Aktualności - Najciekawsze artykuły

Image Caption

XVI Rajd Rowerowy, Skrzyszów – Szynwałd - Zalasowa – Trzemesna – Łękawica – Skrzyszów, las Kruk...

Image Caption

Święto Strażaka i Poświęcenie samochodu strażackiego...

Image Caption

Promocja książki "Gmina Skrzyszów i jej krajobraz w świetle nazw terenowych"...

Image Caption

Zespół Szkoły Podstawowej nr. 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie im. Armii Krajowej...

Image Caption

Ochotnicza Straż Pożarna w Szynwałdzie...

Image Caption

Krajobrazy Szynwałdu...

Dożynki Gminy Skrzyszów w Pogórskiej Woli. Pierwszy dzień dożynek rozpoczął się już w sobotę 23 sierpnia a 24 sierpnia odbyła się główna część dożynek które zapoczątkowała msza święta w kościele parafialnym pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Pogórskiej Woli. Następnie orszak dożynkowy przeszedł do hali sportowej ze względu na złą pogodę. Później nastąpiła prezentacja wieńców dożynkowych ze wszystkich sołectw, prezentacji wieńców towarzyszyła muzyka i śpiew ludowy. Część artystyczną rozpoczął zespół z Pogórskiej Woli, następnie odbyła się licytacja wyrobów lokalnych przygotowanych przez przedstawicieli poszczególnych miejscowości Gminy. Bardzo entuzjastycznie został przyjęty zespół Koko Afro który śpiewał piosenki w stylu Afrykańskim, dzieci bawiły się przy zumbie z panem Januszem Schetzem. Gwiazdą wieczoru był zespół Big Day który zaprezentował swoje najlepsze utwory, dożynki zakończyły się zabawą taneczną z zespołem Alternatywa. (2014-08-26)

Zdjęcia w Galerii z XIX Dożynek Gminy Skrzyszów w Pogórskiej Woli

XIX Dożynki Gminy Skrzyszów – Pogórska Wola 2014, Korowód zobacz wszystkie zdjęcia ››

XIX Dożynki Gminy Skrzyszów – Pogórska Wola 2014, Msza dożynkowa zobacz wszystkie zdjęcia ››

XIX Dożynki Gminy Skrzyszów – Pogórska Wola 2014, Obrzędy Dożynkowe zobacz wszystkie zdjęcia ››

XIX Dożynki Gminy Skrzyszów – Pogórska Wola 2014, Licytacja produktów regionalnych zobacz wszystkie zdjęcia ››

XIX Dożynki Gminy Skrzyszów – Pogórska Wola 2014, Zabawa zobacz wszystkie zdjęcia ››


Radio Dobrze Nastawione na Lato. Zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty dziennikarskie gry i zabawy. Spotkanie odbędzie się 28 sierpnia od 10:00 do 14:00 w Remizie OSP Skrzyszów. Natomiast Klub Dobrze Nastawionych Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz zapraszają o godzinie 19:00 w Remizie OSP Skrzyszów na projekcję filmu - "Odważni" walka o honor zaczyna się w domu. (2014-08-23)


"Słowo za słowo". Wywiad z Marcinem Kiwiorem wójtem Gminy Skrzyszów. W rozmowie przedstawiono inwestycje na terenie Gminy Skrzyszów, przebudowę budynku po szkole na Dom Pomocy Społecznej w Szynwałdzie na Świniogórze. Pan wójt przedstawił również program tegorocznych dożynek które odbędą się w Pogórskiej Woli. Wywiad przeprowadzili Wanda Wojtanowska i Jerzy Olszówka, 20 sierpnia 2014 roku w radiu RDN – Małopolska. (2014-08-21)


Nowy album w Galerii "Szynwałd - piękno krajobrazów" zobacz wszystkie zdjęcia w Galerii ››

(2014-08-17)


Kiermasz podręczników szkolnych. W naszej szkole odbędzie się w dniu 21 sierpnia tj. w czwartek, w godzinach 12.30 – 14.00 – kiermasz podręczników szkolnych. Będzie można zakupić podręczniki szkolne dla klas Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Przedszkola. (2014-08-17)


Konkurs fotograficzny "Wakacyjna Przyroda". W konkursie mogą brać udział wszyscy pasjonaci fotografii, można przesłać jedną fotografię o tematyce przyrodniczej (w tym również krajobrazowej). Fotografia musi być wykonane na terenie miasta Tarnowa lub w najbliższej okolicy. Zdjęcia mogą być kolorowe lub czarno-białe, wykonane w okresie od lipca do września. Prace będą przyjmowane do 30 września 2014 roku w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa przy ul. Nowej 4, tel. 146 882 872. Prace mogą być również przesyłane pocztą, z dopiskiem "Konkurs fotograficzny – Wakacyjna Przyroda" na adres: Urząd Miasta Tarnowa ul. Mickiewicza 2 33-100 Tarnów. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie, szczegóły na www.malopolska.pl ›› (2014-08-15)


Nowy album w Galerii "Leśna przyroda w pięknych Szynwałdzkich laskach" zobacz wszystkie zdjęcia w Galerii ››

(2014-08-14)

 


Folk Festiwal 2014 i 35 – lecie LKS Szynwałd. W niedzielę 20 lipca na boisku sportowym w Szynwałdzie odbył się Folk Festiwal połączony z 35 leciem LKS Szynwałd. Na początku odbył się mecz pomiędzy LKS Szynwałd – vs Tuchowia Team, który wygrał LKS Szynwałd 4:2. Na uroczystości zostały wręczone okolicznościowe puchary między innymi dla obecnego prezesa klubu pana Krzysztofa Magdziarczyka oraz prezesa seniora. Podczas festiwalu moc atrakcji miały zapewnione dzieci, zabawy przygotowane między innymi przez strażaków OSP Szynwałd, był to tor przeszkód małego strażaka a na końcu gaszenie pożaru. Dzieci mogły również zobaczyć samochód strażacki od wewnątrz, była również kurtyna wodna dla ochłody. Do jednego z ciekawszych punktów programu należał pokaz sztuk walki Kun – Kfu zaprezentowany przez dzieci i młodzież ze szkółki w Skrzyszowie. Zagrały również zespoły "Avangarda" i "Góralsi" przy których muzyce można było potańczyć. Natomiast o północy odbył się pokaz sztucznych ogni i zabawa taneczna. (2014-07-22)

35 – lecie LKS Szynwałd – Oficjalne obchody ››

35 – lecie LKS Szynwałd – Kung - Fu pokaz sztuki walki ››

35 – lecie LKS Szynwałd – Zabawy dla dzieci ››

35 – lecie LKS Szynwałd – Zespoły muzyczne Avangarda i Góralsi ››

 

Folk Festiwal - zabawy dla dzieci

 


Panorama - 360º dookoła Szynwałdu (centrum panoramy to pola koło Trzemesnej)


 Zobacz kanał  SzynwałdTV na YouTube. Znajdziesz tam ciekawe filmy związane z Szynwałdem, relacje z uroczystości, koncertów, festynów, świąt państwowych. Jak również dużo ciekawych filmów z innych wydarzeń między innymi sportowych i kulturalnych.

• ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ •

Więcej informacji w zakładce   Aktualności z Szynwałdu ››