadania materii filmowej wymiaru metafory w celu wyrażenia afirmatywnych treści dotyczących relacji międzyludzkich, II miejsce - filmowi "ZAPOMNIANA NOC" , zrealizowanemu przez Michała Friedricha z Chorzowa - za świadome i trafne zastosowanie filmowych środków wyrazu w celu zobrazowania sytuacji człowieka opanowanego przez chorobę psychiczną, zaś III miejsce - filmowi "TRAWKA NIE LEPSZA NIŻ PICIE" , zrealizowanemu przez Krzysztofa Głuszaka, juniora , z Tarnowa - za niezwykle oryginalny pomysł wymagający żmudnej pracy, cierpliwości i biegłości w sztuce montażu oraz za błyskotliwy i dowcipny komentarz. Jury przyznało również trzy wyróżnienia, które otrzymali: Dawid i Jakub Wardzałowie z Łękawicy, twórcy filmu "Jack Stranger" - za śmiałą próbę zmierzenia się z materią filmową w swoim debiucie filmowym, Robert Stochmal - za wyraziste i sugestywne aktorstwo w filmie "Zapomniana noc" w reż. Michała Friedricha oraz Agnieszka Guzy , pedagog z Zespołu Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej i Gimnazjum w Szynwałdzie - za konsekwentne wspieranie, inspirowanie oraz stwarzanie przychylnego klimatu dla realizacji uczniowskich pasji filmowych.

Podczas uroczystego zakończenia Festiwalu "Stop!" nagrody wręczali laureatom: wójt Gminy Skrzyszów, inż. Józef Gądek , oraz przewodniczący Jury, aktor Paweł Królikowski oraz dyrektor GCKiB, Małgorzata Chwistek . Raz jeszcze pokazane zostały wyróżnione tytuły. Bardzo podobał się laureat I miejsca, czyli 9-minutowa fabuła Przemysława Filipowicza, zatytułowana "Klej". Ten tytuł walczył o palmę pierwszeństwa z innym obrazem zgłoszonym przez młodego twórcę z Krakowa, dokumentem "Pięknie jest żyć". 11 minut trwa fabuła "Zapomniana noc" Michała Friedricha z Chorzowa, będąca sugestywną opowieścią o człowieku osaczonym przez schizofrenię. Duża zasługa w tym również grającego w filmie tarnowskiego aktora, Roberta Stochmala, uhonorowanego przez jurorów wyróżnieniem.

Z uznaniem spotkał się montażowy obraz "Trawka nie lepsza niż picie" Krzysztofa Głuszaka juniora z Tarnowa, przestrzegający przed zgubnym wpływem używek na przykładzie misternie wybranych mini fragmentów z serialu. "Stawka większa niż życie". Na uwagę zwrócili też młodzi twórcy z Łękawicy, bracia Dawid i Jakub Wardzałowie, autorzy obrazu "Jack Stranger". Mimo młodego wieku (9 i 12 lat) zrealizowali film z pogranicza fantasty, który mimo ewidentnych mankamentów warsztatowych wzbudził uznanie rozmachem i śmiałością zamierzenia. Obecni na Festiwalu "Stop!" zapowiedzieli w przyszłym roku kontynuację swojego projektu. Ogólnopolski Festiwal Filmów Młodzieżowych "Stop!" potwierdził sens swojego istnienia. Przyniósł szereg bardzo ciekawych projekcji, spotkań i okazji do refleksji zarówno widzom, jaki młodocianym twórcom. Był kolejną wartościową propozycją Gminnego Centrum Kultury Bibliotek w Skrzyszowie, która przyczynia się do promocji Gminy na obszarze naszego kraju.

Galeria zdjęć:

VI FESTIWAL - STOP!

VI FESTIWAL - STOP!
(artykuł dodany: 2009-11)
Kosztowny remont drogi nad Wątokiem - prace kosztowały będą 260 tys. zł.
Kosztowny remont drogi nad Wątokiem. foto. www.intarnet.pl Ulewne deszcze, padające na przełomie czerwca i lipca, spowodowały, że ziemia na odcinku kilkudziesięciu metrów osunęła się i zniszczyła odcinek drogi przy rzece koło Sióstr Służebniczek. Podczas wstępnych oględzin terenu okazało się, że aby wykonane prace były trwałe, trzeba umocnić teren wzdłuż potoku Wątok, który stanowi największe zagrożenie dla przebiegającej obok drogi. Dlatego wbito tam kilkunastometrowe, metalowe pale, które mają zapobiec osuwaniu się ziemi. W drugim etapie wyremontowano odcinek nawierzchni zniszczony przez osuniętą ziemię. 80 procent pieniędzy z 263 tys. zł, wydane na zlikwidowanie osuwiska, pochodzi z dotacji rządowej z MSWiA na usuwanie skutków powodzi. Pozostałą kwotę pokryje powiat tarnowski. (artykuł dodany: 2009-11)
Od 2010 roku kredyty z dotacją na kolektory słoneczne 30%.

Od 2010 roku rodziny i wspólnoty mieszkaniowe mogą liczyć na dofinansowanie kredytu wziętego na zakup kolektorów słonecznych do ogrzewania wody - zapowiedział we wtorek prezes zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Jan Rączka. Jak dodał, nowy produkt finansowy oferowany przez banki komercyjne z możliwością pozyskania dotacji NFOŚiGW, powinien być dostępny prawdopodobnie we wrześniu przyszłego roku. Kolektor słoneczny to urządzenie, które pozwala na zamianę energii słonecznej na ciepło. Promieniowanie słoneczne, które pada na kolektor, nagrzewa nośnik ciepła (wodę, inny płyn lub gaz). Promieniowanie słoneczne może być również zamieniane na prąd elektryczny w ogniwach fotoelektrycznych.“Szacujemy, że 300 mln zł dotacji, które pozwolą na uruchomienie kredytów o łącznej wartości 1 mld zł pozwoli na dofinansowanie od 80 do 100 tys. instalacji kolektorowych w gospodarstwach domowych. Zleciliśmy badania rynkowe i w styczniu będziemy mieli precyzyjne opracowanie popytu na tego typu produkt finansowy” - powiedział PAP Jan Rączka. Kredyty adresowane będą do osób fizycznych posiadających prawo do dysponowania nieruchomością, na której zamierzają zamontować zakupione kolektory słoneczne oraz do wspólnot mieszkaniowych, z wyłączeniem odbiorców ciepłej wody z sieci ciepłowniczych. Dofinansowanie w formie dotacji wstępnie określono na spłatę 30 proc. kapitału kredytu bankowego. Wysokość tego kredytu będzie mogła sięgać 100 proc. kosztów przedsięwzięcia. Środki wraz z dotacją będą wypłacane bezpośrednio na konto wykonawcy lub dostawcy kolektorów po zakończeniu realizacji przedsięwzięcia.

Więcej informacji na temat kolektorów słonecznych:
- www.tomasol.pl
- www.hewalex.pl
- www.solares.pl
- www.e-solary.pl

(źródło między innymi: www.funduszeue.infoartykuł dodany: 2009-11) {nomultithumb}
   

"Regionalny Portal Szynwałdu" Portal informacyjny Szynwałdu. Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009 - 2020

Real time web analytics, Heat map tracking
© Szynwałd