Aktualności - Najciekawsze artykuły

Image Caption

XVI Rajd Rowerowy, Skrzyszów – Szynwałd - Zalasowa – Trzemesna – Łękawica – Skrzyszów, las Kruk...

Image Caption

Święto Strażaka i Poświęcenie samochodu strażackiego...

Image Caption

Promocja książki "Gmina Skrzyszów i jej krajobraz w świetle nazw terenowych"...

Image Caption

Zespół Szkoły Podstawowej nr. 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie im. Armii Krajowej...

Image Caption

Ochotnicza Straż Pożarna w Szynwałdzie...

Image Caption

Krajobrazy Szynwałdu...

"Echo Gminy". Ukazał się kolejny 13 numer "Echa Gminy". W aktualnym numerze znajdziemy artykuł o odsłonięciu i poświęceniu pomnika św. Jana Pawła II, Festynie Rodzinnym w Skrzyszowie na który przybyło dużo osób a szczególnie na występ zespołu "Baciary". Ważnym wydarzeniem w Szynwałdzie była Promocja książki "Gmina Skrzyszów i jej krajobraz w świetle nazw terenowych" autorstwa Magdaleny Madeja. W Szkole Podstawowej w Szynwałdzie odbył się tradycyjnie konkurs palm Wielkanocnych, możemy przeczytać również informacje o sukcesach uczniów ze szkół na terenie Gminy. Znalazł się również artykuł o obchodach święta 3 Maja które odbyło się w Łękawicy. W Szynwałdzie 1 czerwca odbył się XII Szkolny Festyn Rodzinny. Jest również dużo informacji o inwestycjach w Gminie. (2014-07-27)

"ECHO GMINY" Kwiecień - Czerwiec 2014 czytaj/pobierz ››

ECHO GMINY 13 numer, Kwiecień - Czerwiec 2014


Folk Festiwal 2014 i 35 – lecie LKS Szynwałd. W niedzielę 20 lipca na boisku sportowym w Szynwałdzie odbył się Folk Festiwal połączony z 35 leciem LKS Szynwałd. Na początku odbył się mecz pomiędzy LKS Szynwałd – vs Tuchowia Team, który wygrał LKS Szynwałd 4:2. Na uroczystości zostały wręczone okolicznościowe puchary między innymi dla obecnego prezesa klubu pana Krzysztofa Magdziarczyka oraz prezesa seniora. Podczas festiwalu moc atrakcji miały zapewnione dzieci, zabawy przygotowane między innymi przez strażaków OSP Szynwałd, był to tor przeszkód małego strażaka a na końcu gaszenie pożaru. Dzieci mogły również zobaczyć samochód strażacki od wewnątrz, była również kurtyna wodna dla ochłody. Do jednego z ciekawszych punktów programu należał pokaz sztuk walki Kun – Kfu zaprezentowany przez dzieci i młodzież ze szkółki w Skrzyszowie. Zagrały również zespoły "Avangarda" i "Góralsi" przy których muzyce można było potańczyć. Natomiast o północy odbył się pokaz sztucznych ogni i zabawa taneczna. (2014-07-22)

35 – lecie LKS Szynwałd – Oficjalne obchody ››

35 – lecie LKS Szynwałd – Kung - Fu pokaz sztuki walki ››

35 – lecie LKS Szynwałd – Zabawy dla dzieci ››

35 – lecie LKS Szynwałd – Zespoły muzyczne Avangarda i Góralsi ››

 

Folk Festiwal - zabawy dla dzieci


 

Termomodernizacja i przebudowa Przedszkola i Domu Nauczyciela. Budynek w którym znajduje się Przedszkole i Dom Nauczyciela zostanie wyremontowany, w ramach tych prac zostanie wymieniona stolarka okienna oraz ocieplenie budynku i nowa elewacja. Wewnątrz zostanie wymieniona armatura ogrzewanie C.O wraz z wymianą grzejników i kotłów. Inwestycja zostanie zakończona w jesieni 2014 roku, koszt remontu wyniesie około 550 000 zł. z czego część sfinansuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. (2014-07-10)


Zajęcia z samoobrony. Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie proponuje zajęcia z samoobrony dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Zapraszamy również młodzież i osoby dorosłe.

W programie:
›› ćwiczenia ogólnorozwojowe i korekcyjne
›› gimnastyka z elementami akrobatyki
›› ćwiczenia siłowe oraz wydolnościowe
›› gry i zabawy doskonalące sprawność fizyczną
›› elementy udzielania pierwszej pomocy
›› ćwiczenia z samoobrony – uczenie sposobów reagowania w sytuacjach zagrożenia

Opiekunem i instruktorem zajęć samoobrony jest Łukasz Nosek, który posiada uprawnienia Państwowe wydane przez Ministerstwo Sportu, od 9 lat prowadzi treningi z młodzieżą i dziećmi. Sztuki walki trenuje od dwunastego roku życia.
Zapisy przyjmuje Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie tel: 146 745 508.

(info: www.gcb-skrzyszow.pl 2014-07-09)W wiejskiej zagrodzie - kolejne etapy życia zwierząt zobacz wszystkie ciekawe zdjęcia w Galerii ››

(2014-07-03)


Panorama - 360º dookoła Szynwałdu (centrum panoramy to pola koło Trzemesnej)


Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie organizuje 25 lipca 2014 wyjazd do Centrum Nauki Kopernik. W programie zaplanowano zwiedzanie 6 wystaw stałych, Teatru Wysokich Napięć, Teatru, Robotycznego, obejrzenie filmu w Planetarium "Niebo Kopernika". Wyjazd autokaru 25 lipca o godzinie 5:30 z parkingu obok Zespołu Szkoły Podstawowej Nr. 1 i Gimnazjum w Skrzyszowie. Zgłoszenia i opłatę za wycieczkę przyjmuje GCKiB w Skrzyszowie do 11 lipca tel. 146 745 508, cena biletu wynosi 50 złotych, ilość miejsc ograniczona. (2014-06-30)

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie


Zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkoły Podstawowej nr. 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie im. Armii Krajowej rozpoczęło się 27 czerwca uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym. Okolicznościową akademię przygotowały dzieci z klas III i VI Szkoły Podstawowej, odbyło się również pożegnanie uczniów klas III Gimnazjum. Uzdolnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. W uroczystości brali udział wszyscy uczniowie grono pedagogiczne pani dyrektor szkoły oraz pan wójt Gminy Skrzyszów Marcin Kiwior, pani sołtys Maria Żywiec, siostra Stanisława oraz ks. proboszcz Józef Michalski. (fot. www.zaxon.pl/zspig.pl 2014-06-30)

Zobacz wszystkie zdjęcia z Akademij klas 0-III ››

Zobacz wszystkie zdjęcia z Akademij klas IV-VI ››

 


Zobacz kanał  SzynwałdTV na YouTube. Znajdziesz tam ciekawe filmy związane z Szynwałdem, relacje z uroczystości, koncertów, festynów, świąt państwowych. Jak również dużo ciekawych filmów z innych wydarzeń między innymi sportowych i kulturalnych - zobacz kanał

• ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ •

Więcej informacji w zakładce   Aktualności z Szynwałdu ››