Statystyki odwiedzin  

Dzisiaj: 13
Wczoraj: 12
Poprzedni tydzień: 130
Poprzedni miesiąc: 674
Ogółem: 73408

Poland 83.7%Poland
Brazil 7.7%Brazil
United States 3%United States
Germany 2.5%Germany
Russian Federation 1.2%Russian Federation
   

My na Facebooku  

   

Pogoda w Szynwałdzie  

   
   
 
   

Kolędowanie z zespołem "Skalnik". Zespół regionalny Skalnik wystąpi w Łękawicy 28 stycznia o godzinie 15:00 w niedzielę w Hali Sportowej przy Szkole podstawowej. Organizatorzy serdecznie zapraszają. (2018-01-25)

skalnikzespol


Michał Bajor od Kofty... do Korcza. Zapraszamy na koncert do Krakowa, który odbędzie się w teatrze im. Juliusza Słowackiego w niedzielę 18 marca o godzinie 18:00. Wyjazd organizuje Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie, koszt wyjazdu to 100 zł. Dojazd we własnym zakresie, zapisać się można do 30 stycznia w Bibliotece w Skrzyszowie tel. 146 745 508. Życzymy miłych wrażeń. (2018-01-24)

bajormichal


Jasełka wystawione z okazji dnia Babci i Dziadka. Dzieci w Przedszkolu Niepublicznym w Szynwałdzie u Sióstr Służebniczek przedstawiły Jasełka dla swoich babć i dziadków. (2018-01-23)

(film zrealizował Stanisław Podraza)


Dzień Babci. Babciu nasza, ukochana, nie bądź nigdy zatroskana, niechaj wdzięcznych wnucząt koło zawsze widzi Cię wesołą! Dziś mojej Babci życzenia złożę, w wiązankę kwiatów serduszko włożę i wiem, że będzie bardzo wzruszona, kiedy już weźmie mnie w swoje ramiona. Tak wiele mnie nauczyłaś, do snu nuciłaś piosenki, byłaś zawsze blisko mnie, więc podziękować Ci, Babciu za to wszystko chcę. Codziennie widzę stale, jak się troszczysz o mnie wytrwale. Czyż nie napala, Cię ta duma, że jesteś Prababunia? To musi być cudowne wrażenie, gdy wiesz, że jesteś kochana przez kolejne, trzecie pokolenie.

Dzień dziadka. Posłuchaj mnie dziadku kochany, kiedy z łóżka wstałem zaspany, malutkie chmurki pływające po niebie kazały mi przybiec szybciutko do Ciebie. Miałem Ci złożyć serdeczne życzenia, by się spełniły Twoje marzenia. W prezencie Ci daję serduszko moje, ponieważ w moim, wyczuwam Twoje. Jeśli dwa serca tak się kochają, na pewno szczęścia w życiu zaznają. Poetą nie jestem, wierszy nie układam, lecz Tobie dziadku najszczersze życzenia składam... Żyj nam dziaduniu sto lat niech Ci zdrowie i siły służą, niech troski żadne Twego czoła nie chmurzą i z wnuków bądź zawsze rad. (2018-01-21)

dziadekibabcia


VIII Koncert Charytatywny pod patronatem Wójta Gminy Skrzyszów. Gwiazdą wieczoru na koncercie będzie Andrzej Piaseczny, zagrają również: Studio Roka Pawła Mazura i goście oraz Uwaga na jeże. Dochód z koncertu będzie przeznaczony na pomoc 6 osobom z terenu naszej Gminy, w czasie koncertu będą również zbierane wolne datki do puszek. Będzie również licytacja przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców. Są to osoby przewlekle chore po operacjach i ponoszące duże koszty na leczenie. Koncert odbędzie się 4 lutego o godzinie 18:00 w hali sportowej w Skrzyszowie. Bilety można kupić w Urzędzie Gminy w Skrzyszowie, w szkołach, przedszkolach, Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie oraz w Tarnowskim Centrum Informacji w Tarnowie ul. Rynek 7. Kupując bilet normalny za 30 zł lub na balkon za 100 zł pomagasz bardzo osobą, które tej pomocy potrzebują.

koncertcharyt18
Regulamin imprezy punkt 7

Uczestnicy imprezy przyjmują do wiadomości, że wstęp na teren imprezy, jest równoznaczny z udzieleniem zgody na nieodpłatne fotografowanie, filmowanie lub dokonywanie innego rodzaju zapisu jego osoby, w związku z imprezą oraz transmitowanie, rozpowszechnianie lub przekazywanie głosu i wizerunku w związku z jakimkolwiek programem przedstawiającym imprezę. (2018-01-17)


