Aktualności - Najciekawsze artykuły

Image Caption

XVI Rajd Rowerowy, Skrzyszów – Szynwałd - Zalasowa – Trzemesna – Łękawica – Skrzyszów, las Kruk...

Image Caption

Święto Strażaka i Poświęcenie samochodu strażackiego...

Image Caption

Promocja książki "Gmina Skrzyszów i jej krajobraz w świetle nazw terenowych"...

Image Caption

Zespół Szkoły Podstawowej nr. 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie im. Armii Krajowej...

Image Caption

Ochotnicza Straż Pożarna w Szynwałdzie...

Image Caption

Krajobrazy Szynwałdu...

"Słowo za słowo". Wywiad z Marcinem Kiwiorem wójtem Gminy Skrzyszów. W rozmowie przedstawiono inwestycje na terenie Gminy Skrzyszów, przebudowę budynku po szkole na Dom Pomocy Społecznej w Szynwałdzie na Świniogórze. Pan wójt przedstawił również program tegorocznych dożynek które odbędą się w Pogórskiej Woli. Wywiad przeprowadzili Wanda Wojtanowska i Jerzy Olszówka, 20 sierpnia 2014 roku w radiu RDN – Małopolska. (2014-08-21)


Nowy album w Galerii "Szynwałd - piękno krajobrazów" zobacz wszystkie zdjęcia w Galerii ››

(2014-08-17)


Kiermasz podręczników szkolnych. W naszej szkole odbędzie się w dniu 21 sierpnia tj. w czwartek, w godzinach 12.30 – 14.00 – kiermasz podręczników szkolnych. Będzie można zakupić podręczniki szkolne dla klas Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Przedszkola. (2014-08-17)


XIX Dożynki Gminy Skrzyszów. Dożynki Gminne w Pogórskiej Woli rozpoczną się już 23 sierpnia w sobotę zawodami sportowymi o puchar Starosty Dożynek. Zawody potrwają od 17:00 do 19:00 natomiast o 20:00 odbędzie się zabawa taneczna. W niedzielę 24 sierpnia o godzinie 13:00 rozpocznie się dożynkowa msza święta w kościele parafialnym w Pogórskiej Woli.

13:00 msza dożynkowa
14:30 powitanie, obrzęd przekazania chleba
15:00 konkurs wieńców dożynkowych, prezentacje sołectw
16:15 licytacja wyrobów lokalnych
17:15 występy zespołów szkolnych z Pogórskiej Woli
18:00 prezentacja uczestników projektu "Muzyka i Taniec Ludowy"
18:30 gry, konkursy, zabawy dla dzieci
19:30 zumba
20:00 koncert zespołu "Big Day"
21:30-24.00 zabawa taneczna z zespołem "Alternatywa"

Na Dożynkach nie zabraknie atrakcji dla dorosłych i dzieci, będzie kolejka elektryczna, karuzela, kącik plastyczny dla dzieci oraz malowanie twarzy. Na zakończenie odbędzie się koncert zespołu "Big Day" oraz zabawa taneczna z zespołem "Alternatywa". (2014-08-04)


Konkurs fotograficzny "Wakacyjna Przyroda". W konkursie mogą brać udział wszyscy pasjonaci fotografii, można przesłać jedną fotografię o tematyce przyrodniczej (w tym również krajobrazowej). Fotografia musi być wykonane na terenie miasta Tarnowa lub w najbliższej okolicy. Zdjęcia mogą być kolorowe lub czarno-białe, wykonane w okresie od lipca do września. Prace będą przyjmowane do 30 września 2014 roku w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa przy ul. Nowej 4, tel. 146 882 872. Prace mogą być również przesyłane pocztą, z dopiskiem "Konkurs fotograficzny – Wakacyjna Przyroda" na adres: Urząd Miasta Tarnowa ul. Mickiewicza 2 33-100 Tarnów. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie, szczegóły na www.malopolska.pl ›› (2014-08-15)


Nowy album w Galerii "Leśna przyroda w pięknych Szynwałdzkich laskach" zobacz wszystkie zdjęcia w Galerii ››

(2014-08-14)


