Statystyki odwiedzin  

Dzisiaj: 2
Wczoraj: 4
Poprzedni tydzień: 40
Poprzedni miesiąc: 299
Ogółem: 90894

Poland 57.6%Poland
United States 18%United States
China 14.5%China
United Kingdom 2.7%United Kingdom
Canada 1.3%Canada
   

My na Facebooku  

 
   
   
 
   

Jakości powietrza  

   

Święto Strażaków. W Kościele Parafialnym w Szynwałdzie 4 maja w uroczystość św. Floriana tradycyjnie została odprawiona uroczysta msza św. w intencji Strażaków OSP Szynwałd pod przewodnictwem ks. proboszcza Józefa Michalskiego, który w trakcie mszy św. dziękował Druhom za poświecenie i ofiarność, uświetnianie uroczystości kościelnych i pomoc w różnych sprawach, bezinteresowną pomoc dla parafii i wszystkim mieszkańcom. Po mszy św. uczestnicy zostali zaproszeni do Remizy OSP na wspólne spotkanie i poczęstunek.
Ze swojej strony również składam serdeczne podziękowanie za pomoc nowo powstałemu KGW Szynwałd, niesienie pomocy mieszkańcom Szynwałdu kiedy jej potrzebują z narażeniem swojego życia i zdrowia, za tą bezinteresowną działalność na rzecz drugiego człowieka. "Bogu na chwałę a ludziom na ratunek"
Św. Florian, żołnierz i męczennik, jest czczony w całej Polsce głównie jako patron strażaków; święty ma chronić podczas klęsk pożaru, powodzi i sztormów. Za swojego patrona uważają go również hutnicy, kominiarze, garncarze i piekarze. Ma to swoje źródło w XVI w., kiedy pożar strawił tę część Krakowa, w której znajduje się dzielnica Kleparz. Ocalała jedynie wystawiona na Kleparzu okazała świątynia, właśnie z relikwiami św. Floriana(2019-05-05)

Tadeusz Kapustka Radny Szynwałdu

12dzienstraz

   

"Regionalny Portal Szynwałdu" Portal informacyjny Szynwałdu. Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009 - 2020

Real time web analytics, Heat map tracking
© Szynwałd