Spotkanie opłatkowe seniorów w Szynwałdzie. W niedzielę odbyło się spotkanie opłatkowe seniorów z Szynwałdu. Na początku kolędy zaśpiewały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Ładnej wraz z kapelą ludową "Szynwałdzianie". Szkolna grupa teatralna "Na Chwilę" zaprezentowały jasełka, w rolę heroda doskonale wcielił się ks. Marcin. Chór szkolny ubogacił spotkanie śpiewem kolęd i pastorałek. Po złożeniu życzeń przez pana wójta, Marcina Kiwiora, pani dyrektor szkoły Stanisławy Siemek i pani sołtys Marii Żywiec, wszyscy tradycyjnie połamali się opłatkiem. (fot. Stanisław Plebanek 2018-01-16)

Zobacz wszystkie zdjęcia w Galerii Opłatek seniorów w Szynwałdzie 14 stycznia 2018››

(filmy zrealizował Stanisław Podraza)


Bal kostiumowy dla dorosłych. Klub Kobiet Kreatywnych "Gracja" zaprasza na bal kostiumowy, na którym nie zabraknie dobrej zabawy. Będzie konkurs na najlepsze przebranie oraz króla i królową balu. Podczas balu będzie zbiórka do puszek dla chorej na zapalenie płuc 4 - letniej Natalki z Szynwałdu. Bilety można zakupić w siedzibie Klubu, Skrzyszów 642 p. 7, tel. 146 887 023 do 22 stycznia. (2018-01-15)

balmaskowy


Filmowe spotkanie dyskusyjne - fotoreportaż. W Bibliotece w Szynwałdzie odbyła się prezentacja filmu "Pokot" w reżyserii Agnieszki Holland. Wprowadzenie do filmu zaprezentowała Dominika Dąbek studentka filmoznawstwa. Po prezentacji odbyła się dyskusja na temat filmu. (fot. Stanisław Plebanek 2018-01-14)


Nowy harmonogram odbioru odpadów. Harmonogram odbioru odpadów komunalnych w Szynwałdzie. Od stycznia do czerwca 2018 roku. (2017-12-31)

harmonogramsmieci1


Zawiadomienie o zmianie wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie Gminy Skrzyszów. Zgodnie z Uchwałą Nr XXXIV/327/17 Rady Gminy Skrzyszów z dnia 27 grudnia 2017 r. W sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty od 1 lutego 2018 r. stawki opłat będą wynosiły:stawkismieci

koszZmiana stawki opłaty nie spowoduje konieczności składania nowej deklaracji przez właściciela nieruchomości, gdyż do właścicieli nieruchomości, których zmiana będzie dotyczyć, zostaną wysłane zawiadomienia o wysokości miesięcznej opłaty, wyliczonej na podstawie danych zawartych w złożonych wcześniej deklaracjach.
Wzrost stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi związany jest ze wzrostem kosztów funkcjonowania systemu gospodarki odpadami komunalnymi. W roku 2017 r. zostały ogłoszone dwa przetargi i w obydwu przypadkach złożona została tylko jedna oferta przez firmę FBSerwis Karpatia na kwotę o prawie 100% wyższą niż dotychczas. Podjęto również próbę zawarcia porozumienia z miastem Tarnów, ale Krajowa Izba Odwoławcza wskazała, że porozumienie takie nie ma mocy prawnej i nie może być realizowane.
Na wzrost cen ma również wpływ rosnąca ilość odpadów o prawie 45% od początku funkcjonowania systemu do chwili obecnej, jak również wzrost opłat za utylizację opadów z 250 zł/tonę do 320 zł/tonę.

zestawienie

Przypominamy, że od początku funkcjonowania nowego systemu gospodarowania odpadami, czyli od prawie 5 lat, mieszkańcy Gminy Skrzyszów jako jedni z nielicznych w Powiecie Tarnowskim, za śmieci płacili stałą i niezmienną stawkę.  (info. www.skrzyszow.pl 2018-01-13)


Rozmowa z Marcinem Kiwiorem wójtem gminy Skrzyszów. W audycji rozmawiano między innymi o zmianie opłat za wywóz śmieci, budowie ronda koło kościoła w Skrzyszowie. Oraz przystosowaniu budynku byłej Szkoły nr 2 w Szynwałdzie na Dom Pomocy Społecznej. Rozmowę przeprowadziła Dorota Kunc w Radiu RDN Małopolska w audycji "Słowo za słowo" 9 stycznia 2018 roku. (2018-01-10)