"Echo Gminy". Ukazał się kolejny 13 numer "Echa Gminy". W aktualnym numerze znajdziemy artykuł o odsłonięciu i poświęceniu pomnika św. Jana Pawła II, Festynie Rodzinnym w Skrzyszowie na który przybyło dużo osób a szczególnie na występ zespołu "Baciary". Ważnym wydarzeniem w Szynwałdzie była Promocja książki "Gmina Skrzyszów i jej krajobraz w świetle nazw terenowych" autorstwa Magdaleny Madeja. W Szkole Podstawowej w Szynwałdzie odbył się tradycyjnie konkurs palm Wielkanocnych, możemy przeczytać również informacje o sukcesach uczniów ze szkół na terenie Gminy. Znalazł się również artykuł o obchodach święta 3 Maja które odbyło się w Łękawicy. W Szynwałdzie 1 czerwca odbył się XII Szkolny Festyn Rodzinny. Jest również dużo informacji o inwestycjach w Gminie. (2014-07-27)

"ECHO GMINY" Kwiecień - Czerwiec 2014 czytaj/pobierz ››

ECHO GMINY 13 numer, Kwiecień - Czerwiec 2014


Folk Festiwal 2014 i 35 – lecie LKS Szynwałd. W niedzielę 20 lipca na boisku sportowym w Szynwałdzie odbył się Folk Festiwal połączony z 35 leciem LKS Szynwałd. Na początku odbył się mecz pomiędzy LKS Szynwałd – vs Tuchowia Team, który wygrał LKS Szynwałd 4:2. Na uroczystości zostały wręczone okolicznościowe puchary między innymi dla obecnego prezesa klubu pana Krzysztofa Magdziarczyka oraz prezesa seniora. Podczas festiwalu moc atrakcji miały zapewnione dzieci, zabawy przygotowane między innymi przez strażaków OSP Szynwałd, był to tor przeszkód małego strażaka a na końcu gaszenie pożaru. Dzieci mogły również zobaczyć samochód strażacki od wewnątrz, była również kurtyna wodna dla ochłody. Do jednego z ciekawszych punktów programu należał pokaz sztuk walki Kun – Kfu zaprezentowany przez dzieci i młodzież ze szkółki w Skrzyszowie. Zagrały również zespoły "Avangarda" i "Góralsi" przy których muzyce można było potańczyć. Natomiast o północy odbył się pokaz sztucznych ogni i zabawa taneczna. (2014-07-22)

35 – lecie LKS Szynwałd – Oficjalne obchody ››

35 – lecie LKS Szynwałd – Kung - Fu pokaz sztuki walki ››

35 – lecie LKS Szynwałd – Zabawy dla dzieci ››

35 – lecie LKS Szynwałd – Zespoły muzyczne Avangarda i Góralsi ››

 

Folk Festiwal - zabawy dla dzieci


Zajęcia z samoobrony. Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie proponuje zajęcia z samoobrony dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Zapraszamy również młodzież i osoby dorosłe.

W programie:
›› ćwiczenia ogólnorozwojowe i korekcyjne
›› gimnastyka z elementami akrobatyki
›› ćwiczenia siłowe oraz wydolnościowe
›› gry i zabawy doskonalące sprawność fizyczną
›› elementy udzielania pierwszej pomocy
›› ćwiczenia z samoobrony – uczenie sposobów reagowania w sytuacjach zagrożenia

Opiekunem i instruktorem zajęć samoobrony jest Łukasz Nosek, który posiada uprawnienia Państwowe wydane przez Ministerstwo Sportu, od 9 lat prowadzi treningi z młodzieżą i dziećmi. Sztuki walki trenuje od dwunastego roku życia.
Zapisy przyjmuje Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie tel: 146 745 508.

(info: www.gcb-skrzyszow.pl 2014-07-09)Panorama - 360º dookoła Szynwałdu (centrum panoramy to pola koło Trzemesnej)


 Zobacz kanał  SzynwałdTV na YouTube. Znajdziesz tam ciekawe filmy związane z Szynwałdem, relacje z uroczystości, koncertów, festynów, świąt państwowych. Jak również dużo ciekawych filmów z innych wydarzeń między innymi sportowych i kulturalnych.

• ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ •

Więcej informacji w zakładce   Aktualności z Szynwałdu ››