Orszak Trzech Króli AD. 2018, przeszedł ulicami Tarnowa. Był to już 10 orszak zorganizowany w Tarnowie przez młodzież licealną. Orszak wyruszył sprzed katedry i przeszedł na plac, u OO. Bernardynów gdzie znajdowała się szopka. (2018-01-06)


Filmowe spotkanie dyskusyjne. Po prezentacji filmu Pokot w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamik, spotkanie dyskusyjne poprowadzi Dominika Dąbek studentka filmoznawstwa. Po filmie odbędzie się dyskusja na której będzie można podzielić się swoimi wrażeniami i podyskutować z pozostały widzami. Film jest przeznaczony dla osób które skończyły 15 lat, wstęp jest wolny. Na spotkanie zapraszamy do Biblioteki w Szynwałdzie 12 stycznia w piątek o godzinie 18:00. (2018-01-11)

potok


koszWywóz odpadów komunalnych. Od 1 stycznia 2018r. w Gminie Skrzyszów za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych odpowiadać będzie firma FBSerwis Karpatia Sp. z o.o. ul. Odległa 8, 33-100 Tarnów, tel. 146 214 585. Firma ta obsługiwać będzie również Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).
W związku z tym w najbliższym czasie pracownicy tej firmy będą rozwozić harmonogramy odbioru odpadów od stycznia do czerwca 2018r. Harmonogram odbioru odpadów będzie taki sam dla całej miejscowości, a odbiór odbywał się będzie w cyklu co dwa tygodnie odpady zmieszane i biodegradowalne oraz w cyklu co cztery tygodnie odpady segregowane. (info. www.skrzyszow.pl 2018-01-04)


"W miłości jest sens". To tytuł koncertu zespołu "Na Przełaj", którego liderem jest Marek Stańczyk mieszkaniec Szynwałdu. Na koncert zaprasza Parafia w Szynwałdzie i zespół "Na Przełaj". W czasie koncertu będą zbierane wolne datki na pomoc w leczeniu Arusia i Piotrusia z Szynwałdu. Koncert odbędzie się w Kościele Parafialnym w Szynwałdzie w niedzielę 14 stycznia o godzinie 19:00, wstęp jest wolny. (2018-01-02)

koncertnaprzelaj


Jak się bawią Szynwałdzianie, gdy się kończy rok? Właśnie tak!!!

(fot. Stanisław Plebanek 2018-01-02)


Życzenia na nowy 2018 rok

Niech się spełnią noworoczne życzenia
te łatwe i trudne do spełnienia.
Niech się spełnią te duże i te małe,
te mówione głośno lub wcale.
Niech się spełnią wszystkie one krok po kroku,
tego życzę Państwu w Nowym Roku.


Zbiórka na remont Kościoła parafialnego w Szynwałdzie

Drodzy Ofiarodawcy
Dokonując wpłat na cele kultu religijnego na rachunek bankowy naszej Parafii, można te darowizny odliczyć od dochodu w rocznym rozliczeniu podatku PIT. Warunkiem odliczenia darowizny jest posiadanie potwierdzenia wpłaty darowizny na poczcie lub w banku. Kwotę dotacji oraz nazwę i adres obdarowanego tj. parafii należy wpisać w odpowiednim polu na formularzu PIT-0. W ten sposób 18% darowizny zostanie zwrócone przez Urząd Skarbowy. Maksymalna łączna kwota wszystkich darowizn w ciągu roku, które można odliczyć, nie może przekroczyć 6% dochodu podatnika. (podstawa prawna: art. 26 ust. 1 pkt 9 lit. b ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym, od osób fizycznych).

Potwierdzenie należy przechowywać przez 5 lat na wypadek kontroli z Urzędu Skarbowego. Wpłat można również dokonywać poprzez przelewy elektroniczne na rachunek bankowy podany poniżej.

Sposób wypełniania przekazu pocztowego i internetowego przelewu bankowego.

Nazwa odbiorcy:
Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP. Szkaplerznej w Szynwałdzie 33-158 Szynwałd, Szynwałd 1

Numer rachunku odbiorcy:
67 1020 4955 0000 7802 0204 6845

Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy.
Bóg zapłać!

przekaz

(2015-12-08)


Panorama - 360º dookoła Szynwałdu (centrum panoramy to pola koło Trzemesnej)

1panorama1panorama1panorama

   

"Regionalny Portal Szynwałdu" Portal informacyjny Szynwałdu. Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009 - 2018

Real time web analytics, Heat map tracking
© Szynwałd